Vizuálně poutavá hra se zbytečně drahými postavami

aktualizováno 
League of Stickman se snaží zaujmout hlavně obrazovým ztvárněním. Po herní stránce inovacemi zrovna neoplývá.
65

League of Stickman

Platforma: Android

  • Stylová grafika
  • Dynamické tempo
  • Výrazné rozdíly mezi postavami
  • Některé jsou ale poměrně drahé
  • Žádná možnost blokování/uskočení

Stáhnout z Google play

Jde o standardní „řežbu“. V krátkých dvojrozměrných úrovních likviduje vlny nepřátel. Až se zbavíte posledního z nich, máte splněno, pokračujete do další mise.

Váš hrdina má jak standardní útok, tak čtyři speciální, které se po použití na několik vteřin zablokují, abyste je nemohli aktivovat bez omezení.

Za co se platí

Placená s mikrotransakcemi

Stažení hry je zpoplatněno částkou zhruba 27 korun. Titul ale obsahuje i mikroplatby. Za skutečné peníze nakoupíte prémiové diamanty nebo zlaťáky. První platidlo slouží hlavně k nákupu nových hrdinů, většina z nich stojí 800 drahokamů a získat takovou částku jen hraním zabere hodiny a hodiny. Zlaté mince investujete do vylepšování speciálních úderů a předmětů, což výrazně sníží obtížnost. Ale ani bez zaplacení jakékoliv částky není titul extrémně obtížný. Jediný důvod proč vytahovat peněženku je tak touha rychle zakoupit určitou postavu.

Jinak si vystačíte už jen s šipkami pro pohyb vlevo a vpravo a symbolem pro výměnu postavy. Dostupných je totiž několik hrdinů. Do misí se jich vrhá víc (je na vás, jaký tým si sestavíte). Samozřejmě ovládáte jen jednoho bijce, ale kdykoliv je možné přepínat mezi členy skupiny.

Fotogalerie

Na počátku máte k dispozici pouze jednoho válečníka, ale za prémiovou měnu v podobě diamantů dokupujete další postavy. Každá má relativně odlišný styl boje, stejně tak speciální údery, což je fajn. Méně potěšující je, že jsou někteří hrdinové poměrně drazí.

Diamanty se sice dají získat i během hraní, ale abyste jich nashromáždili například 800 (což je cena za většinu hrdinů), budete muset strávit u hry spoustu času. Naštěstí, několik postav se dá pořídit za 100 drahokamů. Ale je jich jen pár.

V League of Stickman se neobejdete bez předmětů. Ty vypadávají z nepřátel. Ovlivňují základní statistiky jako je útok a obrana. Artefakty nejsou určeny pro konkrétní postavy, přidělit je můžete komukoliv.

Navíc se vylepšují a bez toho se v žádném případě neobejdete. Je nutné investovat herní měnu (v tomto případě mince) do vybavení, ale také do speciálních útoků.

Během soubojů nemáte v podstatě žádnou výraznější možnost být defenzivní. Údery protivníků nelze blokovat, ani není možné se jim vyhnout, takže vaše obrana a útok jsou nesmírně důležité. Určitě by nebylo od věci, aby hrdinové uměli alespoň skákat, protože pokud stojíte například proti nepříteli, který střílí, neexistuje způsob, jak se dělové kouli/energetickému výboji vyhnout.

Jak už bylo naznačeno, titul hodně sází na vzhled. Ten je jednoduchý, ale působivý. Postavy jsou „stínové“, ozdobené jen několika málo zářivými prvky a vypadá to velmi pěkně. Dobře dopadly i efekty a to jak magických útoků, tak zvukové.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

65 %

Čtenáři

35 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 2 čtenářů

Témata: měna

Nejčtenější

Další z rubriky

Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?
Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?

Očkování absolvují malé děti v prvních letech života hned několikrát. Zpočátku si to ani neuvědomují, později už mohou mít „vypěstovaný“ strach z toho, že to bude bolet. Nervozita rodičů jim nepřidává. Jak bychom měli své dítě připravit na očkování, aby se nebálo a zvládlo tuto povinnou (a nemilou) událost co nejlépe?

Najdete na iDNES.cz