Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 8. června 2023 Medard

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

  16:33
Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.
80

Swordbreaker The Game

Platforma: Android

  • Velice pěkné obrazové zpracování
  • Znovuhratelnost
  • Neoriginální příběh
  • Hudba během dramatických momentů

Stáhnout z Google play
Swordbreaker The Game

Swordbreaker The Game | foto: Bonusweb.cz

Hra sází na extrémně jednoduché mechanismy. Objeví se před vámi scéna prezentováná pomocí velmi působivých statických obrázků, popis toho, co se děje, a poté několik voleb, které můžete provést.

Vy se po důkladném zvážení pro některou rozhodnete. Nezbytné je nejen si pořádně prohlédnout obrázky, ale především pečlivě pročíst text. Stačí totiž jedno špatné rozhodnutí a máte problém.

Swordbreaker The Game
Swordbreaker The Game

Swordbreaker The Game

V některých případech se dá lehce odhadnout, kterému kroku byste se měli vyhnout a naopak, který je ten správný, ale někdy jde prostě a jednoduše jen o štěstí. Ne vždy vidíte indicie, které by vám naznačily, na jakou volbu ťuknout.

Za co se platí

Placená

Titul si tvůrci cení na cca 45 korun, což je velmi slušná částka s ohledem na to, že se Swordbreak dá hrát několikrát díky odlišným cestám do cíle a různým koncům.

Hra je celkem milosrdná, k dispozici máte tři životy. Jinak řečeno, můžete udělat i pár špatných voleb, aniž byste museli začít znovu. Tomu se ovšem stejně nevyhnete.

Umírat budete často. Na nebezpečí narazíte na každém rohu. Je tak potřeba nejen zmíněné štěstí, ale i slušná paměť, abyste věděli, jak bezpečně manévrovat napříč scénami, kterými už jste prošli.

Až se dostanete dál, není snadné vybavit si předchozí rozhodnutí. K hraní se tak hodí starý dobrý poznámkový blok a tužka.

Zklamáním pro mě byl příběh. Dobře, objevilo se pár docela zajímavých a netradičních momentů, ale jinak děj zase tolik nezaujme. Není vysloveně nudný, ale větší porce originality by rozhodně nebyla ke škodě věci. Vydat se do zdánlivě opuštěného zámku, který skrývá mnohá tajemství? To není zápletka, která by vyrazila dech.

Tvůrci asi většinu energie věnovali vymýšlení různých typů úmrtí hlavního hrdiny. A že jich je. Navíc jsou často velmi brutální. S krví se tu rozhodně nešetří. Možná si řeknete, že jde jen o nehybné obrázky, ale i na nich vypadají některé skony vaší postavy docela nechutně.

Vizuální pojetí vývojáři nepodcenili. Jestliže dojde řeč na hudbu, ta je dostačující, i když je skoro vtipné, jak dramaticky se snaží působit ve chvíli, kdy se rozhodujete. Je to spíše úsměvné (několikrát se mi vybavila muzika z telenovel, která se ozývá během „šokujících“ scén), než aby to působilo napínavě.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

100 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 3 čtenářů

Témata: hudba

Matka na pervitinu a italská domácnost. Jak to bylo s vraždou dítěte v Mostě

Premium Vyostřené konflikty, dvojí život matky, neúspěšné podněty sociálce, problémová čtvrť a drogy. Z pozadí sporu o tříleté...

Jsme na prahu epidemie srdečního selhání, vyléčit se nedá, říká kardiolog

Premium Zatímco infarkt zná každý, povědomí o srdečním selhání je malé. Často se mylně zaměňuje právě za infarkt či zástavu...

Kam zmizel lupič století. František Procházka podle svědků žije v Karibiku

Premium Policie si chvíli myslela, že je František Procházka, který ukradl 540 milionů korun, po smrti. Jenže někteří Češi ho...

Triatlonistka se chlubí fotkou ze závodu, na plavkách měla menstruační krev

„Takhle vypadá ženský sport. Čím více bariér se nám podaří zbourat, tím lépe,“ napsala Emma Pallant-Browne na...

Stejně ošklivá jako všechno, co Rusko dělá, komentují vítězku soutěže krásy

V každoroční soutěži krásy pro vdané ženy získala titul Paní Ruska světa 2023 učitelka angličtiny Natalja Oskarová....

Hanka Kynychová nafotila sexy fotky. S klientkami probírá i menopauzu

Lektorka fitness a cvičitelka Hanka Kynychová (55) přiznává, že s nastupující menopauzou je třeba změnit ve svém životě...

Miluji tě, ale podvádím tě. A nelituji. Studie nahlédla do hlubin nevěry

Premium Je jedním z nejrozsáhlejších výzkumů svého druhu a přináší víc než paradoxní zjištění. Vyjevuje, že důvody nevěry jsou...

Nejsou menší, jen jsou výš, říká o modelaci prsou za 65 tisíc Krejčíková

Aneta Krejčíková (32) se rozhodla pro plastiku prsou. Představitelka sekretářky Květy ze seriálu Volha si své...