Ticho. Přemýšlely jste někdy nad jeho významem?
V dnešní uspěchané době, která vyžaduje komunikaci a interakci téměř na každém kroku, se ticho pomalu vytrácí. Což je velká škoda, a proto jsme se rozhodli vám představit 3 zajímavé knihy, které se tichem z různých pohledů zabývají. Budete překvapené, co vše se za tichem a v tichu skrývá. Jste zvědavé? Jdeme na to!

Radost z ticha, Erling Kagge

Tahle kniha norského polárníka, filozofa a spisovatele, jež nese podtitul Proč zavřít dveře před hlukem světa, se stala velice populární po celém světě a byla přeložena do mnoha světových jazyků. Čím je tak výjimečná? Erling Kagge, který sám putoval padesát dní Antarktidou, přichází s myšlenkou, že „Ticho je nový luxus.“ A má pravdu! Zkuste se zamyslet nad tím, kdy naposledy jste skutečně cítila ticho, bez ohledu na to, jestli jste byla někde na louce, nebo uprostřed velkoměsta. Protože i tady je možné podle Erlinga Kaggeho ticho najít.

Ve své knížce Radost z ticha přináší autor 33 odpovědí na otázky týkající se ticha – co je ticho, kde je, jak souvisí se štěstím nebo proč je důležitější než kdy jindy? Ponořte se do jeho zkušeností, názorů a informací a ticho si prožijete třeba zrovna při čtení téhle knihy. Nebo v přeplněném metru cestou do školy, na procházce se psem, při pití kávy v oblíbené kavárně. Podle Kaggeho se ticho dá najít kdekoliv, jedná se totiž v podstatě o stav vaší mysli. Můžete ho zažívat i v přeplněné místnosti, když vypnete a spočinete samy v sobě. Stačí s tichem a sama se sebou vědomě pracovat. A proč je vlastně ticho až tak důležité, že se o něm píše a přednáší? Ticho je základem silných prožitků, zdrojem štěstí. Přečtěte si Radost z ticha a pochopíte.

Nezapomeňte, že ticho je nový luxus. A že každý má svoje vlastní ticho.

  15:41,  aktualizováno  24. března 2019 14:51