Začalo to jako vtip, teď kanál o hlazení psů mění počítačové hry

aktualizováno 
Když byl minulý měsíc založen twitterový účet Can You Pet the Dog?, vypadalo to jako povedený vtip. Jeho autoři si dali za úkol zmapovat, ve kterých počítačových hrách je možné hladit psy a ve kterých ne. Jenže lehce bizarní kanál má již 170 tisíc sledujících a takový dosah, že kvůli němu vývojáři mění své hry.

Far Cry Primal | foto: Bonusweb.cz

Z možnosti pohladit ve hře psa je najednou tak zásadní věc, že ji nemůže ignorovat ani nejpopulárnější titul dneška Fortnite (byť je v něm nově implementovaná možnost hlazení hodně odbytá).

Kdo za @CanYouPetTheDog stojí a jak vážně to myslí, není známo, každopádně svoji práci odvádí na výbornou. Věnuje se jak velkým hrám typu Far Cry: Primal (ano, je v něm možné hladit psa) nebo Shadow of the Colossus (ne, není v něm možné hladit psa), ale i drobným nezávislým titulům.

Kanál sledují i mnozí vývojáři, což vytváří kouzelné situace. Když se nedávno objevila informace, že v pixelartové střílečce Enter The Gungeon hladit psy nejde, zareagoval její autor Dave Crooks lakonickým „podržte mi pivo“ a během pár hodin hlazení do hry dopracoval.

Díky všeobecné oblibě kanálu jde pro vývojáře o skvělou reklamu zadarmo a tak jeho tvůrcům nadbíhají. Jako Night School Studio (skvělý Oxenfree) jejichž Afterparty sice ještě nevyšla, ale už teď víme, že tam psy hladit půjde.

Ano, na jednu stranu je samozřejmě zarážející, kolik energie, která by se dala efektivněji využít jinde, je promrháno na takovou nepodstatnou zbytečnost. Je však nesmírně osvěžující vidět na sociálních sítích v souvislosti s hrami pro změnu také něco čistě pozitivního. 

Přes všechny stížností na lootboxy, Epic Store, protipirátské ochrany, politickou korektnost a všechny další křivdy, které se věčně nespokojeným hráčům pořád dějí, se občas zapomíná, že hry jsou v první řadě o zábavě.

Autor:
 

Nejčtenější

KVÍZ: Největší herní zklamání z devadesátých let. Vzpomenete si na ně?

Kvíz

Historie si pamatuje jen vítěze, a tak to dnes může vypadat, že devadesátá léta byla pro počítačové hry zlatým obdobím....

Youtuber prochází velké open world hry. Který svět je nejhezčí?

The Witcher

Podívejte se na zrychlené průchody některými z nejoblíbenějších open world her dneška. Možná vás překvapí, jak malou...

Hráči bety World of Warcraft Classic nahlašují chyby, které nejsou chybami

World of Warcraft Classic

World of Warcraft Classic je návrat ke kořenům. Jenže to, jak mnohé prvky hry tehdy fungovaly, dnes mnozí považují za...

Další český hit na obzoru? The Wild Age je slibná relaxační strategie

The Wild Age

K osadě se blíží další tlupa nepřátel. Potřebujete víc peněz a obranných věží, protože počty nepřátel budou každým dnem...

Rýsuje se další díl GTA. Možná se vrátíme do Vice City

GTA: Vice City

Celých šest let uplynulo od vydání posledního dílu slavné série GTA a její příznivci už začínají vyhlížet další...

Další z rubriky

Sony ukázalo, že nahrávací obrazovky budou brzy minulostí

Loading

Příští generace herních konzolí PlayStation chce zatočit s dlouhými „loadingy.“ Bude proto obsahovat rychlé SSD disky,...

Špatné vztahy mezi interními studii ohrožují budoucí díly Call of Duty

Call of Duty: WW2

Podle zákulisních zvěstí se spolupráce mezi studii Sledgehammer Games a Raven neosvědčila. Výsledkem podle všeho bude,...

PC verze extrémního sportování Steep je dočasně zdarma

Steep

Steep nabízí snowboarding, lyžování, paragliding a létání s takzvanou wingsuit kombinézou. Hra vyšla v roce 2016.

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.

Najdete na iDNES.cz