Taktická hra na hrdiny potěší vizuály i bohatým obsahem, pár vad na kráse ale má

  23:24aktualizováno  23:24
Obsahově bohatá hra na hrdiny orientovaná na akci má spoustu pozitiv. O to více zamrzí pár nedostatků, které celkový dojem kazí.
70

Lionheart Tactics

Platforma: Android, iOS

  • Dostatečné taktické vyžití
  • Zvuky a grafika
  • Nutné neustále připojení k internetu
  • Obtížně ovladatelné na menších obrazovkách

Lionheart Tactics dá ihned po spuštění vědět dvě věci. Zaprvé, bez internetového připojení se neobejdete (přestože je potřeba jen pro souboje hráč vs hráč, kterých se ale účastnit nemusíte) a zadruhé, titul obrazově odkazuje na hry z východu.  

Projekt vás rovnou vrhne do víru boje, ujmete se krále, který čelí přepadení a za pár minut už ovládáte skupinu až šesti hrdinů různých specializací. Třídy jsou klasické, od standardního bojovníka, který v sobě kombinuje rychlost se sílou, přes lučištníky, pomalé ale extrémně efektivní válečníky až po kněze léčící své bratry a sestry ve zbrani.

Za co se platí

Free 2 play

Lionheart Tactics si stáhnete zdarma, tvůrci sázejí na to, že vydělají na mikroplatbách. Ve hře jsou používány dvě měny. Zlaťáky a prémiové koruny (řeč je o korunách, které na hlavě nosí vladaři). Za zlaťáky se nakupují různé předměty (například brnění, které přijde na 400, ale třeba i 10 000 mincí), vylepšení nebo noví hrdinové (za 800 nebo 6 000 zlaťáků). Koruny pak obvykle poslouží k urychlení některých činností (uzdravení celé skupiny či oživení padlého bojovníky, okamžité získání nových schopností). Koruny budete také potřebovat, pokud budete chtít zakoupit unikátnější hrdiny (přijdou na 1 000 korun). 500 korun pořídíte za 4,99 dolarů (cca 100 korun českých), největší balíček 14 000 korun pak za 99,99 dolarů (zhruba 2 000 korun českých). Bez investování peněz budete muset čekat, ale oproti mnoha jiným hrám to není až tak hrozné.

Válečníky vybavujete předměty, trénujete je, prostě provádíte klasické a oblíbené činnosti spojené s žánrem her na hrdiny.

Akce probíhá na tahy. Každý hrdina má omezený počet činností, takže je důležité zvažovat, zda je vhodné zaútočit, stáhnout se do bezpečí nebo vsadit na některý ze speciálních talentů, kterými každý bojovník disponuje. Název hry dává vědět, že taktika hraje velkou roli a nelže.

Fotogalerie

Obtížnost bude docela rychle stoupat, a pokud budete chtít docílit toho, abyste nepřišli o oblíbené členy svého týmu, je na místě opatrnost a pečlivé zvažování každého kroku.

Bez ohledu na to, že dění je rozděleno do kol, je spád Lionheart Tactics docela rychlý, takže zdlouhavosti se obávat nemusíte.

Jak už jsme zmínili, možné je také poměřovat síly s jinými živými protivníky, díky čemuž stoupáte (pokud se vám daří) v žebříčku hráčů a za vítězství získáváte různé odměny.

Titul se chlubí pěkným obrazovým ztvárněním v cel-shadeovém stylu, efekty speciálních útoků a kouzel jsou líbivé a povedl se i dabing.

Vše si ale užijete jen v případě, že máte přístroj s větší obrazovkou. Na mobilních telefonech je titul nepřehledný a obtížně se pohybuje po herní ploše.

Občas se také stalo, že hra během načítání „zamrzla“ a příliš radostné není ani to, že kamera někdy během střetů automaticky zvolila dost zvláštní úhly (například jsme místo dvou bojovníků sledovali zeď).

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

70 %

Čtenáři

86 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz