RECENZE: Nejprve ukázkový případ, jak nedělat hru. Později zábavný titul

aktualizováno 
Mobilní hra Orborun má jeden zásadní problém. Zábavná začne být teprve až tak po hodině a to je čas, který hraní na cestách nesmí vyžadovat. Nepsat o hře recenzi, Orborun bych již dávno před tím odložil.
55

Orborun

Platforma: iOS, Android

  • Třetí sada map je povedená
  • Potřeba vybírat typ ovládání před každou tratí
  • Příliš nezajímavých úrovní
  • Ovládání místy reaguje podivně

Stylizace hry Orborun lehce připomíná sérii Portal.

Orborun je zvláštní titul. Je to pofidérní směs kvalitního zpracování, nešťastných nápadů a úrovní oscilujících od dobrých po bídné. Herně se titul blíží žánru nekonečných běhů. Orborun se však dělí na jednotlivé tratě, které mají jasně vytyčený cíl.

Ve hře objevíte desítky úrovní. Vývojáři však zapomínají, že méně je někdy více. Úvodní sada výukových tratí je tak zcela zbytečná a nezáživná. Její lekce by hráč bez problémů pochopil i během hraní propracovanějších map.

Orborun

Titul je rozdělený do tematických světů. Po výukové sadě map následuje třicítka vesměs nezáživných tratí. Jsou jednoduché a minimálně v úvodu nic nemotivuje k jejich opakovanému průchodu pro získání lepšího času. Oproti závodním hrám či nekonečným běhům tu titulu chybí svižnost a prožitek z dobře zvládnutého průchodu úrovní.

Zážitek ze hry kazí řada drobností. Ovládání občas působí trochu nepřesně a opakování map je zdlouhavé. Nikoliv však kvůli jejich délce. Problém spočívá v několikavteřinovém zobrazování výsledků po doběhnutí trati. A pokud si ji chcete zahrát ještě jednou, vždy se znovu načítá. Svět se kvůli tomu jistě nezboří, k závodní hře na mobilních zařízení se to však nehodí.

Fotogalerie

Titul začne být zajímavý až v třetí sadě úrovní, které jsou navržené mnohem lépe. V ten moment se dostavuje zábava a hra působí jako příjemná výzva. Stále však chybí motivace pro zlepšování svých časů.

A je to škoda. Orborun je hra s potenciálem i sympatickou grafikou. Vývojářský tým by však potřeboval soudné vedení, které ze hry vystříhá všechen ten nepovedený balast. Ani pak by hra nebyla příliš originální, ale výtečně by pobavila.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

55 %

Čtenáři

35 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 52 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?
Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?

Očkování absolvují malé děti v prvních letech života hned několikrát. Zpočátku si to ani neuvědomují, později už mohou mít „vypěstovaný“ strach z toho, že to bude bolet. Nervozita rodičů jim nepřidává. Jak bychom měli své dítě připravit na očkování, aby se nebálo a zvládlo tuto povinnou (a nemilou) událost co nejlépe?

Najdete na iDNES.cz