Co přináší tělu i duši?

Královnu starověkého Egypta Nefertiti, jejíž jméno je synonymem krásy, a Kleopatru asi nemusíme dlouho představovat. Dvě významné ženy zdobilo toto přírodní barvivo, které se získává z listů řapíků už před mnoho a mnoho let.

Tento přírodní zázrak má velké množství výhod, o kterých možná nevíte. Chrání vlasy před slunečním záření, chlórem a mořskou solí. Ženy, které nemohou používat klasickou barvu na vlasy, protože jsou alergické, často přejdou na tuto variantu. Henna má antibakteriální a antiseptické účinky, takže je šetrná k pokožce hlavy a pomáhá s lupy. Nevýhodou je, že se rychle vymyje. Dále pomáhá od bolesti hlavy, při nespavosti a bolesti svalů.

Pokud jste fanoušci tetování, ale nevíte, jestli ho doopravdy chcete na celý život, vyzkoušejte nejdříve tetování HENNOU. Nebude vás to bolet, rodiče vám nedají zaracha a když se vám nebude líbit za pár dní se vymyje.

Henna je dodnes součástí rituálů a různých obřadů. Stále se ženy nechávají tetovat před svatbou ornamenty, díky kterým mají mít štěstí v manželství, mají být plodné a zdravé.

22.ledna 2019 v 05:49, příspěvek archivován: 24.března 2019 v 18:21