Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

  16:33aktualizováno  16:33
Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Swordbreaker The Game | foto: Bonusweb.cz

80

Swordbreaker The Game

Platforma: Android

  • Velice pěkné obrazové zpracování
  • Znovuhratelnost
  • Neoriginální příběh
  • Hudba během dramatických momentů

Stáhnout z Google play

Hra sází na extrémně jednoduché mechanismy. Objeví se před vámi scéna prezentováná pomocí velmi působivých statických obrázků, popis toho, co se děje, a poté několik voleb, které můžete provést.

Vy se po důkladném zvážení pro některou rozhodnete. Nezbytné je nejen si pořádně prohlédnout obrázky, ale především pečlivě pročíst text. Stačí totiž jedno špatné rozhodnutí a máte problém.

Swordbreaker The Game
Swordbreaker The Game

Swordbreaker The Game

V některých případech se dá lehce odhadnout, kterému kroku byste se měli vyhnout a naopak, který je ten správný, ale někdy jde prostě a jednoduše jen o štěstí. Ne vždy vidíte indicie, které by vám naznačily, na jakou volbu ťuknout.

Za co se platí

Placená

Titul si tvůrci cení na cca 45 korun, což je velmi slušná částka s ohledem na to, že se Swordbreak dá hrát několikrát díky odlišným cestám do cíle a různým koncům.

Hra je celkem milosrdná, k dispozici máte tři životy. Jinak řečeno, můžete udělat i pár špatných voleb, aniž byste museli začít znovu. Tomu se ovšem stejně nevyhnete.

Umírat budete často. Na nebezpečí narazíte na každém rohu. Je tak potřeba nejen zmíněné štěstí, ale i slušná paměť, abyste věděli, jak bezpečně manévrovat napříč scénami, kterými už jste prošli.

Až se dostanete dál, není snadné vybavit si předchozí rozhodnutí. K hraní se tak hodí starý dobrý poznámkový blok a tužka.

Fotogalerie

Zklamáním pro mě byl příběh. Dobře, objevilo se pár docela zajímavých a netradičních momentů, ale jinak děj zase tolik nezaujme. Není vysloveně nudný, ale větší porce originality by rozhodně nebyla ke škodě věci. Vydat se do zdánlivě opuštěného zámku, který skrývá mnohá tajemství? To není zápletka, která by vyrazila dech.

Tvůrci asi většinu energie věnovali vymýšlení různých typů úmrtí hlavního hrdiny. A že jich je. Navíc jsou často velmi brutální. S krví se tu rozhodně nešetří. Možná si řeknete, že jde jen o nehybné obrázky, ale i na nich vypadají některé skony vaší postavy docela nechutně.

Vizuální pojetí vývojáři nepodcenili. Jestliže dojde řeč na hudbu, ta je dostačující, i když je skoro vtipné, jak dramaticky se snaží působit ve chvíli, kdy se rozhodujete. Je to spíše úsměvné (několikrát se mi vybavila muzika z telenovel, která se ozývá během „šokujících“ scén), než aby to působilo napínavě.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

100 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 3 čtenářů

Témata: hudba

Nejčtenější

Další z rubriky

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Najdete na iDNES.cz