Vytvořte si vlastní dobrodružství v Paper Dungeons

  16:44aktualizováno  16:44
Je čas zapojit fantasii.
70

Paper Dungeons

Platforma: Android, iOS

  • Vcelku komplexní herní mechanismy
  • Možnost vytvářet vlastní dungeony
  • Pomalé odezvy menu
  • Pár nezáživných úrovní v kampani

Hra na hrdiny Paper Dungeons je cílená především na ty, kteří rádi trávili (nebo stále tráví) čas vymýšlením vlastních dobrodružství jen s pomocí vlastní představivosti, papíru, tužky a kostek.

Paper Dungeons jsou poskládány z dvojrozměrných lokací, které jsou očím hráče z většiny skryty a musí je prozkoumávat. Jednoduše postupujete z políčka na políčko. Některá jsou prázdná, jiná skrývají předměty nebo nepřátele.

Za co se platí

Placená

Jediným nezbytným poplatek je necelých 84 korun, které jsou vyžadovány za stažení.

Souboje s nimi probíhají tak, že na ně ťuknete prstem. Tím aktivujete hod kostkou. Kostkou hází i nepřátelé. Komu padnou lepší „čísla“, vyhrává. Výsledek je tak řízen náhodou.

I když ne úplně. Dostupných je několik sad kostek, kdy se každá hodí proti jinému typu protivníka a je tak důležité vybrat tu správnou, abyste měli větší šanci na úspěch.

Fotogalerie

Ta se dá ovlivnit i jiným způsobem. Za úspěšné počínání získáváte mince, za které se nakupuje různé vybavení v obchodě.

Kromě toho jste za poražení nepřátel odměněni zkušenostmi, které se investují do čtyř atributů (síla útoku, zdraví, magická energie a odolnost). Ale pozor, při vstupu do nové úrovně se vaše statistiky vynulují. Zůstanou vám jen některé předměty.

To není úplně tradiční krok a je trošku dvojsečný. Někdo bude rád, že bude začínat v každé misi s čistým štítem. Jiní asi nebudou nadšení, pokud přijdou o těžce získané zkušenosti.

Fanoušky her na hrdiny jistě potěší přítomnost různých povolání a velkého množství předmětů, takže se jimi mohou prohrabovat dlouhé minuty.

Někdy to ale může být komplikovanější. Paper Dungeons obsahují hromadu menu a naneštěstí, ne vždy je snadné se jimi „proťukat“. Občas totiž hra nereaguje na příkazy, i když na obrazovku bušíte jako zběsilí.

Velkým pozitivem titulu je šance vytvářet vlastní úrovně, ve kterých se můžete do libosti vyřádit. Jestliže jste kreativní, budete ve svém živlu.

Hra sice vypadá jako nenáročná hříčka, ale nenechte se zmást jednoduchými (ale roztomilými) vizuály. Projekt je komplexnější, než by se mohlo na první pohled zdát. Nejde o odpočinkový titul, u kterého „vypnete“, ale docela promyšlenou záležitost.

Ovšem, určitě by nebylo od věci zapracovat na rychlosti odezvy různých menu. Aktuálně je nepříjemně pomalá.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

70 %

Čtenáři

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz