Tvaroh je právem označován za bílé zlato. Jeho využití je totiž všestranné. Je ideální na jídlo, pleť i k léčbě nejrůznějších zdravotní potíží. Přečtěte si čtyři důvody, proč využít tvaroh pro zdraví i krásu.

1. Tvaroh na hubnutí i svaly

Tvaroh má spíše nízkou energetickou hodnotu, zároveň však obsahuje velké množství mléčných bílkovin. Ty jsou, na rozdíl od mnoha jiných bílkovin, snadno stravitelné. Tvaroh také výborně zasytí a na dlouhou dobu zažene hlad. Navíc vám pomůže při budování svalové hmoty.

2. Tvaroh na angínu i spálenou kůži

Už naše prababičky využívaly léčebných účinků tvarohu. Proti zánětu a angíně pomůže tvarohový obklad na krk, horečku sníží tvarohový zábal lýtek nebo plosek nohou. Ten dokáže zmírnit i bolest kloubů a otoky. Tvaroh je účinný i na zklidnění kůže po bodnutí hmyzem. A v létě ho můžete použít i při spálení pokožky od sluníčka. Potřete ji studeným tvarohem a uvidíte, jak rychle vám tvaroh uleví od bolesti.

Maska z jogurtu a aloe vera

3. Tvaroh pro krásnější pleť

Tvaroh může být základem mnoha pleťových masek. Výhodou jsou nejen jeho hydratační a regenerační schopnosti, ale i správná konzistence – hezky se roztírá. Velmi účinná je maska z tvarohu a medu, která pokožku i zklidní a vyživí.

4. Tvaroh pro lepší kosti i zuby

V tvarohu najdeme spoustu vitaminů rozpustných v tucích a navíc pořádnou dávku vápníku. Právě ten dokáže z tvarohu naše tělo vytěžit až třikrát snadněji než z ostatních potravin. Tvaroh bychom měli jíst pro zdravé zuby, kosti i vazy.