Obrazově roztomilá hra s neroztomilým platebním modelem

aktualizováno 
Chválené studio Kairosoft přichází s novinkou plnou pirátů.
50

High Sea Saga

Platforma: Android

  • Retro vizuály
  • Péče o posádku je náročná, ale zábavná
  • Platební model
  • Listování v menu je někdy nepřehledné

Stáhnout z Google play

Japonské vyvojářské studio Kairosoft se proslavilo několika povedenými mobilními projekty, jejichž průvodním znakem jsou skvělé „pixelaté“ retro vizuály. Stejně tak jejich novinka High Sea Saga sází na působivé staromilské zpracování.

Titul spadá do žánru her na hrdiny se silnou orientací na správu posádky, surovin a různých předmětů. Staráte se nejen o ostrovy, na kterých budujete různé stavby, ale především dohlížíte na svou loď a své pirátské následovníky.

Za co se platí

Placená s mikrotransakcemi

Stažení je zpoplatněno částkou necelých dvacet korun. Po zaplacení dostanete hru, která je plná reklam. Těch se zbavíte za předplatné ve výši 1,99 dolarů (cca 50 korun). A asi o tom budete uvažovat, protože reklamních oken je dost. Za poplatek je i okamžité doplnění staminy, ale pokud nehodláte hrát každý den několik hodin v kuse, obejdete se i bez toho.

Na ostrovech stavíte různé obchody, ve kterých se nakupují předměty pro vaše bojovníky, narazíte tu i na taverny, kde rekrutujete nové členy, případně najdete místa, kde se dozvíte o nových dobrodružstvích.

Pokud jde o vaši loď, tak je velmi důležité, koho pustíte na palubu. Členové posádky mají odlišné speciální vlastnosti, které se hodí nejen v boji, ale jde i o různé nápomocné pasivní talenty. Díky některým budete moci vybudovat například obchod s předměty přímo na svém plavidle.

Fotogalerie

Péči o piráty budete věnovat hromadu času. Kromě toho, že je vybavujete předměty, tak jim zvyšujete úroveň díky různým pochutinám, přidělujete jim nové unikátní schopnosti, je toho dost, co s nimi můžete provádět.

Naopak, pokud jde o boje, tak vaše práce končí ve chvíli, kdy sestavíte tým, který se vydá do akce. Potom už vám nezbývá, než sledovat, jak se jim daří. Akční složka probíhá automaticky, vy do ní v podstatě nezasahujete.

Střety s různými monstry nejsou nejdůležitější činností v High Sea Saga, většinou budete dohlížet na posádku a loď. To znamená, že se bude především prokousávat různými menu a podmenu. Asi vám tak došlo, že pokud hledáte dynamickou zábavu, tohle nebude nic pro vás.

Jako oživení slouží cesty do zatím neprozkoumaných oblastí, ale ani to nevyžaduje přílišné zapojení hráče, prostě jen zvolíte cílovou destinaci a sledujete v rohu obrazovky cestu svých svěřenců na dané místo.

S High Sea Saga zkouší Kairosoft platební model, na který jsme u jeho her nebyli zvyklí. Za stažení zaplatíte dolar, což je slušná cena, ale titul je plný reklam. Ruší vás? Není problém, za skoro dva dolary měsíčně se jich zbavíte.

Není to úplně ideální řešení, vlastně je docela nepříjemné. Lepší volbou tak asi bude vrátit se k předchozím titulům od Kairosoftu.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

50 %

Čtenáři

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 1 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz