Patchwork je kouzelná výprava do ručně kresleného světa

  14:16aktualizováno  14:16
Tato klasická adventura nepřekvapí originalitou, ale zaujme výbornou ručně kreslenou grafikou a bezproblémovou hratelností. Dokážete se z cizího světa vrátit zpět domů?
90

Patchwork

Platforma: Freeware
Výrobce: Ilyich

  • krásná grafika
  • na adventuru slušná délka
  • zajímavý příběh
  • neoriginální

Stáhnout

Klasická, ale přesto velmi zábavná adventura Patchwork nepřináší mnoho nového. Má jen zajímavou zápletku, velmi pohlednou grafiku, slušnou hudbu a bezproblémovou hratelnost.

Patchwork

Takže vlastně by se skoro chtělo říct, že je to skvělá hra. A ona také je. Fantaskní Patchwork je velmi příjemnou procházkou po krásně vykreslených lokacích, která nepřekvapí svou originalitou, ale především bezvadným zpracováním.

Protagonista Daniel je vědec a zrovna se rozhodl pro nebezpečný test svého posledního vynálezu, teleportačního zařízení. Po mnoha vydařených pokusech se zvířaty to chce být právě on, kdo jako první člověk vyzkouší nový a rychlý způsob cestování na velké vzdálenosti. Ale jak už nás hry i filmy učí, něco se šeredně pokazí a Daniel mizí v záblesku světla.

Patchwork

V tu samou chvíli se na cizí planetě Soil, možná v cizím vesmíru, mladá učednice magie Lin snaží naučit vše potřebné k závěrečnému testu z vyvolávání démonů. A vtom se na pentagramu místo démona najednou zjeví vyděšený muž v bílém plášti, svetříku a brýlích.

Zatímco Daniel se snaží opravit svoje teleportační zařízení, Lin se v malém městečku pokouší najít suroviny pro vyvolání bouřky, kterou by mohl vědec využít k získání energie z blesků a následnému návratu domů.

Patchwork

Hráč má možnost svobodně přepínat mezi oběma postavami a pohybovat se v překrásně kresleném a magickém světě Soilu. Každý z protagonistů má samozřejmě rozdílné schopnosti a zatímco třeba Lin v malém městečku všichni zdraví, z pohledu na Daniela jim jde hlava kolem. Vše ostatní je víceméně podřízeno standardním prvkům moderních tzv. "point & click" adventur, tedy her ovládaných výhradně pomocí myši.

Patchwork

Od hry není možné očekávat zázraky, jako v případě kouzelníků v tomto podivném, ručně kresleném světě. Hratelnost nikoho neohromí svěžestí, ale jak bylo řečeno v úvodu, vše skvěle funguje, a Patchwork tak je radost a hrát. Pro milovníky plných her a adventur zvláště, je tak po dlouhé době kouskem, kterým má smysl se důkladně zabývat, protože jeho kvality jsou souměřitelné i s mnoha komerčními tituly.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Najdete na iDNES.cz