Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 4. srpna 2021 Dominik

ANKETA: Vyberte nejlepší výrok roku 2016 v Královéhradeckém kraji

  10:10
Vyjádření o protiruské propagandě, údajně neschopném politikovi nebo kampani za očištění dvakrát odsouzeného Lukáše Nečesaného. Redakce MF DNES vybrala nezapomenutelné výroky krajských politiků v končícím roce 2016. Ten nejlepší můžete vybrat v anketě.

Exhejtman Lubomír Franc a jeho komunistický náměstek Otakar Ruml sice v krajské vládě skončili, ale některé jejich výroky nelze zapomenout. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Hlasovat můžete do pátku 6. ledna do 12 hodin.

Lubomír Francbývalý hradecký hejtman za ČSSD

Hejtman hradeckého kraje a vítěz voleb Lubomír Franc (ČSSD). (13. 10 2012)

„Je to matka mého dítěte, ne rodinný příslušník.“

Bývalý hejtman odzbrojujícím způsobem vysvětlil, že zaměstnáváním své partnerky Marty Koubové coby senátorské asistentky neporušuje etický kodex ČSSD, který výslovně zakazuje nechat vydělávat osoby blízké (více zde). Až poté, co si s ním promluvil šéf krajského výboru strany Jan Birke, protože po diskusi exhejtman pracovní místo své partnerky zrušil (psali jsme tady).

Miroslav Antlsenátor a krajský zastupitel za ČSSD

Senátor a zastupitel Královéhradeckého kraje Miroslav Antl

„Celá kampaň mi připadá jako praktiky organizovaného zločinu.“

Antl coby státní zástupce s více než dvacetiletou praxí velmi ostře komentoval obhajobu Lukáše Nečesaného, který byl souzen za pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích. Předseda senátního ústavně-právního výboru narážel na údajný nátlak Nečesaného otce, jenž opakovaně svolával tiskové konference a ovlivňoval soud před vynesením rozsudku. Podle Antla vejde kauza do dějin soudnictví zneužitím opravných prostředků (více zde).

„Doufám v rázné a jasné rozhodnutí soudu,“ řekl Antl ve stejném rozhovoru. Zřejmě jej tak nepotěšilo, že nejvyšší soud Nečesaného pustil před svátky domů, než se rozhodne o jeho dovolání.

Vladimír Drymlexsenátor a bývalý ředitel vrchlabské nemocnice

Senátor a ředitel soukromé Česko-německé horské nemocnice ve Vrchlabí Vladimír

„Třeba se v Česku najde nějaká nemocnice, kterou povedu a nebo přijde někdo, kdo tu nemocnici koupí a poprosí mě, abych jí pomohl.“

Bývalý senátor se v březnu po návratu z Afriky dozvěděl, že ho z organizačních důvodů odvolali z čela soukromé Česko-německé horské nemocnice Vrchlabí (více zde). Dryml je opravdovým mistrem v oboru výroků. Namátkou vybíráme z jeho sbírky: „Když opustím ředitelské křeslo, nemocnice se zavírá.“ „Jsem zvyklý na špinavou práci.“ „Kdybych napsal knihu, pár politiků by šlo do tepláků.“

Jana Galbičkovábývalá starostka Týniště nad Orlicí

Bývalá starostka Týniště nad Orlicí Jana Galbičková.

„Nemůžeme někoho šikanovat za to, že byl třeba, promiňte, neschopný politik.“

Nyní už bývalá starostka Týniště nad Orlicí mimoděk zhodnotila čtyřletou kariéru náměstka hejtmana pro dopravu Karla Janečka, když obhajovala jeho kritizované uchazečství o funkci ředitele místního kulturního centra. Tehdy ještě netušila, že její zmínka o neschopnosti není jen nevinnou poznámkou. Ukázalo se totiž, že Janeček se o práci ucházel s rok starou koncepcí, kterou opsal od své manželky (více zde). Ironií osudu je, že starostku o měsíc později odvolali zastupitelé Týniště. Údajně kvůli alibismu a manipulování s informacemi (psali jsme tady).

Klára Dostáloválídryně ANO v krajských volbách

Lídryně ANO 2011 Klára Dostálová krájí dort po vítězných volbách v říjnu 2016 v...

„S kolegy si asi zavoláme a domluvíme se na správném okamžiku. Vzhledem k tomu, že my podobný úspěch zažíváme poprvé, ráda bych nyní strávila chvíle se svým týmem, abychom to oslavili a řekli si, jaké budou naše nejbližší kroky.“

Zatímco lídryně hnutí ANO krájela dort, oslavovala jasné vítězství v krajských volbách a plánovala nedělní návštěvu Velké pardubické, zmiňovaní kolegové - lépe řečeno političtí rivalové - se v tu samou chvíli vítali v hotelu Černigov, aby upekli většinovou pětikoalici a Dostálovou zcela vyřadili ze hry (více zde).

„Na začátku voleb jsem si přála, aby to bylo tak, že bez nás nedají koalici dohromady. Když odečtu komunisty, ono to tak skutečně je, protože je potřeba minimální počet 23 mandátů,“ pronesla rovněž ve volebním štábu. Skutečnost? Pětikoalice dala za jejími zády dohromady 24 mandátů.

Romana Liškovánáměstkyně hradeckého primátora

Náměstkyně primátora Hradce Králové Romana Lišková.

„My si můžeme s panem Kulichem vrkat do ouška, co chceme. To jsme nerozpoutali my, to se opět dostalo do médií a udělala se z toho ohromná bambule. Já nevím proč.“

Náměstkyně hradeckého primátora svérázně vysvětluje, proč řediteli Dopravního podniku přikázala strhnout z trolejbusu reklamu na pardubický zámek, která pobouřila některé Hradečáky (více zde). „Nudíte se v Hradci? Zámek Pardubice!“ stálo v poutači na zadním skle dvou trolejbusů, které po nevysvětlitelné závadě oba naráz skončily v opravárenské dílně. Snad aby neprovokovaly.

Zdeněk Finkprimátor Hradce Králové

Primátor Hradce Králové Zdeněk Fink.

„To je takový návrh, který možná přijde na zastupitelstvo. Počkejte si na to.“

Hradecký primátor z HDK reaguje na zprávu dobře informovaného zdroje MF DNES, podle kterého chtěl nařídit tajné hlasování o dohodě s firmou CTP, která načerno rozestavěla logistické haly u výpadovky na Třebechovice (více zde). Když tato novinka prosákla na veřejnost, tajné hlasování se nekonalo, zastupitelé úmluvu vedoucí k legalizaci hal neschválili a kauza nejspíš zamíří k soudu. Společnost, jež se cítí být poškozená, chce po městu vymáhat kolem osmi milionů eur.

Roman Prymulaodvolaný ředitel nemocnice v Hradci Králové

Vakcionolog Roman Prymula

„Mohl jsem si vybrat rezignaci z jakéhokoli důvodu, což jsem odmítl, a tak jsem byl s okamžitou platností odvolán. Oficiálním důvodem je konflikt zájmů. Jenže to je jen iluze ministerstva zdravotnictví.“

Exředitel hradecké fakultní nemocnice otevřeně hovoří o svém překvapivém červnovém vyhazovu (více zde) a netají se nepřátelstvím k nyní již rovněž bývalému ministru zdravotnictví Svatopluku Němečkovi.

„Tomáš Cikrt (bývalý mluvčí ministerstva zdravotnictví - pozn. red.) je jen prodlouženou rukou, která odvedla tu špinavou práci. Ano, řada těch dat je korektních, další řada je ale zmanipulovaná nebo zcela falešná,“ konstatoval Prymula ve stejném rozhovoru.

