Slingshot Racing patří mezi nejlepší dostupné závodní hry

aktualizováno 
Když se řekne závodní hra, představí si většina hráčů drahá auta prohánějící se na okruzích, či v ulicích velkoměst. Nic z toho v titulu Slingshot Racing nenajdete, a přesto je to jedna z nejlepších závodních her na mobilní platformy.
95

Slingshot Racing

Platforma: Android, iOS

  • výborná a inovativní hratelnost
  • atmosférické zpracování
  • chybí multiplayer na více přístrojích

Své představy o závodění zde budete muset poněkud poupravit. V hlavní roli se představují sněžné skútry, které jsou navíc vybaveny vystřelovacími háky, jimiž se zachytávají o otočné věže. Ty je pak v závislosti na místě a rychlosti záchytu vyvezou zatáčkou.

Zní to složitěji, než jak se to ve skutečnosti hraje. Pravdou je, že prvních pár závodů si budete zvykat. Ale jakmile zákonitosti závodění pochopíte, budete se už jen bavit, protože Slingshot Racing umí být pěkně návykový a napínavý.

Slingshot Racing
Slingshot Racing

Tratě jsou zpočátku jednoduché, o čtyřech až pěti zatáčkách. Jenže časem začne přituhovat a tlak na hráčovy reakce se zvýší. Trať lze projet mnoha způsoby. To dokládá i umělá inteligence, která nezřídka chybuje, což se vám bude pravděpodobně stávat také.

Hra je o to zábavnější, že nabízí závodění hned v několika módech. V tom nejklasičtějším se budete snažit dojet do cíle před trojicí soupeřů. V dalším budete na trati sami a pokusíte se o co nejlepší čas na kolo. Případně budete muset sesbírat po trati roztroušené předměty. Zábavný je také mód, kdy čtveřici závodníků honí rolba a vyhrává ten, kdo zůstane poslední nesmetený.

Fotogalerie

V kariéře můžete absolvovat až 80 závodů, přičemž tratě se poměrně často opakují v různých variacích. Za dne, za tmy či v protisměru. Mohlo by jich být více a fajn by bylo i zasazení do více graficky odlišných prostředí.

Po dokončení kariéry si můžete sestavovat vlastní turnaje a přizvat do nich další hráče. Bohužel nikoliv on-line či přes bluetooth, ale na jednom přístroji. Každý pak svůj skútr ovládá tisknutím jednoho rohu tabletu. Právě pro tablety je tato varianta připravena, protože displej chytrého telefonu je na takové řádění přeci jen moc malý. Ale zkusit to můžete.

Slingshot Racing jsou jedinečné a především nesmírně zajímavé závody, které byste rozhodně neměli minout.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

95 %

Čtenáři

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 130 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Najdete na iDNES.cz