Ve strategii Into the Void vás čekají působivé vesmírné souboje

  14:51aktualizováno  14:51
Vesmír ovládají čtyři frakce, vy se postavíme proti nim.
80

Into the Void

Platforma: Android

  • Vizuálně přitažlivé vesmírné souboje
  • Hromada vybavení a dostatek typů lodí
  • Náhodně generovaný vesmír
  • Zpočátku trochu matoucí
  • Omezené taktizování během bitev

Stáhnout z Google play

Into the Void je strategie. A to vesmírná. Odehrává se v universu, ve kterém jsou nejmocnějšími hráči čtyři různé frakce. Jak to tak bývá, nejsou mezi nimi dobré vztahy, takže dochází k častým střetům.

Za co se platí

Placená

Titul vyjde na nějakých 88 korun, hra neobsahuje žádnou jinou formu plateb.

Proto vám nezbývá, než si vytvořit vlastní flotilu, dobře ji vyzbrojit a připravit se na to, že vám často půjde někdo po krku.

Titul je docela komplexní. Určitě, v rámci mobilních projektů. Připraven je pro vás poměrně kvalitní tutoriál, přesto si umím představit, že někteří lidé budou prvních pár minut zmatení. Ne vždy je úplně jasné, co dělat a hlavně jak.

Pokud doufáte, že Into the Void nabídne hodiny a hodiny průzkumu temného vesmíru, tak to vás zklamu, určitou volnost máte, ale obvykle budete trávit čas plněním příběhových misí. Těm je věnována hlavní pozornost.

Fotogalerie

Dobrá zpráva ale je, že je vesmír generován náhodně, takže pokud si je budete chtít projít některé úkoly znovu, nebudou úplně stejné jako poprvé.

Během hraní často narazíte na protivníky z různých frakcí a tvůrci si dali záležet, aby mezi nimi byly znatelné rozdíly. Proto mají jejich vesmírné koráby odlišné vybavení. Měli byste si tedy dát záležet na tom, abyste měli vhodná děla a obranné prvky, díky kterým se z vás hned nestanou trosky roztroušené ve vesmíru.

Velmi důležitý je pochopitelně výzkum, díky kterému se dostanete k novým zbraním a podobným laskominám. Technologií je dostatek a k dispozici jsou i různé typy plavidel. Rozhodně bude z čeho vybírat.

Souboje probíhají na tahy, to poskytuje určitý prostor pro taktizování. Ale vaše strategické mozky příliš zabrat nedostanou, obvykle se hlavně rozhodujete, na koho a jakým dělem vystřelíte. Více výsledek bitev ovlivníte už před jejich začátkem a to skrze vybavení lodí. Důležitou roli hraje i morálka vaší posádky, je důležité ji udržovat co nejvýše.

Díky působivému technickému zpracování vypadají souboje velmi dobře. Vesmírem poletují plazmové výboje, lodi explodují, kouká se na to pěkně.

Into the Void je poměrně propracovanou vesmírnou strategií, u které vám možná chvíli zabere, než si k ní najdete cestu, ale pokud to zvládnete, pobavíte se.

J+x

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 3 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz