Sobota 15. srpna 2020, svátek má Hana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 15. srpna 2020 Hana

Ve skvělé hře Crashlands budete tvořit i bojovat

  23:27aktualizováno  23:27
Titul, který šikovně kombinuje vyrábění předmětů a budování základny s akční hrou na hrdiny, je jednou z nejzábavnějších záležitostí z poslední doby.
85

Crashlands

Platforma: Android, iOS

  • Nádech akčního RPG
  • Grafika
  • Humor
  • Pár technických nedotažeností

Crashlands | foto: Bonusweb.cz

Příběh začíná klasicky. Vaše hrdinka ztroskotá se svou vesmírnou lodí na nehostinné planetě a nezbývá jí, než bojovat o přežití a navíc se pokusit opravit svou raketu a splnit původní misi. Naprosto běžná sci-fi zápletka, ale v tomto případě není brána vážně, hodně se sází na humor.

Za co se platí

Placená

Poté, co skončíte na neznámém místě, začínáte téměř od nuly. Máte několik základních předmětů, ale to je asi tak vše. Nezbývá vám, než prozkoumávat okolí a získávat různé ingredience, které vám umožní vytvářet nové předměty.

Pro příklad posbíráte určitý materiál, z něj si sestavíte pilu, s pilou získáte dřevo a z něj si postavíte třeba pracovní stůl.

Fotogalerie

Velmi často budete vyrábět zbraně a brnění. Souboje jsou důležitou součástí Crashlands, takže je nezbytné se postarat o to, aby měl váš svěřenec kvalitní výbavu. Vyrábíte mu různé kousky v podobě helem, kladiv, mečů...

Jestliže jste pacifistický typ a zabíjení nepřátel není nic pro vás, máte tentokrát smůlu. Z poražených nepřátel získáváte nezbytné materiály. Nevyhnete se tomu, že budete čas od času muset někoho „bacit“ po hlavě.

Crashlands nabízí několik stupňů obtížnosti. Ten nejnižší je určen pro ty, kteří se raději soustředí na stavění. Protivníci se dají zlikvidovat rychle. Jestliže ale zvolíte vyšší obtížnost, střety s různými podivnými tvory zaberou dost času.

Udělejte si procházku po okolí

Principy bojů s protivníky nejsou složité, pokud jde o ovládání. Zaútočíte tím, že na ně ťuknete a druhou důležitou aktivitou je vyhýbání se jejich útokům. Ale to neznamená, že vám nedají zabrat. Zmasakrovat některé bestie je docela náročné. Naštěstí máte určité předměty, které můžou zvrátit situaci ve váš prospěch. Přesto ale ne vždy zvítězíte.

Když zemřete, titul nekončí, objevíte se na základně, ale přijdete o část zdraví a o některé materiály, které jste posbírali. Pokud je budete chtít získat zpět, budete se muset vydat na místo, kde jste zemřeli.

Naštěstí, cestování po poměrně velkých lokacích je usnadněno tím, že čas od času najdete teleporty, takže nebude nutné chodit pěšky z místa na místo.

K dispozici máte přehlednou mapu, kde kromě teleportů uvidíte cíle jednotlivých misí, případně si sami vyberete bod zájmu a označíte si ho.

A není vůbec od věci jen tak bloumat po okolí. Díky tomu budete nejen hromadit materiály, ale také narazíte na nové „recepty“. Bez nich se nedají vyrobit předměty, takže je jasné, že jde o něco, co se vyplatí hledat.

Nezbytné recepty získáte během příběhových misí, ale jiné (i když ne na extrémně důležité předměty) vypadávají z nepřátel nebo například z poražených stromů.

Pořiďte si domácího mazlíčka

Z protivníků někdy získáte vejce. Pokud budete chtít, můžete dosáhnout toho, aby se z nich vylíhlo nějaké zvířátko. Ta neslouží jen k tomu, abyste se na cizí planetě necítili sami, ale jsou i důležitou pomocí v boji a pomohou se získáváním vzácných ingrediencí.

A díky povedené grafice vypadají vaše potvůrky velmi pěkně, jako ostatně vše, od prostředí až po ústřední postavu. K humornému stylu Crashlands pestrobarevné a trochu kýčovité pojetí sedí.

Hra se prostě povedla. Pokud jde o vyrábění předmětů, nemá až takovou hloubku, jako v některých konkurenčních titulech, ale díky důrazu na akční složku (respektive na péči o svého hrdinu a to, aby obstál v boji) a zábavnému průzkumu okolí, je Crashlands záležitostí, která bez problémů dokáže ukousnout spoustu hodin z vašeho volného času.

Jediný problém, který jsem s hrou měl, bylo pár chybek technického rázu jako například to, že byl obraz zničehonic trhaný (což po chvíli odeznělo) a také se mi stalo, že se ústřední hrdina najednou začal samovolně pohybovat. Ale i to byl jen chvilkový nedostatek. Jinak je Crashlands projektem, který se nemá za co stydět.

Hra je dostupná pro iOS, Android a najdete ji i na Steamu.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

85 %

Čtenáři

93 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Pastrňák i Kvitová. Sportovní hvězdy skupují v Praze luxusní nemovitosti

Premium Rezidence na Smíchově, byty v Karlíně nebo na Vinohradech. To je jen malý výčet nemovitostí, které vlastní české...

Doba prsatá. Odhalená ňadra jako důkaz měnícího se světa kolem nás

Premium Až se teď v létě vydáte k vodě, rozhlédněte se kolem sebe. Jedním z dokladů změn světa kolem nás jsou proměny vzhledu...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

  • Další z rubriky

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

WhatsApp se brzy zbaví toho, co nás na něm nejvíc štve

Populární chatovací aplikace WhatsApp chystá změnu, která leckoho potěší. Brzy bude mít podporu více aktivních zařízení...

Češi bydlí na Papui již tři roky. Byl to ze začátku šok, ale nelitují

Manželé se rozhodli vydat za prací do zahraničí. Zlákala je Papua Nová Guinea, kde žijí od roku 2017. Nejdříve v městě...

Modelka po plastice nedodržela sexuální abstinenci, praskl jí zadek

Šestadvacetiletá Amanda Nicole z Los Angeles se živí jako modelka a je samozvanou dvojnicí herečky Scarlett...

Doba prsatá. Odhalená ňadra jako důkaz měnícího se světa kolem nás

Premium Až se teď v létě vydáte k vodě, rozhlédněte se kolem sebe. Jedním z dokladů změn světa kolem nás jsou proměny vzhledu...

Herečka Prachařová bydlí na Letné. Nezvaní návštěvníci jsou už pryč

Při pohledu na starý činžák by jen málokoho napadlo, v jak krásném bytě dcera herců Dany Batulkové a Davida Prachaře...