Klišé? Nenechte se zmást. Zoombies jsou originální výzvou

aktualizováno 
Zombie tematika už působí značně omšele, minout kvůli tomu tuhle hru by však mohla být chyba. Na první pohled titul sice vypadá jako obyčejná variace osvědčených her, výsledný mix je však překvapivě dobře odladěný a funguje skvěle.
85

Zoombies: Animales de la Muerte

Platforma: iOS

  • otestuje hráčské dovednosti
  • rychlé a akční
  • solidní hrací doba
  • mikrotransakce v placeném titulu

Titul je zábavnou výzvou, která potěší zejména soutěživé hráče. Hrací doba je uspokojivá a vývojáři zároveň titul navrhli i pro krátké seance. Za cenu okolo šedesáti korun získáte uspokojivou hodnotu.

Stáhnout z App Store

Zoombies: Animales de la Muerte je netradiční mix tradičních principů.

Zoombies: Animales de la Muerte je v podstatě variací na obranu věžemi. Jenže místo věží ovládáte postavu s třemi dovednostmi a poprava nepřátel je čistě jen na vás. Žádné automatické střílení, žádné instantní poklepávání.

Základní zbraní je totiž bumerang, který má určitou rychlost, a je tedy třeba předvídat pohyb monster. Pro hod zbraní se na obrazovce kreslí čára, která určuje pohyb bumerangu. A ten se pak přímkou vrací zpět k hráčově postavě.

Některá monstra se pohybují pomalu a zvláštní schopnosti jim vývojáři nepřidělili. Jiné však mohou využívat asymetrický pohyb či je na jejich popravu třeba využít určitou fintu.

Zoombies: Animales de la Muerte

Zombie nosorožce například nelze trefit zepředu. Bumerang je proto třeba podhodit, a zasáhnout tak nosorožce při návratu zbraně. Řada dovedností tedy vyžaduje cvik, a obtížnost ve vyšších úrovních tak citelně narůstá.

Cílem hry je nenechat projít tři nepřátele z jedné strany obrazovky na druhou. V každé úrovni však lze získat celkem pět ocenění a ty se pro jednotlivé úrovně liší.

Někdy je vaším úkolem zasáhnout deset i více nepřátel jedním hodem bumerangem. Jindy popravit určitý počet zombíků konkrétní schopností či úroveň dokončit s omezeným počtem hodů. Tyto prvky tak sympatickým způsobem prodlužují hrací dobu.

Zoombies: Animales de la Muerte

Titul samotný je zábavnou výzvou, která potěší zejména soutěživé hráče. Hrací doba je uspokojivá a vývojáři zároveň titul navrhli i pro krátké seance. Hru je sice třeba koupit, za cenu okolo šedesáti korun jsme však získali uspokojivou hodnotu. Jediné, co lze titulu vytknout, je možnost posílit se za skutečné peníze. Pro hraní to však není nutné a možnost lze bez problémů ignorovat.

Hra zatím vyšla jen pro iOS, vývojáři však ohlásili i verzi pro Android. Ta podle původních plánů měla vyjít ještě letos v květnu. V době psaní recenze však dostupná není.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

85 %

Čtenáři

33 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 23 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Najdete na iDNES.cz