RECENZE: Nejprve ukázkový případ, jak nedělat hru. Později zábavný titul

aktualizováno 
Mobilní hra Orborun má jeden zásadní problém. Zábavná začne být teprve až tak po hodině a to je čas, který hraní na cestách nesmí vyžadovat. Nepsat o hře recenzi, Orborun bych již dávno před tím odložil.
55

Orborun

Platforma: iOS, Android

  • Třetí sada map je povedená
  • Potřeba vybírat typ ovládání před každou tratí
  • Příliš nezajímavých úrovní
  • Ovládání místy reaguje podivně

Stylizace hry Orborun lehce připomíná sérii Portal.

Orborun je zvláštní titul. Je to pofidérní směs kvalitního zpracování, nešťastných nápadů a úrovní oscilujících od dobrých po bídné. Herně se titul blíží žánru nekonečných běhů. Orborun se však dělí na jednotlivé tratě, které mají jasně vytyčený cíl.

Ve hře objevíte desítky úrovní. Vývojáři však zapomínají, že méně je někdy více. Úvodní sada výukových tratí je tak zcela zbytečná a nezáživná. Její lekce by hráč bez problémů pochopil i během hraní propracovanějších map.

Orborun

Titul je rozdělený do tematických světů. Po výukové sadě map následuje třicítka vesměs nezáživných tratí. Jsou jednoduché a minimálně v úvodu nic nemotivuje k jejich opakovanému průchodu pro získání lepšího času. Oproti závodním hrám či nekonečným běhům tu titulu chybí svižnost a prožitek z dobře zvládnutého průchodu úrovní.

Zážitek ze hry kazí řada drobností. Ovládání občas působí trochu nepřesně a opakování map je zdlouhavé. Nikoliv však kvůli jejich délce. Problém spočívá v několikavteřinovém zobrazování výsledků po doběhnutí trati. A pokud si ji chcete zahrát ještě jednou, vždy se znovu načítá. Svět se kvůli tomu jistě nezboří, k závodní hře na mobilních zařízení se to však nehodí.

Fotogalerie

Titul začne být zajímavý až v třetí sadě úrovní, které jsou navržené mnohem lépe. V ten moment se dostavuje zábava a hra působí jako příjemná výzva. Stále však chybí motivace pro zlepšování svých časů.

A je to škoda. Orborun je hra s potenciálem i sympatickou grafikou. Vývojářský tým by však potřeboval soudné vedení, které ze hry vystříhá všechen ten nepovedený balast. Ani pak by hra nebyla příliš originální, ale výtečně by pobavila.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

55 %

Čtenáři

35 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 52 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Najdete na iDNES.cz