První zářijový týden bude věnován módní legendě Alexanderu McQueenovi... (Bacha, rozplakal i otrlé žurnalisty!)

Jeho život připomínal pohádku i horor zároveň. Obyčejný chlapec z dělnické rodiny ve Východním Londýně se díky svému talentu vypracoval do čela módních značek Givenchy nebo Gucci. Osobní démoni, kteří prostupovali každou z jeho kolekcí, nakonec však ukončili jeho život předčasně. Dokumentární film McQueen režisérů Iana Bonhôteho a Petera Ettedguiho přijde do českých kin 6. září. Premiéra této „skvěle padnoucí pocty“ (The Guardian) se odehraje v rámci prestižního Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku v pražském kině Světozor.

„Moje přehlídky jsou o sexu, drogách a rock’n’rollu. Chci dělat rozruch a působit husí kůži. Chci infarkty, chci záchranky,“ říkával britský návrhář Alexander McQueen. Svými šaty i stylizací svých přehlídek dráždil odbornou veřejnost i zástupce médií. Pro rodinu a nejbližší přátele přitom zůstával i v okamžicích největší slávy prostě Lee – mladík s prořízlou pusou, který nikdy příliš neoplýval respektem k autoritám, ale s nůžkami a látkou dokázal vytvářet výjimečná díla s emocionální hloubkou.

Jeho extravagantní modely milovaly a dodnes milují celebrity od Sarah Jessicy Parker po Lady Gaga. Zpěvačka známá výstřelky si obula McQueenovy boty například v hitu Bad Romance. Po návrhářově sebevraždě se vyznala ze vzájemně hlubokého vztahu v osobní skladbě ‚Fashion of His Love‘.  Luxusní značka McQueen, kterou návrhář založil v roce 1992, funguje ve Velké Británii dodnes.

A teď už víte, co v září musíte vidět!