Coba's Dream je arkáda v úchylném světě s ještě úchylnější hudbou

  15:09aktualizováno  15:09
Coba's Dream je akční plošinovka se zajímavou stylizací, podivným hlavním hrdinou a naprosto šílenou hudbou. Vyžádá si jen chvíli času a přitom vám způsobí mozol z neustálého mlácení jednoho tlačítka.
60

Coba's Dream

Platforma: Freeware
Výrobce: Juan Pablo Ortiz

  • podivné, ale zajímavé prostředí a stylizace
  • jen jednoduchá mlátička
  • kratičké

Stáhnout

Akční plošinovka Coba's Dream může v leckom evokovat jednodušší a hloupější klon legendární Castlevanie a toto tvrzení by nebylo daleko od pravdy.

Coba's Dream

Arkáda v podivném a zvrhlém světě je však jednoduchá jen v konceptu, protože po stránce obtížnosti je poměrně náročná. Nepředstavuje vrchol žánru, ale na malou chvíli, kterou si vyžádá pro své zdolání, je už jen pro svou stylizaci a pekelnou hudbu hodna zájmu.

Coba's Dream

Jestli obsahuje Coba's Dream nějaký příběh či zápletku, pak je mimořádně kvalitně skryta. Podle mého názoru však nic takového ve hře obsaženo není a prosté vyjádření autorů, že hráč pobíhá po světě, který je tvořen vidinami, strachem a zvrhlým pohledem na realitu, je informačně hodnotné asi jako proslovy ve sněmovně. Vše, o co tu jde, je masakrování podivných, více či méně nechutných monster.

Hráčova postava je také takové nechutné monstrum, a tak se do tohoto prostředí výborně hodí. K likvidaci všeho, co se pohne, slouží jen jeden elementární útok, jinak řečeno jediné tlačítko.

Coba's Dream

Nejdříve jsem si zavzpomínal na automatové arkády, kde se do jediného tlačítka bušilo taktéž, ale posléze mou nostalgii zastínila myšlenka, že jeden útok je přece jen málo. Naštěstí se druh útoku liší podle pozice hráče. Když je ve vzduchu, dá útok s větším dosahem. Když je na zemi, mlátí kolem sebe.

Do skoku vám kromě archaicky znějících zvukových efektů hraje i hudba, která se dá označit jedním slovem jako "strhující". Pekelná kakofonie mě totiž donutila strhnout sluchátka z hlavy poměrně rychle. Svým tempem podněcuje k agresivnímu mlácení kolem sebe a to prosím i v naší realitě a poslouchání po dobu delší než dvě minuty způsobuje nenávratné poškození mozku a psychiky.

Coba's Dream

Coba's Dream je zábavou maximálně tak na pět minut, ale díky vysoké obtížnosti budete úroveň opakovat pořád dokola a hlavně budete pořád dokola poslouchat onu hudební smyčku. Pokud ji tedy nevypnete.

Ve hře nejsou žádné lékárničky, a tak vám zásobník zdraví musí vydržet až na věčné časy. Díky tomu a velkému množství nepřátel budete umírat. Na druhou stranu si tak budete moci vychutnat grafickou stylizaci hry, která je vedle zvrhlosti hudby nejspíše největším lákadlem.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

32 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

  • Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Najdete na iDNES.cz