Sobota 23. října 2021, svátek má Teodor, Theodor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 23. října 2021 Teodor, Theodor

Ve skvělé hře Crashlands budete tvořit i bojovat

  23:27
Titul, který šikovně kombinuje vyrábění předmětů a budování základny s akční hrou na hrdiny, je jednou z nejzábavnějších záležitostí z poslední doby.
85

Crashlands

Platforma: Android, iOS

  • Nádech akčního RPG
  • Grafika
  • Humor
  • Pár technických nedotažeností

Crashlands | foto: Bonusweb.cz

Příběh začíná klasicky. Vaše hrdinka ztroskotá se svou vesmírnou lodí na nehostinné planetě a nezbývá jí, než bojovat o přežití a navíc se pokusit opravit svou raketu a splnit původní misi. Naprosto běžná sci-fi zápletka, ale v tomto případě není brána vážně, hodně se sází na humor.

Za co se platí

Placená

Poté, co skončíte na neznámém místě, začínáte téměř od nuly. Máte několik základních předmětů, ale to je asi tak vše. Nezbývá vám, než prozkoumávat okolí a získávat různé ingredience, které vám umožní vytvářet nové předměty.

Pro příklad posbíráte určitý materiál, z něj si sestavíte pilu, s pilou získáte dřevo a z něj si postavíte třeba pracovní stůl.

Fotogalerie

Velmi často budete vyrábět zbraně a brnění. Souboje jsou důležitou součástí Crashlands, takže je nezbytné se postarat o to, aby měl váš svěřenec kvalitní výbavu. Vyrábíte mu různé kousky v podobě helem, kladiv, mečů...

Jestliže jste pacifistický typ a zabíjení nepřátel není nic pro vás, máte tentokrát smůlu. Z poražených nepřátel získáváte nezbytné materiály. Nevyhnete se tomu, že budete čas od času muset někoho „bacit“ po hlavě.

Crashlands nabízí několik stupňů obtížnosti. Ten nejnižší je určen pro ty, kteří se raději soustředí na stavění. Protivníci se dají zlikvidovat rychle. Jestliže ale zvolíte vyšší obtížnost, střety s různými podivnými tvory zaberou dost času.

Udělejte si procházku po okolí

Principy bojů s protivníky nejsou složité, pokud jde o ovládání. Zaútočíte tím, že na ně ťuknete a druhou důležitou aktivitou je vyhýbání se jejich útokům. Ale to neznamená, že vám nedají zabrat. Zmasakrovat některé bestie je docela náročné. Naštěstí máte určité předměty, které můžou zvrátit situaci ve váš prospěch. Přesto ale ne vždy zvítězíte.

Když zemřete, titul nekončí, objevíte se na základně, ale přijdete o část zdraví a o některé materiály, které jste posbírali. Pokud je budete chtít získat zpět, budete se muset vydat na místo, kde jste zemřeli.

Naštěstí, cestování po poměrně velkých lokacích je usnadněno tím, že čas od času najdete teleporty, takže nebude nutné chodit pěšky z místa na místo.

K dispozici máte přehlednou mapu, kde kromě teleportů uvidíte cíle jednotlivých misí, případně si sami vyberete bod zájmu a označíte si ho.

A není vůbec od věci jen tak bloumat po okolí. Díky tomu budete nejen hromadit materiály, ale také narazíte na nové „recepty“. Bez nich se nedají vyrobit předměty, takže je jasné, že jde o něco, co se vyplatí hledat.

Nezbytné recepty získáte během příběhových misí, ale jiné (i když ne na extrémně důležité předměty) vypadávají z nepřátel nebo například z poražených stromů.

Pořiďte si domácího mazlíčka

Z protivníků někdy získáte vejce. Pokud budete chtít, můžete dosáhnout toho, aby se z nich vylíhlo nějaké zvířátko. Ta neslouží jen k tomu, abyste se na cizí planetě necítili sami, ale jsou i důležitou pomocí v boji a pomohou se získáváním vzácných ingrediencí.

A díky povedené grafice vypadají vaše potvůrky velmi pěkně, jako ostatně vše, od prostředí až po ústřední postavu. K humornému stylu Crashlands pestrobarevné a trochu kýčovité pojetí sedí.

Hra se prostě povedla. Pokud jde o vyrábění předmětů, nemá až takovou hloubku, jako v některých konkurenčních titulech, ale díky důrazu na akční složku (respektive na péči o svého hrdinu a to, aby obstál v boji) a zábavnému průzkumu okolí, je Crashlands záležitostí, která bez problémů dokáže ukousnout spoustu hodin z vašeho volného času.

Jediný problém, který jsem s hrou měl, bylo pár chybek technického rázu jako například to, že byl obraz zničehonic trhaný (což po chvíli odeznělo) a také se mi stalo, že se ústřední hrdina najednou začal samovolně pohybovat. Ale i to byl jen chvilkový nedostatek. Jinak je Crashlands projektem, který se nemá za co stydět.

Hra je dostupná pro iOS, Android a najdete ji i na Steamu.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

85 %

Čtenáři

93 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

  • Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

ČEZ od ledna zdraží: elektřinu asi o třetinu, plyn o víc než polovinu

ČEZ od nového roku zdraží elektřinu i plyn. Podle šéfa energetické společnosti Daniela Beneše to může být asi třetina u...

Jestli bude inflace stoupat dál, lidé ztratí polovinu úspor, varuje ekonom

Současná míra inflace bude trvat ještě několik let, důvodem jsou zejména vysoké objemy pumpování peněz do ekonomiky,...

Rodině postavil dům za Prahou. Z obří obývací kuchyně se stal problém

Pan Jarda je původem z Uherského Brodu, ale již léta pracuje a žije v Praze. Pro svou lásku Alenu a jejich dvě děti...

Střelba proti kameře je běžná, ale herec za nehodu nemůže, tvrdí Dvořák

Zpráva, že americký herec Alec Baldwin při natáčení westernu zastřelil kameramanku a postřelil režiséra, vyvolala...