Gorkamorka - orkové za volantem

  12:00aktualizováno  25. ledna 2001 10:04
Kdo nezná původní stolní hru, těžko tomu uvěří - Gorkamorka vám předvede slavné orčí plemeno v podobě, v jaké jste ho ještě neviděli. Sedíce za volantem nejroztodivnějších bugin nebo ovládajíce ve vozidle namontovaný kulomet se Orkové představují v žánru, který pro ně vůbec není typický - v závodní hře.
Gorkamorka

Gorkamorka je figurková stolní hra ze světa Warhammeru, která vypadá tak trochu jinak než tradiční warhammerovské počiny. Lidem z Ripcord Games se ta jinakost zřejmě líbila natolik, že se rozhodli podle Gorkymorky vytvořit stejnojmennou počítačovou hru, která jakoby té stolní z oka vypadla.

Tak předně vás určitě bude zajímat, co se za názvem Gorkamorka skrývá. Nejste-li hráči stolní hry, nemůžete vědět, že Gork a Mork jsou dva orčí bohové a Gorkamorka je jméno planety, na jejímž povrchu ztroskotala kosmická loď plná orků. Ti, sotva se dostali z rakety, celou planetu (do té doby obývanou lidmi) vyplenili a lidské pokolení přivedli na okraj záhuby. Ne snad, že by planeta nebyla vypleněná už předtím - většinu jejího povrchu zabírá poušť, takže podmínky pro život jsou tam značně mizerné, ale orkům jde koneckonců jen o to, aby se jim podařilo dát dohromady havarovanou loď a odletět zpátky domů. Potíž je v tom, že se mezi nimi vytvořily skupinky, z nichž každá chce opravený koráb pro sebe a na zbytek svých kamarádů kašle. Dochází tak mezi nimi k bitkám a tím se pomalu dostáváme k tomu, co přesně je na Gorkamorce netradičního.

Gorkamorka

Není to totiž ani RPG ani strategie, ale závodní hra. Každá orčí skupina je vybavená několika buginami (které si ve stolní předloze sami slepujete do neuvěřitelných tvarů a podob) a ty jsou zase vybavené palebnými zbraněmi. Na vozidlech můžete měnit a upgradovat kdeco - nejen zbraň, ale i pancéřování, podvozek, pneumatiky a motor. Do každého auta se vejdou dva orkové - jeden řídí a druhý ovládá zbraň. Vy si můžete vybrat, za kterého z nich chcete hrát. Nezdá se zatím, že by typů zbraní mělo být nějak víc - jistý je jenom kulomet, ale ještě není všem dnům konec. Autíčka budou deformovatelná, stejně jako okolní krajina. Svět cizí planety bude celý laděný do temných tónů, jak si ostatně můžete sami všimnout na obrázkách. Na závodní dráze na vás mohou čekat i takové pasti jako třeba nastražené špičaté kůly nebo chrliče ohně.

Mnohem větší zábava než hrát v singleplayeru proti počítači prý bude multiplayer, kde budete moct zformovat dvoučlenné týmy - jeden hráč bude řidič a druhý palebná síla. Jestli jste multiplayeroví nadšenci a těšíte se už na honičky s kamarádem, jistě rádi uslyšíte, že k dokončení hry by mělo dojít v říjnu 2000.

Autor:
 

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Streamer nečekaně obdržel během svého vysílání jeden a půl milionu korun

Fortnite Dance

Fanouškovské příspěvky populárním streamerům se obvykle pohybují v hodnotě jednotek dolarů. Žádný div, že si hráč s...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

RECENZE: Ace Combat 7: Skies Unknown je i přes pár neduhů letecké eso

Ace Combat 7: Skies Unknown

Co se leteckých arkád pro konzole týče, série Ace Combat vždy platila za jedničku. Je tomu tak i u sedmého dílu?

Další z rubriky

První recenze hororu Resident Evil 2: zahraniční kritika nešetří nadšením

Resident Evil 2 (2019)

Zahraniční stránky zveřejnily své recenze na očekávaný remake hororu Resident Evil 2. A hodnocení jsou velmi vysoká.

Streamer nečekaně obdržel během svého vysílání jeden a půl milionu korun

Fortnite Dance

Fanouškovské příspěvky populárním streamerům se obvykle pohybují v hodnotě jednotek dolarů. Žádný div, že si hráč s...

Switch se stal ve Spojených státech nejprodávanější konzolí roku 2018

Nintendo Switch

Hybridní konzole Switch porazila v loňském roce ve Spojených státech konkurenční PlayStation 4 i Xbox One, a to jak na...

Najdete na iDNES.cz