Dead Trigger na vás vypustí hordy zombíků

aktualizováno 
Ve hře Dead Trigger se utkáte s hordami nemrtvých. Graficky povedená akce z pohledu první osoby nabízí pořádný arzenál, se kterým vám práce půjde pěkně od ruky.
80

Dead Trigger

Platforma: Android, iOS

  • dobře vyřešené ovládání
  • adrenalinová hratelnost
  • stále stejné úrovně a mise

České studio Madfinger Games si mezi tvůrci mobilních her vydobylo velké jméno. A akce z pohledu první osoby Dead Trigger to jen potvrzuje.

V této ryzí střílečce se v postapokalyptickém světě postavíte hordám zombíků. Nejde tak o nic jiného, než jich co možná nejvíc postřílet, a zajistit si tak zbraně, munici a výbavu pro další přežití.

Hra je rozdělena do hlavních a vedlejších misí, do kterých vstupujete z obrazovky zamořeného města. Před samotnou akcí můžete navštívit obchod a na následné minuty si opatřit příhodné vybavení. Kromě velké škály zbraní tu jsou doplňky jako samostřílné věže, odlákávače zombíků či bandáže, které by vám v inventáři neměly chybět.

Zpočátku pochopitelně nemůžete nakoupit vše, co by se vám líbilo. Je tu hned několik limitujících faktorů. V první řadě dosažená úroveň, která zpřístupňuje nové a nové zbraně. A pak jsou to především zlato a peníze. Oboje lze získat úspěšně splněnými misemi, ale trvá to dlouho.

Dead Trigger
Dead Trigger

Dead Trigger je totiž postaven na takzvaných mikrotransakcích. Pokud zatoužíte po silnější zbrani (nebo jejím vylepšení) výrazně dříve, než byste se k ní reálně dostali, budete muset vytáhnout kreditní kartu a dovolit hře, aby si strhla patřičný obnos.

Pokud budete chtít hru dohrát svépomocí a užít si těch nejlepších kvérů, bude vám to bez peněz trvat dost dlouho. Přesto je to zábava a nepřipadalo mi, že by mě hra do placení kdovíjak nutila.

Samotná akce je pak pro všechny stejná. Zombíci se sice na první pohled pohybují pomalu, ale jakmile se jich z nejrůznějších děr a otvorů začne sápat větší množství, jde do tuhého. Musíte si hlídat doslova všechny strany a nezřídka vás překvapí či vyleká nečekané kousnutí z nepokrytého úhlu.

Fotogalerie

Ve hře je hodně znát, jakou zrovna držíte zbraň a zážitek z hraní s automatickou puškou nebo naopak motorovou pilou je do značné míry odlišný. Kromě zombíků si musíte neustále hlídat také stav munice. Není nic horšího, než když vám uprostřed boje dojde. Chce to tedy pálit s rozvahou.

Dead Trigger vypadá fantasticky a pokud máte přístroj s jádrem Tegra 3, můžete se těšit na ještě větší porci efektů. Jen je škoda, že jsou si všechny úrovně velmi podobné a ničím nepřekvapí. Stejně tak cíle misí jsou pořád stejné, ať už jde o prosté vymydlení zombíků nebo vyzvednutí předmětu.

Dead Trigger však za zkoušku rozhodně stojí. Stáhnout a hrát ho totiž můžete zdarma a je jen na vás, zda si postup zjednodušíte penězi. 

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 71 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz