Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Obrazově roztomilá hra s neroztomilým platebním modelem

Chválené studio Kairosoft přichází s novinkou plnou pirátů.
50

High Sea Saga

Platforma: Android

  • Retro vizuály
  • Péče o posádku je náročná, ale zábavná
  • Platební model
  • Listování v menu je někdy nepřehledné

Stáhnout z Google play
High Sea Saga

High Sea Saga | foto: Bonusweb.cz

Japonské vyvojářské studio Kairosoft se proslavilo několika povedenými mobilními projekty, jejichž průvodním znakem jsou skvělé „pixelaté“ retro vizuály. Stejně tak jejich novinka High Sea Saga sází na působivé staromilské zpracování.

Titul spadá do žánru her na hrdiny se silnou orientací na správu posádky, surovin a různých předmětů. Staráte se nejen o ostrovy, na kterých budujete různé stavby, ale především dohlížíte na svou loď a své pirátské následovníky.

Za co se platí

Placená s mikrotransakcemi

Stažení je zpoplatněno částkou necelých dvacet korun. Po zaplacení dostanete hru, která je plná reklam. Těch se zbavíte za předplatné ve výši 1,99 dolarů (cca 50 korun). A asi o tom budete uvažovat, protože reklamních oken je dost. Za poplatek je i okamžité doplnění staminy, ale pokud nehodláte hrát každý den několik hodin v kuse, obejdete se i bez toho.

Na ostrovech stavíte různé obchody, ve kterých se nakupují předměty pro vaše bojovníky, narazíte tu i na taverny, kde rekrutujete nové členy, případně najdete místa, kde se dozvíte o nových dobrodružstvích.

Pokud jde o vaši loď, tak je velmi důležité, koho pustíte na palubu. Členové posádky mají odlišné speciální vlastnosti, které se hodí nejen v boji, ale jde i o různé nápomocné pasivní talenty. Díky některým budete moci vybudovat například obchod s předměty přímo na svém plavidle.

Péči o piráty budete věnovat hromadu času. Kromě toho, že je vybavujete předměty, tak jim zvyšujete úroveň díky různým pochutinám, přidělujete jim nové unikátní schopnosti, je toho dost, co s nimi můžete provádět.

Naopak, pokud jde o boje, tak vaše práce končí ve chvíli, kdy sestavíte tým, který se vydá do akce. Potom už vám nezbývá, než sledovat, jak se jim daří. Akční složka probíhá automaticky, vy do ní v podstatě nezasahujete.

Střety s různými monstry nejsou nejdůležitější činností v High Sea Saga, většinou budete dohlížet na posádku a loď. To znamená, že se bude především prokousávat různými menu a podmenu. Asi vám tak došlo, že pokud hledáte dynamickou zábavu, tohle nebude nic pro vás.

Jako oživení slouží cesty do zatím neprozkoumaných oblastí, ale ani to nevyžaduje přílišné zapojení hráče, prostě jen zvolíte cílovou destinaci a sledujete v rohu obrazovky cestu svých svěřenců na dané místo.

S High Sea Saga zkouší Kairosoft platební model, na který jsme u jeho her nebyli zvyklí. Za stažení zaplatíte dolar, což je slušná cena, ale titul je plný reklam. Ruší vás? Není problém, za skoro dva dolary měsíčně se jich zbavíte.

Není to úplně ideální řešení, vlastně je docela nepříjemné. Lepší volbou tak asi bude vrátit se k předchozím titulům od Kairosoftu.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

50 %

Čtenáři

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 1 čtenářů

  • Nejčtenější

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

15. prosince 2016  18:50

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I...

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

20. srpna 2016

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních...

Nejhorší noční můra, řekla žena, která v botě syna objevila cizí AirTag

Mého syna někdo sleduje. S takovým pocitem několik týdnů žila žena z Floridy poté, co na svůj iPhone začala dostávat...

Anální sex je výzva. Nejvíc tabu je však v Česku jiná praktika, říká průzkum

Erotické hračky nepředstavují podezřelou exotiku, v ložnicích jsou jako doma. Ostatně jako masturbace. I orální sex....

Svěrák se na mě nedíval jen jako na hezkou buchtu, říká Radka Pavlovčinová

Jan Svěrák ji vidí jako robotku. Radka Pavlovčinová v nové hře filmového a teď už i divadelního režiséra hraje umělou...

Klavírista Petr Malásek si zlomil obě ruce. Mohlo to dopadnout hůř, říká

Klavírista Petr Malásek (59) spadl z kola a zlomil si obě ruce. V pořadu 7 pádů Honzy Dědka popsal nehodu i jaká je...

Zásnubní šaty elegantní princezny. Spustily Kate efekt, návrhářku zničily

Seriál Když si jeho šaty oblékne některá z členek královské rodiny, obvykle to každý návrhář oslavuje jako životní úspěch....