Crashed Lander vás naučí pilotovat přistávací modul. Teoreticky

  14:50aktualizováno  14:50
Veselý let po surrealistických lokacích v honbě za vlastní destrukcí s názvem Crashed Lander vás postaví do role malého, roztomilého průzkumného modulu, který s největší pravděpodobností rozmlátíte o nejbližší skálu.
80

Crashed Lander

Platforma: Freeware
Výrobce: Don Whitaker

  • zničitelné a zajímavé prostředí
  • zábavné
  • většina pokusů končí ohnivou explozí
  • pouze čtyři mapy

Stáhnout
Crashed Lander

To, co se piloti v NASA a ESA učí několik dlouhých a náročných let, můžete vy zažít z pohodlí vašeho domova. Třebaže Crashed Lander není ani tak o přistávání, jako spíš o přežití a o snaze nevybuchnout v ohromném záblesku při prvním dotyku se stéblem trávy. Surrealistické prostředí a skvělá grafika dávají této podivné arkádové hře dostatek zajímavosti, a tak si vybuchující vozítko užijí úplně všichni.

Crashed Lander

Cílem snažení v Crashed Lander je jednoduše projít všechny body na mapě, takzvané checkpointy, a přitom svůj roztomile nešikovný přistávací modul potupně nezlikvidovat. Snadno se to řekne, ale tahle věcička je velmi křehká. Díky zahrnutému a fungujícímu modelu poškození je navíc možné vozítko roztřískat nejen kompletně, ale i po částech. Když vám tak ze všech čtyř základních trysek zbude jen jedna, můžete se akorát tak kochat, co jste to provedli.

Na každém checkpointu je potřeba přistát a některé z nich jsou tak lišácky poschovávané, či špatně dostupné, až se tento akt často jeví jako nepřekonatelný problém.

Crashed Lander

Naštěstí hráče netlačí žádný časový limit či jiná škodolibost, a tak je jediným problémem pro úspěšný let jen hráč sám. Přesněji jeho neschopnost a pak gravitace, která je sice snížená, ale pořád funguje.

Kromě oněch čtyř základních trysek má náš oranžový modul i trysky vedlejší, které ovládají jeho let do stran. Když mi hra napsala, že je zapnutý autopilot, zkusmo jsem ho vypnul a následně narazil do něčeho, co vypadalo jako zorbingová koule. Bez autopilota je manévrování neskutečně obtížné, ale naštěstí nikdo nikoho nenutí, aby si jej vypínal.

Crashed Lander

Sečteno a podtrženo, Crashed Lander je zvláštní titul. Obsahuje prvky jako kdejaká závodní hra a přitom v ní o nic podobného nejde. Jediným úkolem je udržet se na "orbitě" a neudělat z vozítka kus šrotu. Podivné, snové prostředí jednotlivých map je dostatečně zajímavé, aby u Crashed Lander hráče udrželo po tak dlouhý čas, kolik si absolvování všech čtyř dostupných map vyžádá.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Advantage Consulting, s.r.o.
KONTROLA ELEKTRO VÝROBY

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 28 000 - 30 000 Kč

Najdete na iDNES.cz