RECENZE: Nejprve ukázkový případ, jak nedělat hru. Později zábavný titul

aktualizováno 
Mobilní hra Orborun má jeden zásadní problém. Zábavná začne být teprve až tak po hodině a to je čas, který hraní na cestách nesmí vyžadovat. Nepsat o hře recenzi, Orborun bych již dávno před tím odložil.
55

Orborun

Platforma: iOS, Android

  • Třetí sada map je povedená
  • Potřeba vybírat typ ovládání před každou tratí
  • Příliš nezajímavých úrovní
  • Ovládání místy reaguje podivně

Stylizace hry Orborun lehce připomíná sérii Portal.

Orborun je zvláštní titul. Je to pofidérní směs kvalitního zpracování, nešťastných nápadů a úrovní oscilujících od dobrých po bídné. Herně se titul blíží žánru nekonečných běhů. Orborun se však dělí na jednotlivé tratě, které mají jasně vytyčený cíl.

Ve hře objevíte desítky úrovní. Vývojáři však zapomínají, že méně je někdy více. Úvodní sada výukových tratí je tak zcela zbytečná a nezáživná. Její lekce by hráč bez problémů pochopil i během hraní propracovanějších map.

Orborun

Titul je rozdělený do tematických světů. Po výukové sadě map následuje třicítka vesměs nezáživných tratí. Jsou jednoduché a minimálně v úvodu nic nemotivuje k jejich opakovanému průchodu pro získání lepšího času. Oproti závodním hrám či nekonečným běhům tu titulu chybí svižnost a prožitek z dobře zvládnutého průchodu úrovní.

Zážitek ze hry kazí řada drobností. Ovládání občas působí trochu nepřesně a opakování map je zdlouhavé. Nikoliv však kvůli jejich délce. Problém spočívá v několikavteřinovém zobrazování výsledků po doběhnutí trati. A pokud si ji chcete zahrát ještě jednou, vždy se znovu načítá. Svět se kvůli tomu jistě nezboří, k závodní hře na mobilních zařízení se to však nehodí.

Fotogalerie

Titul začne být zajímavý až v třetí sadě úrovní, které jsou navržené mnohem lépe. V ten moment se dostavuje zábava a hra působí jako příjemná výzva. Stále však chybí motivace pro zlepšování svých časů.

A je to škoda. Orborun je hra s potenciálem i sympatickou grafikou. Vývojářský tým by však potřeboval soudné vedení, které ze hry vystříhá všechen ten nepovedený balast. Ani pak by hra nebyla příliš originální, ale výtečně by pobavila.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

55 %

Čtenáři

35 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 52 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz