Xbox Series X

Xbox Series X | foto: Microsoft

Další ztráta pro Twitter. Xboxy už nepodporují přímé sdílení obrázků

  • 1
Hráči na xboxech už nadále nemohou na Twitteru sdílet obrázky z hraní přímo z menu konzole a budou muset používat speciální aplikaci v telefonu. Microsoft tak zřejmě reaguje na změny v rozhraní Muskovy sociální sítě, které přinesly i značné navýšení poplatků. Již dříve ke stejnému omezení přistoupil i Blizzard.

Od té doby, co sociální síť Twitter převzal pod svá křídla miliardář Elon Musk, si její uživatelé rozhodně nemohou stěžovat na nedostatek novinek. Většina z nich ovšem není přijímána zrovna s potleskem. Výrazné zeštíhlení nabobtnalé korporátní struktury bylo vzhledem k mizerným ekonomickým výsledkům společnosti asi pochopitelné, méně už ale kompletní překopání algoritmu řazení příspěvků, které podkopalo to, proč lidé vlastně na Twitter chodili.

Aktuálně se teď hodně řeší nový systém verifikace, který byl většině veřejných osobností ze dne na den odebrán, naopak ale zůstal některým, kteří o něj ani nemají zájem.

Mezi hráči je tato sociální síť mimořádně oblíbená a zájem o gamingová témata meziročně rostl o desítky procent (viz náš článek). Jen během první poloviny loňského roku poslali jeho uživatelé o gamingu jeden a půl miliardy příspěvků, popularita mu navíc raketově rostla i v asijských zemích, jako je Japonsko nebo Jižní Korea.

Nyní ovšem Twitter dostal od herní scény veliký políček. Microsoft se totiž rozhodl ukončit jeho přímou podporu z konzolí xbox, takže uživatelé už nadále nebudou moct odesílat na Twitter obrázky z her. Lépe řečeno nebudou to moct dělat snadno z interfacu konzole jako dosud, ale složitěji přes speciální mobilní aplikaci.

Podobné tweety už z xboxu nepošlete:

Co je za tímto rozhodnutím oficiálně, nevíme, specializovaný server Game Developer (dříve Gamasutra) se domnívá , že je to pravděpodobně způsobeno změnami v aplikačním rozhraní (API) Twitteru. Podle nové politiky by totiž poskytovatelé navázaných služeb měli za přístup, který byl dosud zdarma, platit měsíčně kolem 42 tisíc dolarů (cca 900 tisíc korun).

Microsoft není první herní společností, která podporu Twitteru ukončila, už v únoru zmizela z populární onlinovky World of Warcraft od Blizzardu. Na druhou stranu všichni ostatní velcí hráči na trhu jako Nintendo nebo Sony přímé sdílení stále umožňují.

Jestli bude Muskův poněkud chaotický směr vedení Twitteru úspěšný nebo ne, ukáže až budoucnost, čistě z pohledu hráčů toho ale zatím moc pozitivního nepřinesl.