Vývoj Prey 2 prý přešel k autorům Dishonored. Projekt vzniká od píky

  13:23aktualizováno  13:23
Odhalení akce Prey 2 před dvěma nasadilo vysokou laťku. Titul však brzy poté z médií téměř zmizel a proslýchalo se, že vydavatelství Bethesda hru zrušilo, či alespoň pozastavilo vývoj. Nové informace jsou také neoficiální. Podle nich však titul vytváří jiné studio.

Titul Prey 2 měl nabídnout mimozenské světy a volnost pohybu i volby misí.

Na hře původně pracovala společnost Human Head Studios, která vyvinula i první díl. Spekulace však hovoří o přesunu vývoje do rukou firmy Arkane Studios, tedy autorů hry Dishonored.

Na internetu je možné objevit zprávy, podle nichž byla v roce 2011 odhalená verze pouhým demem. To však popírá herní scénárista Jason L. Blair, který na hře pracoval.

"Spekulace o Prey 2 a Arkane oživují řadu starých lží," napsal Blair na serveru Twitter. O situaci prý nedokáže již nadále mlčet. "S Human Head Games jsem spolupracoval roky (pozn. red.: autor skutečně uvádí špatný název společnosti), včetně různých fází vývoje Prey 2. Pro hru jsem posledních šest měsíců sepisoval scénář," tvrdí Blair.

"Hra byla mnohem více než jen ukázkou. Byl to plnohodnotný titul. A byl šíleně zábavný. Vývojářský tým byl sice malý, ale nepoznali byste to," napsal scénárista.

Fotogalerie

Osud hry byl prý otázkou politických her a okolnosti údajně mohou být i předmětem soudního sporu. "Human Head měli skvělou hru. Pozastavení jejího vývoje mi zlomilo srdce. Vydání této hry si zasloužili. Upřímně řečeno, potřebovali to," řekl Blair.

Přesto však věří, že by nové studio mohlo vytvořit kvalitní titul. "Ale i tak truchlím, že Prey 2 nebude náležet vývojářům z Human Head. Naříkám, že moji přátelé nezískají uznání za jejich výkon."

Vydavatelství Bethesda zveřejnilo poslední oficiální vyjádření loni v dubnu. "Hra momentálně nedostává našim kvalitativním standardům," napsala společnost tehdy. A odložila datum vydání na neurčito.

Titul přitom měl vyjít ještě v roce 2012, podle neoficiálních informací však změna vývojářského studia znamená i restart projektu. A hra by tak údajně měla vyjít až v roce 2016.

Původní verze měla nabízet akci v otevřeném světě a okořenit ji měly prvky akrobatického pohybu známého jako parkour (čtěte preview).

Autor:

CES 2019

Největší veletrh spotřební elektroniky CES 2019 v Las Vegas probíhá od 8. do 11. ledna a rozhodně si přijdou na své hráči i nadšenci. Mezi očekávané novinky patří ohlášení 7nm CPU i GPU od AMD, nové modely karet NVIDIA RTX, VR a mnoho dalších. Sledujte dění na CES 2019 online.

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

RECENZE: Upřímný názor na PlayStation Classic s dvacítkou minirecenzí

PlayStation Classic

Na novodobou verzi PlayStation jedničky se čekalo s nadšením, které však po jejím vydání rychle opadlo. Že to není...

Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

Kona

Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

Rozběhá váš počítač Anthem? Podívejte se na hardwarové nároky

Anthem

Vydání očekávané novinky od slavných Bioware se pomalu blíží, a tak nastal čas si zkontrolovat, jestli si na svém...

Vzácná edice Metro Exodus vyjde jen v 10 kusech, za peníze ji nekoupíte

Metro Exodus - Master Artyom Edition

Čtveřici edic k očekávané akci Metro Exodus rozšíří jedna velmi speciální, nazvaná Metro Exodus Artyom Custom Edition....

Další z rubriky

Lechtivá Catherine vyšla konečně i na PC

Catherine

Po téměř sedmi letech od svého uvedení na konzolích PS3 a X360 vychází bizarní japonská hra Catherine i na PC.

Spoluzakladatel Blizzardu Mike Morhaime v dubnu opustí společnost

Mike Morhaime

Mike Morhaime loni v říjnu odstoupil z pozice prezidenta Blizzardu, zůstal však v roli poradce. Společnost definitivně...

The Division 2 poběží na plečkách, ale vymáčkne maximum i z nabušených PC

The Division 2

PC verze The Division 2 se těší speciální péči vývojářů. Slušně by měla běžet i na starších počítačích, nicméně pokud...

Najdete na iDNES.cz