Hitovka Terraria dorazila na mobilní zařízení. Zabaví na dlouho

aktualizováno 
Titul, který někteří nazývají dvourozměrným bratříčkem legendární hitovky Minecraft, si konečně mohou užít i majitelé mašinek s operačními systémy Android a iOS.
90

Terraria

Platforma: Android, iOS

  • Komplexní herní mechanismy
  • Kombinace několika žánrů
  • Vydrží na dlouhou dobu
  • Nedotažené ovládání
  • Na menších obrazovkách nepřehledné

Při zběžném pohledu by člověk řekl, že půjde o jednoduchou záležitost v retro vizuálním podání, ale nenechte se mýlit. Terraria je hutný projekt, u kterého se dá strávit ohromné množství času.

Nutné je pročíst si základní informace, které vám osvětlí základní herní principy. Bez nich byste totiž velmi brzy narazili a nevěděli, co si vlastně počít.

Na počátku se objeví vaše postavička, k dispozici má pár základních předmětů, jako jsou meč, krumpáč a sekera, a hraní může začít. Brzy zjistíte, že Terraria je kombinací několika žánrů od skákačky až po hry na hrdiny.

Fotogalerie

Budete provádět hromadu činností. Velmi důležitá je těžba surovin, kdy s pomocí krumpáče získáváte materiály, které slouží výrobě nepřeberného množství různých předmětů, se sekerou porazíte stromy a můžete si postavit první příbytek a meč vám samozřejmě poslouží během soubojů s nepřáteli.

Terraria nabízí nespočet možností, jak naložit s materiály. Vaší fantazii se meze nekladou. Ostatně stačí se podívat na výtvory ostatních hráčů, některé jsou úžasné.

Suroviny lze využít i pro výrobu nového vybavení, které se hodí během střetů s protivníky. Akce je důležitou součástí Terrarie, i když ne vždy jste do ní nuceni, klidně se jí můžete vyhnout.

Titul nabízí náhodně generované světy a velkou volnost počítání. Obvykle nejste do ničeho tlačeni a je na vás, co, kdy a jak se rozhodnete udělat.

Je však nutné upozornit, že Terraria může být docela obtížná. Například v noci vám půjdou po krku hodně nebezpečná monstra, a je tak nezbytné vybudovat si útočiště, kam je vám umožněno se skrýt před útočníky.

Důležité jsou také postavy ovládané počítačem, které vám často poskytnou pomocnou ruku například v podobě dobré rady.

K herní náplni je tak těžké mít výtky. Hra je komplexní, nabízí nespočet možností jak trávit čas, přináší radost ze stavění, objevování i nakládání s hromadou předmětů. Neoceníme jen ovládání, které je relativně neohrabané a nepřesné.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

90 %

Čtenáři

87 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 142 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Najdete na iDNES.cz