RECENZE: Real Racing 3 byla katastrofa, ale opravená verze je špičková

aktualizováno 
Úvodní recenze závodů Real Racing 3 byly mnohdy manifestem odporu. Titul totiž původně zahrnoval hrabivé pojetí obchodního modelu ke hraní zdarma, který ničil jinak povedenou hru. Vývojáři však projekt pár dnů poté stáhli a model přepracovali.
90

Real Racing 3

Platforma: Android, iOS

  • povedená grafika
  • licencovaná vozidla i tratě
  • základ zdarma
  • soupeření s lidmi i bez internetu
  • opravy a vylepšení motivují k placení peněz
  • hra nepřináší nic nového

Závody Real Racing 3 lze doporučit jako jednoho z nejlepších reprezentantů žánru na mobilních zařízeních. Zpracování je vskutku vynikající. A pokud vám hru nevadí po pár závodech odložit, obchodní model nijak neobtěžuje.

Závody Real Racing 3 se pyšní vynikající grafikou i odladěním ovládáním.

Pokud tedy nepatříte mezi uspěchané typy a nevadí vám hru po několika závodech odložit, nabízí se výtečné závodění zdarma. Automobil se sice ježděním opotřebovává a rozličné opravy či doplňování olejů ho vyřazují z provozu i na desítky minut. Ale pokud vám hru nevadí na čas opustit, nijak zásadně to neobtěžuje. Některá vylepšení však získáte jen za vzácné body, které lehce dochází a pak je třeba je kupovat.

Jak název Real Racing naznačuje, hra patří mezi ty reálnější závody. Automobil lze velmi jednoduše poškodit a zatáčku rozhodně s plným plynem nevytočíte. Podpora velikého vydavatelství je znát. Na poměry mobilních her nabízí parádní grafiku, ke které můžete přičíst ještě licencovaná auta a skutečné závodní tratě.

Real Racing 3

Real Racing 3 je vlastně taková velká hra pro malá zařízení. Pocit ze závodění se tu značně blíží soutěžení třeba na konzolích či počítačích, čemuž přispívá i skvěle odladěné ovládání. V základním nastavení se zatáčí pomocí gyroskopu, a dotyk obrazovky slouží k brzdění. Vůz reaguje hbitě a pocit ze soutěžení je autentický.

Vždy závodíte proti hráčům, ale neustálé připojení k internetu není potřeba. Hra totiž využívá technologie, kterou vývojáři nazývají Timeshifted Multiplayer. Z internetu se načtou časy přátel, či neznámých soupeřů a závodíte pak proti počítačem řízeným protivníkům, kteří řídí úměrně těmto časům. Tento systém se nám líbí. Nezávisle na připojení k internetu totiž soupeříte klidně s lidmi z celého světa.

Real Racing 3

Titul zlehka připomíná on-line hry na hrdiny. Závoděním totiž získáváte peníze, za které lze odemykat a vylepšovat automobily. Vůz má vždy několik stupňů vylepšení a pak následuje nákup dalšího vozítka. Někdy se tak dostanete do situace, kdy je třeba několikrát dokončit závod pro nové vylepšení, která vám umožní další postup. A nebo vůz můžete zdokonalit za skutečné peníze.

V odehrané části však obchodní model působil nenásilně. Finanční investice nebyla nutná a hra pobaví. Závody Real Racing 3 lze dokonce doporučit jako jednoho z nejlepších reprezentantů žánru na mobilních zařízeních. Zpracování je vskutku vynikající.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

90 %

Čtenáři

84 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 867 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Najdete na iDNES.cz