Tap Titans jsou skvělým způsobem, jak si promáčknout obrazovku

aktualizováno 
Tam Titans je velmi jednotvárná hra, která ale není tak nudná, jak by se mohlo na první pohled zdát.
70

Tap Titans

Platforma: Android, iOS

  • Pěkná grafika
  • Svižné a náročné
  • Neuškodil by důraz i na přesnost útoků
  • Stereotyp se nedostaví hned, ale stejně se ho dočkáte

V jednoduchosti je sice krása, ale v případě her to ne vždy platí. Tituly s přímočarými principy mohou brzy sklouznout ke stereotypu. Tap Titans jsou extrémně jednotvární, ale zvládnou pobavit lépe a déle, než jsem čekal.

Za co se platí

Free 2 play

Za stažení nezaplatíte nic. Hlavní herní měnou jsou zlaté mince, které vypadávají z poražených nepřátel a také z truhlic, které pouští poletující víly. Za zlaťáky koupíte většinu podstatných věcí: od vylepšení přes pomocné hrdiny až po speciální útoky. Diamanty jsou prémiovou měnou, díky které můžete znovu použít unikátní údery a nemusíte čekat, než vyprší určitý čas na jejich dobití.

Za drahé kameny pořídíte i některé bonusové schopnosti (ceny jsou v řádu desítek diamantů) nebo pořádnou hromadu zlaťáků (za sto diamantů). Diamanty dostáváte za plnění postranních misí nebo za skutečné peníze (nejméně můžete utratit 48 korun, za které dostanete 180 diamantů, nejvíce pak cca 2 400 korun, tolik stojí 14 000 diamantů). Investice peněz ale není nezbytná.

Náplň by snad nemohla být jasnější. Objeví se hrdina, který k vám stojí zády, před ním netvor, na kterého ťukáte. Tím na něj útočíte. Když mu dojde zdraví, objeví se nový a koloběh pokračuje nanovo.

Porazíte deset monster, poté poměříte síly s ministrážcem úrovně. Po čtyřech ministrážcích následuje velmi obtížné monstrum.

Fotogalerie

Strážci úrovní, neboli bossové, jsou kromě větší odolnosti výjimeční tím, že na jejich poražení máte pouhých 30 vteřin. A mimochodem, protivníci na vás v 99 % případů neútočí.

Člověk se tak musí ptát, co je na té hře vlastně zábavného? Hlavně jedna věc: a to nutnost být rychlý jako blesk, abyste zvládli porazit strážce úrovní. Někdy se opravdu skoro uťukáte k smrti, abyste je odrovnali a připravte se na to, že vás brzy pěkně rozbolí ruka. Ale onen pocit satisfakce, když odrovnáte obří zrůdu, je vcelku fajn.

Z monster vypadávají zlaťáky, za které je dovolenou kupovat unikátní útoky, nové hrdiny nebo třeba vylepšení pro ústřední postavu. Vylepšovat se dá jediná schopnost, a to míra poškození, kterou způsobíte. Dostupné jsou i různé artefakty, ale ty se získávají až v pozdějších fázích hry a poměrně dost obtížně.

Tap Titans

Tap Titans

Docela škoda je, že ať ťuknete na kteroukoliv část monstra, připravíte ho o totožné množství životní energie. Více by se mi líbilo, kdyby nepřátelé měli určitá zranitelnější místa, takže by záleželo nejen na rychlosti, ale také na přesnosti.

Pochválit můžu technické zpracování, především vizuály, které vypadají velmi pěkně. Tvůrcům se také musí nechat, že stvořili docela rozmanité netvory.

Tap Titans jsou určitě nadprůměrem, pokud jde o projekty, které vyžadují jen bezhlavé ťukání na displej. Jistě, že jsou po delší době jednotvární, ale potrvá překvapivě dlouho, než hru odložíte s tím, že je pořád na jedno brdo.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

70 %

Čtenáři

75 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 20 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Najdete na iDNES.cz