Pavel Loudastarosta Nového Bydžova (dříve ODS)

Pavel Louda

„Na jednu stranu se na to snažím nemyslet, protože takové věci mě hrozně rozčilují, na druhou stranu si říkám, že už jsem dost starý na to, abych nemlčel, když se mi takové postupy nelíbí. A také si říkám, proč bych měl odcházet kvůli dvěma blbcům.“

Starosta Nového Bydžova vysvětluje svůj vnitřní boj. Svedl jej po krajských volbách, kdy volební lídr Martin Červíček a krajský předseda ODS Ivan Adamec vyjednávali o vzniku široké pětikoalice (více zde). Louda, jenž v Bydžově starostuje nepřetržitě už 22 let, a dalších deset spolustraníků nakonec skutečně prásklo dveřmi, z ODS odešli a rozpustili místní sdružení.

Zdeněk Ondráčektrutnovský poslanec za KSČM

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček při jednání sněmovny (25. září 2014)

„Byla to naše první návštěva Doněcké oblasti. Nevěříme propagandě, kterou tady vysílají média: že tam jsou teroristi a co se tam děje. Já jsem tam žádného teroristu neviděl. Viděl jsem tam lidi, kteří chtějí žít v míru, chtějí pracovat a rozvíjet svůj region. Ty fašistická vláda nazývá teroristy a chce je likvidovat.“

Komunistický poslanec vysvětluje svou soukromou misi do samozvané Doněcké lidové republiky, jejíž existenci neuznal žádný stát OSN. Ukrajinské úřady označily Ondráčkovu návštěvu za provokaci, do země navíc zastupitel Trutnova vstoupil nelegálně. Přicestoval totiž z Rostova na Donu, kde je mezinárodní letiště, Ondráček má přitom od loňského prosincového zadržení v Kyjevě na Ukrajinu zakázaný vstup (více zde).

Náměstkyně primátora Hradce Králové Romana Lišková.

„Už loni tam došlo k celé řadě pochybení. Když pominu ty drogy, dochází tam k celé řadě pochybení z hlediska organizátorského. Je potřeba rozlišit festival jako uměleckou scénu, v tom je dobrý, a pak kempové městečko, kde ti návštěvníci celou dobu žijí.“

Opět náměstkyně a její poučení, proč byl Hip Hop Kemp - festival evropského renomé - vyřazen z prestižního seznamu městských akcí Calendarium Regina. Pro pořadatele to znamená nejen konec nároku na dotaci, která v posledních třech letech dělala nejméně 400 tisíc korun, ale i ztrátu záruky, že budou moct dál počítat s pořádáním v hradeckém Festivalparku (více zde).

Otakar Ruml bývalý 1. náměstek hejtmana z KSČM

Lídr KSČM v hradeckém kraji Otakar Ruml (14. 10. 2012)

„Není to tak jednoduché a jednoznačné, jak se nám to mnozí snaží podávat. Každopádně my se s Čínou snažíme úspěšně rozvíjet hospodářskou i turistickou spolupráci, což vidím jako důležitější. Čínská strana tu kampaň bere velmi nedobře, a když dáme na misky vah pro a proti, jasně převažuje názor nevyvěšovat. Dobré vztahy s Čínou nám za to určitě stojí.“

Komunistický exnáměstek primátora dal najevo, že kšeft je ze všeho nejdůležitější a asijské soudruhy není radno provokovat (více zde). Ani vlajkou zasněžené hory pod tmavě modrým nebem a sluncem, která údajně symbolizuje radost ze svobody. Tedy radost Čínou utlačovaného Tibetu.

Zvolte výrok roku 2016 v Královéhradeckém kraji

Hlasovat můžete do pátku 6. ledna 2017 do 12 hodin.
celkem hlasů: 683

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:00 pátek 6. ledna 2017. Anketa je uzavřena.

Lubomír Franc 420
Romana Lišková (Hip Hop Kemp) 50
Klára Dostálová 48
Romana Lišková (reklama na autobusech) 40
Zdeněk Fink 40
Miroslav Antl 19
Jana Galbičková 17
Vladimír Dryml 16
Otakar Ruml 15
Zdeněk Ondráček 14
Roman Prymula 2
Pavel Louda 2
Autor:
  • Nejčtenější

Nová embrya ohroženého nosorožce. Pomohl samec, s nímž se už nepočítalo

Vědci, včetně odborníků Safari Parku Dvůr Králové, hlásí další úspěch v boji o záchranu téměř vyhynulého nosorožce...

