Resident Evil 3: Nemesis

  12:00aktualizováno  25. září 11:09
Třetí díl hororové série projde finální fází konverzního procesu letos na podzim. Hned poté budeme moci okouknout všechny nové typy zombie, nové pohyby hlavní hrdinky Jill, vylepšené speciální efekty a vůbec všechny ostatní novinky, které si pro nás Capcom připravil.
Resident Evil 3: Nemesis

V roce 1996 vydal Capcom pro PC první díl hororové série Resident Evil, která byla původně určena pro zcela jiný typ herního hardwaru. Ačkoliv konverzi tohoto i druhého dílu RE byly vytýkány mnohé nedostatky a nedodělky, především díky své atmosféře asi oba díly získaly hromadu příznivců po celém světě. Pro ty tak bude nepochybně dobrou zprávou, že na letošní podzim se chystá další pokračování nazvané Resident Evil 3: Nemesis.

Časově zapadá trojka mezi první a druhý díl, lépe řečeno začíná před dvojkou a končí po ní. Hlavní postava se vrací z prvního dílu - budete ovládat Jill Valentine, jejímž úkolem je dostat se z Raccoon City. 23letá hrdinka - členka organizace S.T.A.R.S. - tak stráví jednu z nejrušnějších etap svého života na ulicích a v domech města, které by si spíš než zdlouhavé čistky zasloužilo jednu dobře mířenou atomovou bombu. Raccoon City je totiž plné zombie, a když říkám plné, nemyslím tím nic menšího než výskyt o hustotě asi tak pět exemplářů na jeden metr krychlový. Jak si s takovým nadělením Jill poradí, to Resident Evil 3: Nemesisvám už neprozradím, ale snad nic nezkazím, když ještě řeknu, že vám časem přispěchá na pomoc sympatický Jihoameričan Carlos Oliveira, bez něhož by Jill čekala jen pomalá proměna v jednoho z těch, kterých se po Raccoonu plouží stovky.

Protože hlavním trhákem REvždycky byli a pořád jsou zombie, podíváme se na ně podrobněji. Třetí díl si jak ponechává některé typy z minulých dílů, tak představí typy nové. Novým je i hlavní protivník Nemesis, kterého Jill nepotká až na úplném konci, ale střetává se s ním průběžně během hry. Bez předchozího varování se Nemesis objevuje kdekoliv a kdykoliv, aby rozdal pár drtivých úderů a než se vzpamatujete a zareagujete, je zase pryč. Jeho údery nejsou nazývány drtivými pro nic za nic - Nemesis je větší, silnější i rychlejší než všichni ostatní nepřátelé a bohužel i než vy. Buďte rádi, že zbraní i munice je všude dost a že si navíc můžete ze střelného prachu míchat speciální směsi (každý druh zombie je citlivý na jinou směs). Resident Evil 3: NemesisMnožství zombie ve hře už jsem zhruba naznačila někde výš, ale když nebudu přehánět, upravím tu informaci tak, že na jedné obrazovce se bude vyskytovat maximálně osm nebo devět postav (což se mi ovšem taky jeví jako dost).

Koncepčně se jedná o mix mezi prvním a druhým dílem - něco puzzlů, hodně adventurního procházení a zkoumání prostředí a hodně akce. Kvůli delší životnosti hry (jako aby jste měli nějaký důvod sednout si k RE3 podruhé) se hra na několika místech větví a vy máte možnost si vybrat, jak budete dál pokračovat. Ze stejného důvodu se například i předměty objevují na náhodně generovaných místech. Kromě toho, že si Jill můžete oblíknout do různých šatů, už mi teď zbývá jen informace o datu vydání, kterým je podzim 2000.

Autor:
 

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

Kona

Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

RECENZE: Upřímný názor na PlayStation Classic s dvacítkou minirecenzí

PlayStation Classic

Na novodobou verzi PlayStation jedničky se čekalo s nadšením, které však po jejím vydání rychle opadlo. Že to není...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

Třicet minut hrůz i nadšení. Dojmy z demoverze remaku Resident Evil 2

Resident Evil 2 (2019)

Remake hororové klasiky Resident Evil 2 se nezadržitelně blíží. Kdo už se nemůže dočkat vydání, najde dočasnou útěchu v...

Další z rubriky

Hernímu průmyslu roku 2018 vládly mobilní hry, Fortnite a PUBG

Playerunknown’s Battlegrounds

Analytická společnost Superdata zveřejnila žebříček nejvíce vydělávajících her za rok 2018. A musíme vás upozornit, že...

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Netflix považuje za největšího konkurenta Fortnite

Netflix

Netflix nepovažuje za své největší konkurenty další streamovací služby, ale populární hru Fortnite.

Najdete na iDNES.cz