Hra z nízkého rozpočtu těží maximum. Je originální, těžká a zábavná

aktualizováno 
Koncept tohoto titulu bych po první větě považoval za bláznivý. Ostatně, jak vám zní kombinace výherního automatu a hry na hrdiny? Ono je to šílené, zároveň však i nesmírně chytré a návykové.
85

Tower of Fortune 2

Platforma: iOS

  • Neotřelá kombinace principů
  • Velmi chytlavé
  • Nesmírně těžké
  • Při smrti by se mohlo přenášet více z postupu hrou

Stáhnout z App Store

Grafika Tower of Fortune 2 přípomene éru příručního zařízení Gameboy.

Tower of Fortune 2 je nezvyklý titul. Využívá takřka úsměvnou grafiku, která však v kontextu hry funguje až překvapivě dobře. Nijak neurazí a těch několik kostiček i dnes výtečně poslouží k vtažení do hry.

Hlavním lákadlem je však originální princip, ve kterém o hráčově úspěchu rozhodují tři válce. Většinu akcí ve hře totiž provádíte právě jejich protočením. Pokud se vydáte "prozkoumávat svět", výsledná kombinace rozhoduje o následující události. Vytočte tři meče a těžký boj vás nemine, mějte na prvním místě táborový oheň a hrdina si kempováním doplní život. Vytočte lebky a hrdinu zraní padající balvan.

Výsledek protáčení sice lze ovlivnit, vyžaduje to však notnou dávku cviku. Procházením světa a bojováním s nepřáteli však získáváte zlaťáky, za které lze válce protočit znovu, a ignorovat tak předchozí výsledek. Jedno dodatečné protočení je za padesát zlaťáků, dvě již za stovku. Svůj osud tak máte ve vlastních rukou. Peníze však mizí velmi rychle.

Tower of Fortune 2

Systém inspirovaný výherními automaty funguje až překvapivě dobře.

Procházením světa tedy získáváte zlaťáky, bojem pak zkušenosti a předměty. S každou získanou úrovní navíc volíte vylepšení postavy, řada z nich však slibuje jen šanci na určitý efekt. Například 5 % na kritický zásah, pokud vytočíte tři meče.

Za virtuální peníze je pak možné kupovat i vylepšení, například možnost obléci předmět navíc, přenést výbavu i do nové hry po smrti či zakoupit lahvičku života, díky které přežijete případnou smrt. Tower of Fortune 2 se totiž řadí do žánru takzvaných rogue-like her. Tedy nesmírně těžkých titulů, které často opakujete, ale nabízejí možnost částečně přenášet postup i do dalšího průchodu.

Fotogalerie

Pokud ve hře zemřete, začínáte téměř nanovo. Jediné, co zůstává, jsou odemčená prostředí, která můžete jít prozkoumávat. Hra tak mnohdy krutě balancuje na pomezí atraktivní výzvy a frustrace.

Opakovat ji totiž budete často. S každým novým průchodem vás však napadá lepší taktika a odmítáte to jen tak vzdát.

Hra tak za pár korun zabaví na dlouho. Vývojáři našli vyvážený stav mezi bezprostřední zábavou i dlouhodobějšími cíli. U titulu tak lze strávit jen minutu při čekání ve frontě, ale i půl hodiny na cestách. A v obou případech stále baví.

Lze tedy hru doporučit ke koupi? Při pořizovací ceně okolo 45 korun křičím hlasité ano. Titul minimálně na krátkou chvíli zabaví svou originalitou a příznivce obtížných výzev otestuje do morku kostí.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

85 %

Čtenáři

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 237 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Najdete na iDNES.cz