Pokračování úspěšné věžovky je vizuálně brilantní a nabízí skvělý design úrovní

  16:23aktualizováno  16:23
A navíc je tak těžké, že se zpotíte i na místech, o kterých jste nevěděli, že je máte.
85

Epic War TD 2

Platforma: Android

  • Skvělé zpracování
  • Dostatek úrovní, věží i druhů nepřátel
  • Extrémní důraz na vhodnou volbu věží
  • Určité mise jsou frustrující
  • Na některých zařízeních hra občas „padá“

Stáhnout z Google play

Hra z žánru Tower defense/věžovek nazvaná Epic War TD si získala miliony fanoušků po celém světě. Teď přichází její pokračování, které si rozhodně

Ne snad kvůli tomu, že by titul nabízel vysloveně originální herními mechanismy. V tomto ohledu jde o standard. V úrovních se nachází několik míst, kde je možné vybudovat obranné věže, jejichž úkolem je zlikvidovat nepřátele, kteří přicházejí po vlnách.

Za co se platí

Placená

Epic War TD 2 je placená hra. Za její stažení tvůrci žádají necelých 72 korun. Další dodatečné platby nejsou vyžadovány.

Tímto Epic War TD 2 neoslní. Pozitiva hry se skrývají někde jinde. Toho prvního si všimnete hned po spuštění. Projekt disponuje velmi propracovanými a detailními vizuály. Grafika je vynikající, ať už je řeč o prostředí, modelech postav nebo efektech explozí.

A to vše bez daně v podobě vysoké hardwarové náročnosti. Epic War TD 2 rozběhnete i na průměrně vybavených mobilních telefonech a tabletech.

Fotogalerie

Další klad objevíte za moment. Je to design misí. Epic War TD 2 klade velký důraz na to, abyste velmi pečlivě zvážili, jaké věže v dané úrovni použijete (důležitou roli také hraje to, kdy je postavíte a jestli je vylepšíte).

To je samozřejmě u věžovky očekávatelné, ale tentokrát je opravdu extrémně důležité zvolit vhodný obranný prvek. Zaprvé, rozhodnutí nelze změnit. Pokud nějakou věž postavíte, jedinou možností, jak se jí zbavit je restartovat misi (v lepším případě jen její část).

Zadruhé, titul neodpouští chyby. Jestliže vybudujete nevhodnou věž, pak je na 99 % jisté, že prohrajete. Někdy sice existuje více variant, jak dosáhnout úspěchu, ale není to pravidlem.

Nezbývá, než si pečlivě prostudovat specializaci jednotlivých věží a sledovat, jací protivníci se na vás chystají v další vlně. Titul je hodný a ukáže vám, kdo se na vás v nadcházejících vteřinách přiřítí.

Vidíte ale pouze následující vlnu, takže se může stát (a stane), že postavíte věž, která vám sice pomůže s aktuálními protivníky, ale proti dalším nepřátelům už vám nebude příliš nápomocná. Docela často si některé úrovně zopakujete. Naštěstí ne vždy je nutné procházet celé mise od začátku, ale restartovat lze jen jednotlivé vlny nepřátel.

Přesto se ale připravte na to, že Epic War TD 2 je velmi těžká hra a není problém strávit u jedné úrovně klidně čtvrt hodiny. A nic proti vysoké obtížnosti, ale v některých případech je možná až zbytečně přepálená.

Jinak ale těžko hledat výraznější chybu. Typů věží i nepřátel je dost, technická stránka je povedená (i když si musím postěžovat, že na Nexusu první generace mi hra občas padala) a misí je hromada. Pokud tedy fandíte věžovkám, pak tohle by pro vás mohlo být to pravé ořechové.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

85 %

Čtenáři

84 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz