Mario Kart Tour přijede 25. září na iOS a Android, podíváme se kolem světa

  9:23aktualizováno  9:23
Závodní Mario Kart je jedna z nejdůležitějších značek Nintenda. Koncem září se podívá ve free 2 download verzi na platformy iOS a Android.

Ačkoliv Nintendo slibovalo Mario Kart Tour během léta, nakonec vyjde až 25. září, tedy těsně po jeho skončení. Z dřívějšího leaku už víme, jak hra vypadá, že se hraje na výšku a ovládá pouze jedním prstem, s ním hráč klouže po displeji. 

Co se obchodního modelu týče, hra bude volně ke stažení a obsáhne mikrotransakce. V betě panovaly obavy ohledně monetizace (kromě staminy i víceúrovňová gacha, která se týká nejenom závodníků, ale i vozítek a kluzáků), nicméně jak přívětivá či agresivní bude, posoudíme až z ostré verze. 

Mario Kart Tour

Mario Kart Tour

Nintendo totiž není i přes nelibost partnerů tak agresivní, jak je u mobilních her zvykem. Tituly na iOS a Androidu totiž vnímá i jako reklamu, která má přilákat nové hráče k hlavním sériím na Switchi či 3DS. 

V Mario Kart Tour uvidíme kromě klasických tratí i ty, které se inspirují reálnými městy, jako je například Paříž. Turné po nich mají rotovat každé dva týdny. Samozřejmostí jsou i online prvky. Hra tak vyžaduje nejenom připojení k internetu, potřeba bude i Nintendo Account. 

Doufejme, že Nintendo pracuje také na nových Mario Kart na Switch. Mario Kart 8 je totiž původem hra z Wii U, na které vyšla už v roce 2014. A to už nějaký ten pátek je. Deluxe verze na Switch z roku 2017 je tak „jen“ definitivní varianta se vším obsahem, několika systémovými změnami a přepracovaným battle módem.

Autor:

Gamescom 2019

Největší světová herní výstava Gamescom 2019 opět přinesla řadu novinek a ukázek nadcházejících titulů. Velkou pozornost si získaly tituly Death Stranding, Watch Dogs: Legion a samozřejmě Cyberpunk 2077.

Témata: Android, Nintendo

Nejčtenější

Dvacet zásadních her roku 1999. Hlasujte, která byla nejlepší

GOTY 1999

Při loňské anketě o nejlepší hru roku 1998 se mohlo zdát, že tehdejší rok neměl v herní historii konkurenci. Letmý...

Excel jako herní platforma, lidé v něm vytvářejí neuvěřitelné věci

Graf v Excelu

Tabulkový procesor od Microsoftu nesmí chybět na žádném pracovním PC a je v podstatě synonymem nudy. Najdou se však...

KVÍZ: Git gut, n00bs sux! Rozumíte mluvě dnešních hráčů?

Grand Theft Auto 5

Stejně jako každá jiná komunita mají i hráči počítačových her svůj vlastní slovník, pro neznalé často nepochopitelný....

VIDEO: Jak by vypadal nový Doom, kdyby vyšel na MS-DOS v roce 1994

DOOM 4 VANILLA

Že se nadšení fanoušci snaží udržet své oblíbené hry při životě a neustále je vylepšují, aby na moderních počítačích...

RECENZE: Blair Witch není horor, ale simulátor nočního venčení psa

Blair Witch

Kultovní filmový horor se ani tentokrát nedočkal adekvátní herní adaptace. Blair Witch obsahuje několik vynikajících...

Další z rubriky

V Japonsku staví hotel zaměřený na hráče videoher

Kocept hotelu pro hráče e-ZONe Hotel

Již příští duben vyroste v japonské Ósace nový devítipatrový hotel, jehož klientelou mají být především e-sportovci a...

Skvělé Grand Theft Auto: San Andreas je dočasně zdarma, má to ale háček

GTA: San Andreas

Pokud si do počítače nainstalujete nový Rockstar Game Launcher, dostanete možnost stáhnout si dočasně zdarma kultovní...

RECENZE: Rally WRC 8 přináší nejvíc novinek za poslední léta

WRC 8

WRC přeřadilo na vyšší rychlostní stupeň a přivezlo vůbec největší novinky v sérii. Výsledkem toho je obsahově nabitá a...

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.

Najdete na iDNES.cz