RECENZE: Real Racing 3 byla katastrofa, ale opravená verze je špičková

aktualizováno 
Úvodní recenze závodů Real Racing 3 byly mnohdy manifestem odporu. Titul totiž původně zahrnoval hrabivé pojetí obchodního modelu ke hraní zdarma, který ničil jinak povedenou hru. Vývojáři však projekt pár dnů poté stáhli a model přepracovali.
90

Real Racing 3

Platforma: Android, iOS

  • povedená grafika
  • licencovaná vozidla i tratě
  • základ zdarma
  • soupeření s lidmi i bez internetu
  • opravy a vylepšení motivují k placení peněz
  • hra nepřináší nic nového

Závody Real Racing 3 lze doporučit jako jednoho z nejlepších reprezentantů žánru na mobilních zařízeních. Zpracování je vskutku vynikající. A pokud vám hru nevadí po pár závodech odložit, obchodní model nijak neobtěžuje.

Závody Real Racing 3 se pyšní vynikající grafikou i odladěním ovládáním.

Pokud tedy nepatříte mezi uspěchané typy a nevadí vám hru po několika závodech odložit, nabízí se výtečné závodění zdarma. Automobil se sice ježděním opotřebovává a rozličné opravy či doplňování olejů ho vyřazují z provozu i na desítky minut. Ale pokud vám hru nevadí na čas opustit, nijak zásadně to neobtěžuje. Některá vylepšení však získáte jen za vzácné body, které lehce dochází a pak je třeba je kupovat.

Jak název Real Racing naznačuje, hra patří mezi ty reálnější závody. Automobil lze velmi jednoduše poškodit a zatáčku rozhodně s plným plynem nevytočíte. Podpora velikého vydavatelství je znát. Na poměry mobilních her nabízí parádní grafiku, ke které můžete přičíst ještě licencovaná auta a skutečné závodní tratě.

Real Racing 3

Real Racing 3 je vlastně taková velká hra pro malá zařízení. Pocit ze závodění se tu značně blíží soutěžení třeba na konzolích či počítačích, čemuž přispívá i skvěle odladěné ovládání. V základním nastavení se zatáčí pomocí gyroskopu, a dotyk obrazovky slouží k brzdění. Vůz reaguje hbitě a pocit ze soutěžení je autentický.

Vždy závodíte proti hráčům, ale neustálé připojení k internetu není potřeba. Hra totiž využívá technologie, kterou vývojáři nazývají Timeshifted Multiplayer. Z internetu se načtou časy přátel, či neznámých soupeřů a závodíte pak proti počítačem řízeným protivníkům, kteří řídí úměrně těmto časům. Tento systém se nám líbí. Nezávisle na připojení k internetu totiž soupeříte klidně s lidmi z celého světa.

Real Racing 3

Titul zlehka připomíná on-line hry na hrdiny. Závoděním totiž získáváte peníze, za které lze odemykat a vylepšovat automobily. Vůz má vždy několik stupňů vylepšení a pak následuje nákup dalšího vozítka. Někdy se tak dostanete do situace, kdy je třeba několikrát dokončit závod pro nové vylepšení, která vám umožní další postup. A nebo vůz můžete zdokonalit za skutečné peníze.

V odehrané části však obchodní model působil nenásilně. Finanční investice nebyla nutná a hra pobaví. Závody Real Racing 3 lze dokonce doporučit jako jednoho z nejlepších reprezentantů žánru na mobilních zařízeních. Zpracování je vskutku vynikající.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

90 %

Čtenáři

84 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 867 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

BMW Řada 5 3,0...
BMW Řada 5 3,0...

r.v. 2012, naj. 55 000 km, diesel
950 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz