Zlikvidovat lidský druh? S Plague Inc. to není žádný problém

aktualizováno 
Každá hra má nějaký cíl. V Plague Inc. to není nic menšího, než vyhubit lidstvo do posledního živáčka.
65

Plague Inc.

Platforma: Android, iOS

  • originální námět
  • naučný potenciál
  • rychle omrzí

K dosažení tohoto skromného cíle máte k dispozici řádku možností, počínaje obyčejnou bakterií a konče nano-viry. Každý druh má specifické vlastnosti a slabiny.

Za průchod hrou získáváte DNA body, kterými svoji zbraň přizpůsobujete tak, aby se vyrovnala se svými nedostatky a úspěšně se rozšířila mezi veškeré obyvatelstvo. Ve chvíli, kdy je většina nakažena, přichází na řadu změna příznaků, a ty se snažíte zkombinovat tak, aby byly co nejvíce smrtonosné.

Svou zbraň můžete mutovat ve třech sekcích: šíření, symptomy a schopnosti.

Šíření určuje, jak lehce se bude nemoc šířit a přes jaké faktory. Například taková vlastnost přenášení krví je účinná v chudých oblastech. Schopnosti dále ovlivňují vaši obranyschopnost, a to například před teplem, zimou, ale i léky apod.

Možností je opravdu mnoho. Navíc se výběr mění podle aktuálního typu choroby. Některé ze symptomů jsou v latině, což je příjemný způsob, jak si rozšířit medicínské znalosti. Opakování polohy jednotlivých států, které je se hrou spojené, také není na škodu.

Fotogalerie

Hra má tedy spád a účinnou motivaci. I přes to, že herních "typů" je relativně mnoho a přístupné jsou tři úrovně obtížnosti, hra poměrně rychle ztrácí na barvitosti. Jakmile pochopíte všechny fígle, vymýtit lidstvo přestává být tak složité, a tedy i zábavné. Nezachraňuje to ani nejtěžší obtížnost.

Svým způsobem má však hra své kouzlo, které způsobí, že si ji oblíbíte. Trošku mě zklamal i nevyvážený způsob šíření, které občas nechá úplně nenakaženou oblast hned vedle kompletně nakažené, čistě v závislosti na hranicích.

Finální hodnocení je složité. Hra přestává být zábavná po několika hodinách, ale to neznamená, že se k ní rádi nevrátíte. Přičteme-li fakt, že je to nenásilný způsob, jak se naučit latinské názvy chorob, nemůžu hodnotit jinak než kladně.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

65 %

Čtenáři

81 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 297 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Najdete na iDNES.cz