Hra z nízkého rozpočtu těží maximum. Je originální, těžká a zábavná

aktualizováno 
Koncept tohoto titulu bych po první větě považoval za bláznivý. Ostatně, jak vám zní kombinace výherního automatu a hry na hrdiny? Ono je to šílené, zároveň však i nesmírně chytré a návykové.
85

Tower of Fortune 2

Platforma: iOS

  • Neotřelá kombinace principů
  • Velmi chytlavé
  • Nesmírně těžké
  • Při smrti by se mohlo přenášet více z postupu hrou

Stáhnout z App Store

Grafika Tower of Fortune 2 přípomene éru příručního zařízení Gameboy.

Tower of Fortune 2 je nezvyklý titul. Využívá takřka úsměvnou grafiku, která však v kontextu hry funguje až překvapivě dobře. Nijak neurazí a těch několik kostiček i dnes výtečně poslouží k vtažení do hry.

Hlavním lákadlem je však originální princip, ve kterém o hráčově úspěchu rozhodují tři válce. Většinu akcí ve hře totiž provádíte právě jejich protočením. Pokud se vydáte "prozkoumávat svět", výsledná kombinace rozhoduje o následující události. Vytočte tři meče a těžký boj vás nemine, mějte na prvním místě táborový oheň a hrdina si kempováním doplní život. Vytočte lebky a hrdinu zraní padající balvan.

Výsledek protáčení sice lze ovlivnit, vyžaduje to však notnou dávku cviku. Procházením světa a bojováním s nepřáteli však získáváte zlaťáky, za které lze válce protočit znovu, a ignorovat tak předchozí výsledek. Jedno dodatečné protočení je za padesát zlaťáků, dvě již za stovku. Svůj osud tak máte ve vlastních rukou. Peníze však mizí velmi rychle.

Tower of Fortune 2

Systém inspirovaný výherními automaty funguje až překvapivě dobře.

Procházením světa tedy získáváte zlaťáky, bojem pak zkušenosti a předměty. S každou získanou úrovní navíc volíte vylepšení postavy, řada z nich však slibuje jen šanci na určitý efekt. Například 5 % na kritický zásah, pokud vytočíte tři meče.

Za virtuální peníze je pak možné kupovat i vylepšení, například možnost obléci předmět navíc, přenést výbavu i do nové hry po smrti či zakoupit lahvičku života, díky které přežijete případnou smrt. Tower of Fortune 2 se totiž řadí do žánru takzvaných rogue-like her. Tedy nesmírně těžkých titulů, které často opakujete, ale nabízejí možnost částečně přenášet postup i do dalšího průchodu.

Fotogalerie

Pokud ve hře zemřete, začínáte téměř nanovo. Jediné, co zůstává, jsou odemčená prostředí, která můžete jít prozkoumávat. Hra tak mnohdy krutě balancuje na pomezí atraktivní výzvy a frustrace.

Opakovat ji totiž budete často. S každým novým průchodem vás však napadá lepší taktika a odmítáte to jen tak vzdát.

Hra tak za pár korun zabaví na dlouho. Vývojáři našli vyvážený stav mezi bezprostřední zábavou i dlouhodobějšími cíli. U titulu tak lze strávit jen minutu při čekání ve frontě, ale i půl hodiny na cestách. A v obou případech stále baví.

Lze tedy hru doporučit ke koupi? Při pořizovací ceně okolo 45 korun křičím hlasité ano. Titul minimálně na krátkou chvíli zabaví svou originalitou a příznivce obtížných výzev otestuje do morku kostí.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

85 %

Čtenáři

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 237 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Najdete na iDNES.cz