Kde čerpáte inspiraci pro své cesty? U přátel a známých? Z časopisů? Nebo ze sociálních sítí?
My jsme je omrkli a připravili jsme pro vás 6 zajímavých destinací, které mezi influencery a instagramery frčí nejvíc. Nechte se inspirovat.

Samarkand, Uzbekistán

Uzbekistán nepatří mezi klasické dovolenkové destinace, ale čím dál více se objevuje na instagramových profilech digitálních nomádů a dalších cestovatelů. Konkrétně jeho oblast Samarkand, která je typická dechberoucími nádhernými pestrobarevnými mešitami. Celé město je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a my se vůbec nedivíme. Mezi jeho nejznámější části patří náměstí Registan nebo mešita Bibi-Khanym. Nádherných míst je tady ale mnohem víc. Přesvědčte se samy.

Marrakéš, Maroko

Čím dál populárnější je poslední rok také marocké město Marrakéš se svými křivolakými uličkami, vůněmi koření, pouličními trhovci, starou částí města, tzv. medínou, kde na vás dýchne neopakovatelná orientální atmosféra. Z kavárenských teras můžete pozorovat ruch města, zavítat do místních lázní a pořádně se zrelaxovat nebo zajít na místní trh a pořídit něco lokální výroby – typická je keramika, koření nebo kožené výrobky.

Cappadocia, Turecko

Velmi často na různých profilech cestovatelů či blogerek můžete vídat hornaté zátiší lemované nespočtem vznášejících se horkovzdušných balonů. Tak to je právě v turecké Cappadocii, která je tímto proslulá po celém světě. Nejkrásnějším zážitkem je sledovat východ slunce, když oblohu začne zaplňovat víc než stovka horkovzdušných balonů, které vzlétají každé ráno (pokud to počasí dovolí). Krom toho tady ale můžete podnikat výlety, objevovat další menší vesničky a užívat si trochu jiný životní styl.

12.května 2018 v 00:11, příspěvek archivován: 24.března 2019 v 18:23

  1:13,  aktualizováno  24. března 18:23