Sobota 15. srpna 2020, svátek má Hana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 15. srpna 2020 Hana

Obrazově roztomilá hra s neroztomilým platebním modelem

aktualizováno 
Chválené studio Kairosoft přichází s novinkou plnou pirátů.
50

High Sea Saga

Platforma: Android

  • Retro vizuály
  • Péče o posádku je náročná, ale zábavná
  • Platební model
  • Listování v menu je někdy nepřehledné

Stáhnout z Google play

High Sea Saga | foto: Bonusweb.cz

Japonské vyvojářské studio Kairosoft se proslavilo několika povedenými mobilními projekty, jejichž průvodním znakem jsou skvělé „pixelaté“ retro vizuály. Stejně tak jejich novinka High Sea Saga sází na působivé staromilské zpracování.

Titul spadá do žánru her na hrdiny se silnou orientací na správu posádky, surovin a různých předmětů. Staráte se nejen o ostrovy, na kterých budujete různé stavby, ale především dohlížíte na svou loď a své pirátské následovníky.

Za co se platí

Placená s mikrotransakcemi

Stažení je zpoplatněno částkou necelých dvacet korun. Po zaplacení dostanete hru, která je plná reklam. Těch se zbavíte za předplatné ve výši 1,99 dolarů (cca 50 korun). A asi o tom budete uvažovat, protože reklamních oken je dost. Za poplatek je i okamžité doplnění staminy, ale pokud nehodláte hrát každý den několik hodin v kuse, obejdete se i bez toho.

Na ostrovech stavíte různé obchody, ve kterých se nakupují předměty pro vaše bojovníky, narazíte tu i na taverny, kde rekrutujete nové členy, případně najdete místa, kde se dozvíte o nových dobrodružstvích.

Pokud jde o vaši loď, tak je velmi důležité, koho pustíte na palubu. Členové posádky mají odlišné speciální vlastnosti, které se hodí nejen v boji, ale jde i o různé nápomocné pasivní talenty. Díky některým budete moci vybudovat například obchod s předměty přímo na svém plavidle.

Fotogalerie

Péči o piráty budete věnovat hromadu času. Kromě toho, že je vybavujete předměty, tak jim zvyšujete úroveň díky různým pochutinám, přidělujete jim nové unikátní schopnosti, je toho dost, co s nimi můžete provádět.

Naopak, pokud jde o boje, tak vaše práce končí ve chvíli, kdy sestavíte tým, který se vydá do akce. Potom už vám nezbývá, než sledovat, jak se jim daří. Akční složka probíhá automaticky, vy do ní v podstatě nezasahujete.

Střety s různými monstry nejsou nejdůležitější činností v High Sea Saga, většinou budete dohlížet na posádku a loď. To znamená, že se bude především prokousávat různými menu a podmenu. Asi vám tak došlo, že pokud hledáte dynamickou zábavu, tohle nebude nic pro vás.

Jako oživení slouží cesty do zatím neprozkoumaných oblastí, ale ani to nevyžaduje přílišné zapojení hráče, prostě jen zvolíte cílovou destinaci a sledujete v rohu obrazovky cestu svých svěřenců na dané místo.

S High Sea Saga zkouší Kairosoft platební model, na který jsme u jeho her nebyli zvyklí. Za stažení zaplatíte dolar, což je slušná cena, ale titul je plný reklam. Ruší vás? Není problém, za skoro dva dolary měsíčně se jich zbavíte.

Není to úplně ideální řešení, vlastně je docela nepříjemné. Lepší volbou tak asi bude vrátit se k předchozím titulům od Kairosoftu.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

50 %

Čtenáři

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 1 čtenářů

Pastrňák i Kvitová. Sportovní hvězdy skupují v Praze luxusní nemovitosti

Premium Rezidence na Smíchově, byty v Karlíně nebo na Vinohradech. To je jen malý výčet nemovitostí, které vlastní české...

Doba prsatá. Odhalená ňadra jako důkaz měnícího se světa kolem nás

Premium Až se teď v létě vydáte k vodě, rozhlédněte se kolem sebe. Jedním z dokladů změn světa kolem nás jsou proměny vzhledu...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

  • Další z rubriky

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

WhatsApp se brzy zbaví toho, co nás na něm nejvíc štve

Populární chatovací aplikace WhatsApp chystá změnu, která leckoho potěší. Brzy bude mít podporu více aktivních zařízení...

Češi bydlí na Papui již tři roky. Byl to ze začátku šok, ale nelitují

Manželé se rozhodli vydat za prací do zahraničí. Zlákala je Papua Nová Guinea, kde žijí od roku 2017. Nejdříve v městě...

Modelka po plastice nedodržela sexuální abstinenci, praskl jí zadek

Šestadvacetiletá Amanda Nicole z Los Angeles se živí jako modelka a je samozvanou dvojnicí herečky Scarlett...

Doba prsatá. Odhalená ňadra jako důkaz měnícího se světa kolem nás

Premium Až se teď v létě vydáte k vodě, rozhlédněte se kolem sebe. Jedním z dokladů změn světa kolem nás jsou proměny vzhledu...

Herečka Prachařová bydlí na Letné. Nezvaní návštěvníci jsou už pryč

Při pohledu na starý činžák by jen málokoho napadlo, v jak krásném bytě dcera herců Dany Batulkové a Davida Prachaře...