Louky mizí pod sněhem, v Krkonoších se v sobotu otevře většina sjezdovek

  16:28aktualizováno  16:28
Pec pod Sněžkou, Černá hora, Špindlerův Mlýn, Deštné, tam všude se po vydatném zasněžování konečně otevírá řada sjezdovek a lanovek. Přichází tak první solidnější lyžařský víkend.

V resortu Černá hora - Pec pod Sněžkou by mělo být od soboty v provozu osm kilometrů sjezdovek. | foto: Skiresort Černá hora - Pec

Mrzlo celý týden, takže areály vytrvale zasněžovaly. Nejvíc sjezdovek se podařilo pokrýt sněhem velkým střediskům na Černé hoře, v Peci pod Sněžkou a ve Špindlerově Mlýně.

Fotogalerie

Ve Skiresortu Černá hora - Pec počítají od soboty s otevřením zhruba osmi kilometrů sjezdovek. Na Černé hoře se lyžuje v celé délce na sjezdovce Anděl, nově také na dětské sjezdovce Sport 1 a hlavně na sjezdovce Hofmanky u nové šestisedačkové lanovky Hofmanky Express.

V sobotu by se mělo jezdit už i na sjezdovce Zalomená a zkraje příštího týdne i na trati Ford Černohorská až ke kabince u hlavního parkoviště.

„Lidé si tak mohou už v příštím týdnu poprvé užít celou délku Černé hory a tři kilometry dlouhý sjezd. Mezi dolní stanicí Hofmanky Express a kabinkovou lanovkou bude v provozu speciální skibus,“ řekla mluvčí resortu Zina Plchová.

V areálu Pec pod Sněžkou se lyžuje na Javoru 2, Lyžařské, na Smrku, v Zahrádkách u nové lanovky Zahrádky Express a U Potoka. „V neděli bychom rádi pro lyžaře v Peci otevřeli i sjezdovku Hnědý vrch, bude záležet na tom, zda teploty umožní další zasněžování,“ dodala Plchová.

Mezi areály je možné využít skibus na červené páteřní lince Janské Lázně - Pec pod Sněžkou, modré lince Černý Důl - Janské Lázně a žluté lince Svoboda - Janské Lázně.

Tráva mizí pod sněhem, ve Špindlu skončila sleva na skipasy

Ve Špindlu jsou v provozu sjezdovky Modrá-Turistická, Hromovka I a II, Malý hank, Stoh a Cvičná louka na Horních Mísečkách. Vyjet lanovkou lze i na Medvědín, ale sjezdovky zde byly ještě v pátek zavřené.

OBRAZEM: Děla v Krkonoších jedou naplno, turisté mířili na Sněžku

„Podmínky ve Špindlerově Mlýně se rapidně zlepšují, skiareál tedy ukončil akci s padesátiprocentní slevou na skipasy,“ upozornila jeho mluvčí Martina Voráčková.

Od soboty se začíná lyžovat také v Mladých Bukách u Trutnova. „Počasí nám přeje a intenzivně od úterý zasněžujeme. Provoz skiareálu zahájíme v sobotu od 9 do 16 hodin, večerní lyžování bude od 18 do 21 hodin. V provozu jsou vleky Buky I. a Buky II. a také KidPark s pojízdným pásem. Dle podmínek uvedeme do provozu další sjezdové tratě,“ popsala Michaela Baťová z marketingu skiareálu v Mladých Bukách.

Otevřena je také půjčovna, servis, restaurace Kravín, pizzerie a lyžařská škola, objednat výuku lze předem přes internetový formulář na webu areálu. Bobová dráha je v provozu od 10 do 17 hodin.

V sobotu se začne lyžovat také v Herlíkovicích a pokud vydrží počasí, s plným spuštěním provozu se počítá v sobotu 9. ledna. Ve středisku v Malé Úpě se jezdí na Pomezcích a U Kostela, skibusy pendlují po trase Moravany - Pomezky - Spálený Mlýn.

