Hitovka Terraria dorazila na mobilní zařízení. Zabaví na dlouho

aktualizováno 
Titul, který někteří nazývají dvourozměrným bratříčkem legendární hitovky Minecraft, si konečně mohou užít i majitelé mašinek s operačními systémy Android a iOS.
90

Terraria

Platforma: Android, iOS

  • Komplexní herní mechanismy
  • Kombinace několika žánrů
  • Vydrží na dlouhou dobu
  • Nedotažené ovládání
  • Na menších obrazovkách nepřehledné

Při zběžném pohledu by člověk řekl, že půjde o jednoduchou záležitost v retro vizuálním podání, ale nenechte se mýlit. Terraria je hutný projekt, u kterého se dá strávit ohromné množství času.

Nutné je pročíst si základní informace, které vám osvětlí základní herní principy. Bez nich byste totiž velmi brzy narazili a nevěděli, co si vlastně počít.

Na počátku se objeví vaše postavička, k dispozici má pár základních předmětů, jako jsou meč, krumpáč a sekera, a hraní může začít. Brzy zjistíte, že Terraria je kombinací několika žánrů od skákačky až po hry na hrdiny.

Fotogalerie

Budete provádět hromadu činností. Velmi důležitá je těžba surovin, kdy s pomocí krumpáče získáváte materiály, které slouží výrobě nepřeberného množství různých předmětů, se sekerou porazíte stromy a můžete si postavit první příbytek a meč vám samozřejmě poslouží během soubojů s nepřáteli.

Terraria nabízí nespočet možností, jak naložit s materiály. Vaší fantazii se meze nekladou. Ostatně stačí se podívat na výtvory ostatních hráčů, některé jsou úžasné.

Suroviny lze využít i pro výrobu nového vybavení, které se hodí během střetů s protivníky. Akce je důležitou součástí Terrarie, i když ne vždy jste do ní nuceni, klidně se jí můžete vyhnout.

Titul nabízí náhodně generované světy a velkou volnost počítání. Obvykle nejste do ničeho tlačeni a je na vás, co, kdy a jak se rozhodnete udělat.

Je však nutné upozornit, že Terraria může být docela obtížná. Například v noci vám půjdou po krku hodně nebezpečná monstra, a je tak nezbytné vybudovat si útočiště, kam je vám umožněno se skrýt před útočníky.

Důležité jsou také postavy ovládané počítačem, které vám často poskytnou pomocnou ruku například v podobě dobré rady.

K herní náplni je tak těžké mít výtky. Hra je komplexní, nabízí nespočet možností jak trávit čas, přináší radost ze stavění, objevování i nakládání s hromadou předmětů. Neoceníme jen ovládání, které je relativně neohrabané a nepřesné.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

90 %

Čtenáři

87 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 142 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Najdete na iDNES.cz