Doporučujeme

Patchwork

Patchwork je kouzelná výprava do ručně kresleného světa

  • 0
Tato klasická adventura nepřekvapí originalitou, ale zaujme výbornou ručně kreslenou grafikou a bezproblémovou hratelností. Dokážete se z cizího světa vrátit zpět domů?
90

Patchwork

Platforma: Freeware
Výrobce: Ilyich

  • krásná grafika
  • na adventuru slušná délka
  • zajímavý příběh
  • neoriginální

Stáhnout

Klasická, ale přesto velmi zábavná adventura Patchwork nepřináší mnoho nového. Má jen zajímavou zápletku, velmi pohlednou grafiku, slušnou hudbu a bezproblémovou hratelnost.

Patchwork

Takže vlastně by se skoro chtělo říct, že je to skvělá hra. A ona také je. Fantaskní Patchwork je velmi příjemnou procházkou po krásně vykreslených lokacích, která nepřekvapí svou originalitou, ale především bezvadným zpracováním.

Protagonista Daniel je vědec a zrovna se rozhodl pro nebezpečný test svého posledního vynálezu, teleportačního zařízení. Po mnoha vydařených pokusech se zvířaty to chce být právě on, kdo jako první člověk vyzkouší nový a rychlý způsob cestování na velké vzdálenosti. Ale jak už nás hry i filmy učí, něco se šeredně pokazí a Daniel mizí v záblesku světla.

Patchwork

V tu samou chvíli se na cizí planetě Soil, možná v cizím vesmíru, mladá učednice magie Lin snaží naučit vše potřebné k závěrečnému testu z vyvolávání démonů. A vtom se na pentagramu místo démona najednou zjeví vyděšený muž v bílém plášti, svetříku a brýlích.

Zatímco Daniel se snaží opravit svoje teleportační zařízení, Lin se v malém městečku pokouší najít suroviny pro vyvolání bouřky, kterou by mohl vědec využít k získání energie z blesků a následnému návratu domů.

Patchwork

Hráč má možnost svobodně přepínat mezi oběma postavami a pohybovat se v překrásně kresleném a magickém světě Soilu. Každý z protagonistů má samozřejmě rozdílné schopnosti a zatímco třeba Lin v malém městečku všichni zdraví, z pohledu na Daniela jim jde hlava kolem. Vše ostatní je víceméně podřízeno standardním prvkům moderních tzv. "point & click" adventur, tedy her ovládaných výhradně pomocí myši.

Patchwork

Od hry není možné očekávat zázraky, jako v případě kouzelníků v tomto podivném, ručně kresleném světě. Hratelnost nikoho neohromí svěžestí, ale jak bylo řečeno v úvodu, vše skvěle funguje, a Patchwork tak je radost a hrát. Pro milovníky plných her a adventur zvláště, je tak po dlouhé době kouskem, kterým má smysl se důkladně zabývat, protože jeho kvality jsou souměřitelné i s mnoha komerčními tituly.

zdroj: www.youtube.com

Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Nejčtenější