Sezónu zahajují i v Orlických horách

Do pohybu se dá i Deštné v Orlických horách. „Stále pokračuje intenzivní zasněžování v areálu Marta I. V sobotu otevřeme Turistickou sjezdovku. K dispozici bude lyžařská škola a výukové hřiště, v areálu Marta II už můžete využívat služby půjčovny a servisu,“ lákají provozovatelé areálu.

O něco lépe jsou na tom orlickohorské Říčky. „Všechna sněžná děla jsme přesunuli na modrou sjezdovku, kterou chceme spustit co nejdříve. Velcí optimisté odhadují v sobotu ráno, ti mírnější v neděli ráno. O všem budeme průběžně informovat. Nyní je pro otevřena červená sjezdovka s vrstvou 40 centimetrů upraveného technického sněhu,“ hlásí z Říček ředitel areálu Jan Duffek.

Do Evropského parlamentu v ČR kandidovalo 39 uskupení. Vyhrálo hnutí ANO (6 mandátů) před ODS (4), Piráty a koalicí TOP 09+STAN (po 3). Do parlamentu se dostaly i SPD, KDU-ČSL (po 2) a KSČM (1).

Dita Charanzová, Martina Dlabajová, Alexandr Vondra, Marcel Kolaja, Luděk Niedermayer, Hynek Blaško, Tomáš Zdechovský

Nejčtenější

Labská přehrada odpouští málo vody, po deštích může přetékat vrchem

Labská přehrada u Špindlerova Mlýna v Krkonoších.

Přehrada Labská v Krkonoších je po posledních deštích už téměř plná. Protože v ní nyní kvůli rekonstrukci funguje jen...

Cesta Obřím dolem do sedla pod Sněžkou je zavřená, sníh prolomil lávku

Dřevěný mostek u Trkače v Rudné rokli poškodil nápor sněhu, jeden z nosníků se...

Část frekventované modré turistické cesty Obřím dolem na Sněžku v Krkonoších je uzavřena, a to v úseku od kapličky do...

Kubík dřeva za desetikorunu. Kvůli kůrovci KRNAP láká zájemce o těžbu

Ivo Hlávka z Vrchlabí těží nad Strážným vrcholové zlomy smrků (21. 5. 2019).

V Krkonoších je po zimě velké množství polámaných stromů. Ochranáři z Krkonošského národního parku je prodávají za...

Pec pod Sněžkou může regulovat stavby pomocí bublin, rozhodl Ústavní soud

Pec pod Snězkou (ilustrační snímek)

Územní plán Pece pod Sněžkou na Trutnovsku smí nadále využívat princip takzvaných regulačních bublin. Ústavní soud...

Broumov zavedl bezdoplatkovou zónu, chce odradit kočovníky za dávkami

Soukenická ulice pod klášterem v Broumově (10. 5. 2019)

Broumov vytáhl proti lidem „kočujícím“ za sociálními dávkami. Radnice vyhlásila „bezdoplatkovou zónu“ v konkrétních...

Další z rubriky

Pravěcí lovci mířili Trutnovskem za zvěří, lavina nálezů mění dějiny

Archeolog Ondřej Tůma ukazuje štípanou industrii ze starší doby kamenné...

Pravěkých nálezů na Trutnovsku v posledních deseti letech přibylo. Ještě nedávno byly přitom spíš výjimkou. Zásadně...

Lávku v Obřím dole rychle spravili, cesta na Sněžku je zase otevřena

Opravená lávka v Rudné rokli (23. 5. 2019)

Cesta po modré turistické značce Obřím dolem na Sněžku v Krkonoších je po opravě mostku znovu otevřena. Jakmile se...

Labská přehrada odpouští málo vody, po deštích může přetékat vrchem

Labská přehrada u Špindlerova Mlýna v Krkonoších.

Přehrada Labská v Krkonoších je po posledních deštích už téměř plná. Protože v ní nyní kvůli rekonstrukci funguje jen...

Najdete na iDNES.cz