Mela v Karviné. Emoce, i na Euru šarvátky byly, mávl rukou hradecký kouč

Tvrdý duel plný soubojů uzavřela šarvátka fotbalistů. Rozhodčí Ondřej Cieslar ukončil střetnutí druhého kola první ligy...

Vypiplané mládě čápa uhynulo, jako jeho matka vletělo do elektrických drátů

Jedno ze tří čápat, která se podařilo zachránit díky přikrmování přímo na hnízdě v Mladých Bukách na Trutnovsku, zabil...

Muž využil amnestii a na policii přinesl zdobenou brokovnici z 19. století

Zbraňové amnestie využil vlastník z Rychnovska, který na policii přinesl unikátní kousek. Vrátil brokovnici dvojku -...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Turisté v Krkonoších neprojdou z Modrého do Obřího dolu kvůli zničené lávce

Správci Krkonošského národního parku uzavřeli turistický chodník z Obřího do Modrého dolu. Na žlutě značené cestě se...

Brnem otřásla brutální vražda. Podezřelý je boxer, útočil pod vlivem drog

Premium Na dveřích garáže jsou patrné skvrny od krve, před ní stojí několik svíček. Toto místo v ulici Černovičky v brněnské...

Mnoho Rusů v sobě skrývá ukřivděného a žlučovitého Rusáka, říká cestovatel

Premium Na východě leží obrovská země, kterou jsme ještě před 30 lety museli povinně milovat. Fero Richard Hrabal-Kronďák ji...

Zmrzlinová mapa Česka. Přinášíme čtyřicet tipů, kde si dát blaho v kornoutu

Premium Zmrzliny jsou sladké, pikantní, plné ovoce nebo čabajkové, ze smetany či veganské, ale vždy řemeslně připravené a...

  • Další z rubriky

Žena nedala přednost při vjíždění na hlavní, na následky srážky zemřela

Dvě osobní auta se srazila na křižovatce silnice první třídy u obce Urbanice na Královéhradecku. Řidička vjížděla z...

Cizinec v hádce roztříštil půllitr o hlavu jiného hosta, ani se neznali

Jeden z hostů restaurace na Rychnovsku zaútočil po hádce pivní sklenicí na jiného muže, rozbil mu ji o hlavu a pořezal...

Turisté v Krkonoších neprojdou z Modrého do Obřího dolu kvůli zničené lávce

Správci Krkonošského národního parku uzavřeli turistický chodník z Obřího do Modrého dolu. Na žlutě značené cestě se...

Stíhání za zranění strážníka na benzince střelec unikne, nebyl příčetný

Kriminalisté chtějí zastavit trestní stíhání 28letého muže, který v březnu ukradl limonády na benzince v Trutnově a pak...

Grafton Recruitment Praha
OPERÁTOR STOHOVÁNÍ | 12ti hodinové směny

Grafton Recruitment Praha
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 30 000 Kč

Podtrženo, sečteno, potvrzeno, říká Vondráčková o vztahu s Vojnarem

Zpěvačka Lucie Vondráčková (41) má nový vztah. Informoval o tom web Expres.cz, podle kterého je jejím novým partnerem...

Orgasmy předstírám. Muži to mají horší, říká pornoherečka Daisy Lee

Karolína Urbanová (23), známá pod uměleckým jménem Daisy Lee, patří k nejznámějším českým pornoherečkám. Dcera bývalé...

Zemřel herec Vladimír Marek, roky bojoval s rakovinou

V nedožitých 70 letech zemřel ve čtvrtek divadelní, muzikálový i televizní herec Vladimír Marek. Podle Blesk.cz se od...

Dubrovník se konečně připojil ke zbytku země, most se vyhýbá Bosně

Připevněním posledního segmentu budovaného mostu na poloostrov Pelješac se ve čtvrtek spojila dosud oddělená oblast...

Teď už se nestává, že bych si místo peněz odvezl auto, říká podnikatel

Táta Ivo byl původně horníkem, syn stejného jména automechanikem. Hned po revoluci skočili rovnýma nohama do podnikání...