Asphalt 7: Heat jsou poctivé a zábavné závody

aktualizováno 
Další přírůstek v početné sérii nepřináší nic převratně nového. Zato se mu daří držet pověst poctivé závodní hry, pravděpodobně jedné z nejlepších, jaké jsou na mobilních platformách k dispozici.
75

Asphalt 7: Heat

Platforma: iOS, Android

  • velký výběr vozů a tratí
  • povedená grafika
  • kariéra je po čase stereotypní
  • dlouhé nahrávací časy i v menu

Heat nám ze všeho nejvíce připomínal závodní hry, které se před mnoha lety vyvíjely pro počítače a domácí konzole: tedy jednoduché, arkádové a především zábavné.

Akcelerace probíhá automaticky a na hráči je pouze co možná nejpreciznější zatáčení a vyhýbání se překážkám, ať už jedoucím v provozu, nebo pevným. Ty totiž vedou k drsným bouračkám a výraznějšímu zdržení. Nicméně nějaké to otření se o svodidla nikdo neřeší.

Asphalt 7: Heat

Asphalt 7: Heat se daří zprostředkovávat příjemný pocit z rychlosti. Možná pádí kupředu až příliš, a pokud si v rychlém závodním režimu vyberete rovnou jedno ze silnějších aut bez tréninku na slabších, budete mít co dělat.

Ovládání vozidla probíhá již tradičně nakláněním přístroje na jednu a druhou stranu. Faktem je, že to hru trochu diskvalifikuje při použití například v metru nebo na jiných cestách.

Základem nového Asphaltu je kariéra. Sestává z jednotlivých turnajů, ve kterých vyděláváte peníze a získáváte zkušenosti. Ty pak používáte k nákupu nových aut, jejich vylepšení, ale třeba i jednorázových bonusů, které vám v daném závodě zajistí například dodatečný přísun zrychlujícího nitra za každého předjetého soupeře.

Fotogalerie

Turnaje sestávají z různých typů závodů. Kromě klasického je tu například také eliminace, kdy po určité době odpadává vždy poslední jezdec, nebo drift.

Zajímavá je také nabídka prostředí, ve kterých jsou tratě umístěné. Podíváte se do New Yorku, Moskvy, Londýna nebo třeba na Island. Prostředí se vizuálně velmi liší a lze je označit za povedená.

Tím hlavním je ale bohatá sbírka vozidel, jež si postupně odemykáte. Jsou licencovaná, což už je sama o sobě určitá motivace k dalšímu hraní. Jen škoda, že se od sebe kromě rychlosti a tvaru karoserie prakticky neliší.

Asphalt 7: Heat je obsahově bohatá závodní hra, která rozhodně dobře pobaví, byť hrozí, že ji kvůli stereotypu odložíte ještě před zakončením kariéry. Lze ho však úspěšně nabourat on-line hrou.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

75 %

Čtenáři

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 104 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun
Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun

Proč u vás doma nefungují všechny univerzální rady, jak ušetřit? Protože každá rodina funguje jinak! Zaměřte se na to, co opravdu potřebujete, a podle toho postupně utáhněte kohoutek na správném místě. V rozpočtu se pak najde i pár stovek navíc.

Najdete na iDNES.cz