Ve strategii Lux DLX 2 na tahy dobýváte svět

aktualizováno 
Začínáte tím, že si vyberete jednu z šesti barev, se kterou se budete snažit ovládnout celou hrací plochu. K dispozici tedy je až 5 protivníků, a to jak lidských, tak i počítačem ovládaných. Právě boje s kamarády hru povyšují o stupínek výše.
90

Lux DLX 2

Platforma: iOS

  • Hrací doba
  • Velké množství map
  • Až pět lidských soupeřů
  • Chybí možnost hrát po síti

Stáhnout z App Store

Hra ze začátku rozdělí hrací pole a armády po mapě. Až se dostanete na tah, získáte nejspíše tři armády k rozdělení. Pokud hrajete za modrou barvu, stačí kliknout na jakékoliv modré pole. Jedním klikem přidáte jednu armádu, přidržením větší počet najednou.

Teď, když jste všechny vaše armády rozdělili, přišel čas zaútočit, a přivlastnit si tak další kousek mapy. Stačí vybrat jedno z vašich polí, na kterém je alespoň jedna armáda, a zároveň musí sousedit s protivníkovým polem.

Vtip je v tom, že je hrací plocha rozdělená do několika částí, v našem případě kontinentů. Každý kontinent má své hranice a v případě, že ho ovládáte celý, dostáváte každé nové kolo určitý počet armád navíc. Jestliže vás však soupeř napadne, a hranice tak poruší, bonus ztrácíte.

Rozdělení hrací plochy na bonusové části se vyvolává tlačítkem "Bonus" v pravém dolním rohu. Nezáleží tedy jen na počtu bonusových armád, ale také na počtu míst, ze kterých na vás může soupeř zaútočit. Například taková Asie má nejvyšší bonus 7, ale celkem 5 míst, která musíte zabezpečit, abyste si bonus udrželi do konce kola. Naopak Austrálie má takové místo pouze jedno.

Lux DLX 2

Lux DLX 2

Lux DLX 2

Lux DLX 2

Dalším strategickým prvkem je možnost "Fortify", která se také nachází v pravém dolním rohu. Klikem způsobíte, že už nemůžete útočit na protivníka, ale můžete přeskupovat vaše armády po již zabraných polích. Každé kolo můžete všechny armády na jednom políčku přesunout pouze o jedno pole.

Průběh hry mohou značně ovlivnit speciální kary. Dostáváte je za válčení a když jich máte určité množství (většinou čtyři, aktuální počet karet se dozvíte z tabulky ve hře), můžete si vybrat bonusové armády. Když zničíte poslední zbývající protivníkovo území, získáváte jeho karty.

Než začnete válčit

Před zahájením hry jsou k dispozici různá nastavení. Máte na výběr, jestli si chcete pole vybrat sami, nebo náhodně, stejně tak můžete činit s armádami. Další nastavení je Card Sequence, které ovlivňuje, kolik bonusových armád dostanete s každou další posilou. Oblíbil jsem si 5,5,5, protože je to sekvence nejstabilnější, a hra pak není tak snadno zvratitelná. Výhoda ostatních narůstajících sekvencí je, že máte další strategický prvek, který musíte brát v potaz, abyste vyhráli.

Fotogalerie

Nastavení Continent Bonus určuje, jak se bude vyvíjet bonus určitého území. Například zvolením 50 % za kolo bude mít za následek, že třeba taková Jižní Amerika bude mít první kolo bonus armád 2, ale hned druhé kolo 3. Další nastavení jsou většinou grafického rázu.

Mapy jsou neodmyslitelnou součástí Lux DLX a je jich k dispozici úctyhodné množství. Oblíbil jsem si historické mapy jako je Čína, civilizace v povodí řeky Indus a asi nejvíce řecké městské státy. Tento prvek dodává do hry autentičnost, a hrajete-li s kamarády, tak i velké množství entusiasmu. Ovládnout celou Babylonii je prostě sen každého.

Další fajn věc je, jak vás tyto mapy nenásilně a perfektně naučí místopisu. To se může hodit i v reálném životě.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

90 %

Čtenáři

62 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 57 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz