RECENZE: Hardboiled je Fallout v malém, stojí 26 korun

  10:45aktualizováno  10:45
Povedená mobilní hra na hrdiny Hardboiled se odehrává v postapokalyptickém městě. Jako jednohubka při čekání na Fallout 4 poslouží skvěle.
75

Hardboiled

Platforma: Android, iOS

  • „Příchuť“ Falloutu
  • Důraz na taktiku
  • Velmi stručný tutoriál i příběh
  • Zpočátku docela obtížné

Jen málokdo mezi hráči nezná legendární sérii Fallout a právě u ní našla (respektive v prvním dílu) inspiraci hra na hrdiny Hardboiled. Ta samozřejmě není tak obsahově bohatá, ale i tak se u ní dá strávit klidně osm i více hodin. Hlavním hrdinou je Max a pohybovat se bude v poničeném světě, a to v reálném čase. Tedy až do té doby, než narazí na nepřátele.

Za co se platí

Hardboiled stojí necelých 26 korun. Jde o jedinou platbu, která je po vás vyžadována. Poté už je zpřístupněn veškerý obsah.

V těchto momentech se dění přepne do tahového režimu. V něm máte několik akčních bodů, které můžete využít buďto k pohybu, nebo k útoku. Během něj vybíráte, na kterou část těla zaútočíte: zda na trup, hlavu, ruce, nebo nohy.

Fotogalerie

Volba je to poměrně důležitá, protože u každé části těla existuje jiná pravděpodobnost úspěšného zásahu. Například úder/střela do hlavy sice ubere nejvíce životní energie, ovšem trefa do ruky zase často vyústí v to, že protivník přijde o zbraň.

Hodit se vám bude každá výhoda, protože Hardboiled není úplně jednoduchý a méně zkušení hráči (a možná nejen oni) mohou být zaskočeni poměrně vyšší obtížností. Ale až se vám podaří získat první zbraň, situace se výrazně zlepší. Ovšem pozor, pokud jste poraženi, sice se za pár minut proberete, ale přijdete o veškerý obsah inventáře.

Musíte si promyslet, zda se vám vyplatí pouštět se do soubojů a pokud se do nich vrhnete, pak není moudré dělat ukvapené kroky. Zapomenout byste neměli ani na využívání předmětů v okolí (je možné se skrývat za různé objekty).

Hardboiled

Hardboiled

Hardboiled

Hardboiled

Hardboiled není jen akce. Důležité je i hledání různých artefaktů, které vám pomohou posunout se ve hře dál. A byť to není úplně dynamická činnost, tak prozkoumávání různých míst není nudné, protože nikdy netušíte, co najdete.

Kořist si pak můžete nechat nebo ji třeba směnit za jiné důležité věci u obchodníka. Nejde o jedinou postavu, se kterou se dá mluvit. Vaše chování ovlivní reputaci. To, zda budete dobrák, nebo padouch, má svůj význam. V závislosti na vaší pověsti se vám zpřístupní různá místa nebo se zvýší agresivita některých postav, se kterými se setkáte.

Hardboiled je na poměry mobilních projektů vcelku komplexní záležitostí. Je tak zarážející, že vás do principů hry nezasvětí žádný podrobnější tutoriál, ale k dispozici je jen pár odstavců textu. Více pozornosti by si zasloužil i příběh, jenž je poměrně strohý.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

75 %

Čtenáři

88 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz