Diskuse k článku

Stavba stadionu v Hradci se jen stále oddaluje, rozčilovali se fandové

Úterní debatu o budoucnosti plánovaného Parku Malšovice v Hradci Králové doprovázely silné emoce. Lidé se zlobili na představitele města, že oddalují stavbu nového nákupního centra a s ním i vytoužené fotbalové arény.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

DustMaker

Vizualizace

http://mikysaf.sweb.cz/stadion/stanoviste_1.jpg, http://mikysaf.sweb.cz/stadion/stanoviste_1a.jpg http://mikysaf.sweb.cz/stadion/stanoviste_2.jpg, http://mikysaf.sweb.cz/stadion/stanoviste_2a.jpg http://mikysaf.sweb.cz/stadion/stanoviste_3.jpg

To bude krása, že? Když jsem mluvil onehdá s panem Malířem jako reportér, mimo kameru říkal, že ta smlouva je blbé napsaná, ECE může činit změny (v té době to např. bylo změna velikosti stadionu  z 3/5 plochy areálu na 2/5) či vycouvat bez důvodu (což bude asi nejlepší).  Nevím, kde berou fandové svých 80%, na nedávným pochodu bylo 200 lidí. Aby 200 lidí mohlo žvekjat buřty a lemtat kelíkový pivo, se mi to zdá trochu úlet zprasit jedno z nejkrásnějších míst u Orlice ;-(

0/0
15.12.2011 11:00

gunny

Re: Vizualizace

zase lhaní... 200 lidí žvejkat a lemtat...to je úroveň, čeho jsi to byl reportér proboha ? a co je na tom místě krásného, vždyť tam je rezatý plot, křoví a hřiště ?

0/0
15.12.2011 12:07

DustMaker

Re: Vizualizace

Na fotbal chodím, takže jsem ještě zapomněl na ožralecký vulgariskym co tam produkujue spousta „fandů“ který do míče v životě nekopli, stojej u zabrádli nad tribunou aby to měli co nejblíž k pivu... A ty jsi z Hradce? Ty ses tam asi nikdy nekoupal naprotějším břehu na loděnici, ani jsi tam nedělal čarodky či grilovačku tam na břehu? Asi ne. A teď tam na druhým břehu vyroste hnusný 25m monstrum? Já bych tak  bral,  fotbalovej stadion, ale ne za tuhle cenu....

0/0
15.12.2011 15:21

gunny

Re: Vizualizace

griluj doma, koupej se na Flošně, na fotbale choď na montovačku jako já - mimochodem, jsem vždy střízliv, zkus to taky vydržet; já mám s těch tvých blábolů pocit, že jsi pod parou permanentně;

pro koho jsi to boha jeho dělal toho reportéra ? nebo jen kecáš ? a už se živíš poctivě, nebo pořád novinář ? :-)

0/0
15.12.2011 17:02

wddw

Proč tolik povyku kolem besedy (a článku)?

Proč tolik vzrušení? Proč osočování a urážky? Pokud si někdo přeje mít vedle fotbalového stadionu obrovské nákupní centrum, tak beseda, kde zazní názory lidí, kteří to možná vidí trochu jinak, ho nemůže ohrozit. Sotva by mohla plánovanou stavbu zastavit? Anebo, že by přinesla něco co by to způsobit mohlo?

Beseda přinesla důležitá fakta k zamyšlení: 1) Obchodní centrum má zabrat mnohem větší plochu než fotbalový stadion,mj. i nsmísto dnešní tréninkové plochy 2) Svou hmotou (rozlohou a výškou 25 metrů) přeruší dosavadní zelený pás podél Orlice 3) přinese značné zvýšení dopravy, min. o 7 tis. aut denně, což přinese přehlcenost a zácpy na vjezdu do + z Malšovic a Gočárově okruhu. Auta budou namísto projíždění popojíždět, což výrazně zvýší znečištění okolí.

Besedy by měly sloužit právě k tomu, aby mohly veřejně diskutovat fakta, pohledy a názory. Nikomu by neměly vadit. Máme-li Hradec rádi, raději diskutujme vícekrát, dokud je čas než se bude stavět. Stále přeci platí 2x měř a 1x řež.

+1/0
15.12.2011 0:02

gunny

Re: Proč tolik povyku kolem besedy (a článku)?

diskuze je OK, a to že mají lidé různé názory je taky OK, ani bych jiný svět nechtěl; ale např. to v Muzeu nebyla diskuze, ale kampaň; pořadatelé nehledali různé názory, pořadatelé chtěli slyšet je to, co chtěli, aby zaznělo; byla to skuteně odpudivá kampaň, pokus o takové malé hradecké "vrtění psem"; pokud se v Hradci staví 3 podobné projekty, a neustále je zpochybňován pouze jeden z nich, nevěřím upřímnosti pořadatelů diskuzního panelu ani za mák...

0/0
15.12.2011 10:42

euro2004

stadion

Jsem pro nový stadion, ale ne za cenu zaprasení jedné z nejhezčích částí města takovým paskvilem, jakým toto obchodní centrum nepochybně bude. Stadion se dá přestavět po etapách jako v Plzni a vyjde to na podstatně méně než tento projekt. Zachovají se lízátka a všichni budou spokojeni, teda až na megalomanského investora.

0/0
14.12.2011 23:17

REN_STIMPY

Zalesky bude mit na stadionu dalsi choreo

0/0
14.12.2011 21:56

tombry

Asi tak

Přestavba nebo výstavba nového stadionu je ostudou komunálních politiků. 15 let se jen žvaní a žvaní a stadión pořád nikde. Je mě vcelku fuk, jestli bude samostatný nebo součástí hypermegagigamarketu, ale hlavně ať už se začne budovat !

0/0
14.12.2011 13:13

mendikus

Re: Asi tak

Toto je tipický případ omezeného názoru v tomto případě fotbalového fanouška.To, že se se stadionem dosud nic nedělo, to ostuda je. Ale zahumusit si kvůli němu naše krásný město dalším odporným obrmarketem není rozhodně žádná výhra. To, jak je naše město koncipováno, nám závidí mnoho obcí a měst nejen v ČR, ale i v zahraničí. Teď to půjde do kytek. Ale Vám jsou asi takové věci jedno, protože budete moct ukusovbat klobásu na kryté tribuně.

+1/0
14.12.2011 13:41

jiku

Re: Asi tak

chodím na ty prezentace a nezdá se mi to být hnusné; stadion a obchoďák mohou být docela zajímavé spojení, pokud se to podaří; samozřejmě, může to být taky šeredné, ale podle obrázků" to zatím nevypadá; za sebe říkám, že bych raději stadion i s tím obchoďákem; :-)

0/0
14.12.2011 13:46

panFilde

Re: Asi tak

Mě to přijde jako nápad s velkým odbchodním potenciálem. Rodina jede do "MegaGigaCentra", mamča vyrazí na kafe a omrknout butiky, no a zbytek rodiny jde na fotbal.

Další výhody: Na náměstí (hospody - hotely - divadlo - muzeum) to je pěšky 5-10 minut.

Potenciál rozšíření na druhou stranu Gočárova okruhu k loděnici.

Jasně, že co člověk, to jinej názor. Chceme klidný město ale poloprázdný, nebo industriální tepnu plnou smogu, nebo město, kde mají takovýhle chytrý obchodně-sportovní centrum... co vlastně znamenají slova "město pro lidi"?

+1/0
15.12.2011 9:16

tombry

Re: Asi tak

Tak především je nutno říct, že jakákoli změna bude vždy k lepšímu. Vám se snad líbí nynější hnusné betonové monstrum? Pokud jste viděl/la vizualizace zamýšlené stavby, tak to vypadá vcelku vkusně.  Jak jsem psal výše, je mi to vcelku jedno, jestli to bude samostatné nebo součástí obchoďáku, ale realita je taková, že to město samo nikdy nepostaví. Takže pro mě osobně je toto menší zlo.....A ještě jedna poznámka, přijde mi jako mnohem větší zhovadilost stavět obchoďák u Koruny.....

0/0
14.12.2011 14:00

DonZewl

Re: Asi tak

Bych se tu moc neoháněl omezeností, když ani neumíte napsat slovo typický..Situace je totiž zcela odlišná a názory různorodé. Taky nejsem nikterak nadšený, že se v Hradci postaví další megaobchoďák. Nicméně situace kolem stadiónu už je natolik kritická, že rád přijmu menší zlo (mimochodem výborně zaplacené)  v podobě obchodního domu, než čekat dalších 5 let na to, až se začne něco dít (mezi tím spadne klub do pralesa)..

0/0
14.12.2011 14:07

votrokar

Re: Asi tak

nejde nahodou o penize a o to, ze tahle varianta je suverenne NEJLEVNEJSI MOZNA a navic posledni

0/0
14.12.2011 16:59

REN_STIMPY

Re: Asi tak

Halooo kde jste byli se svymi poznamkami a protesty kdyz se o teto stavbe rozhodovalo ????

0/0
14.12.2011 21:56

jiku

na besedě jsem byl a pokud tam byl p. Záleský,

pochybuju, že byl střízlivý; jinak by nemohl napsat to, co napsal; je pravda, že chvílemi byla atmosféra hustá, ale "odborník" Vojtíšek je možná odborníkem na spalovací motory, ale jeho vystoupení bylo něco katastrofálního; pletl páté přes deváté, promítal diáky z Buffala, nesmysl a blábol; vůbec celá "panelová diskuze" byl trapný pokus zastřít až patalogickou nenávist k projektu ECE; přestože na besedu přišlo mnohem víc zastánců projektu než odpůrců (což bylo pro pořadatele asi překvapení), nedostávaly dotazy, které se pořadatelům "nehodily do krámu" prostor;

+1/0
14.12.2011 11:23

jiku

na besedě jsem byl a pokud tam byl p. Záleský,

celá akce by si zasloužila vysvětlení od paní Jaklové v tom směru, proč  se ze 3 obřích nákupních středisek budovaných či majících se budovat v našem městě smělo diskutovat jen o té jedné jediné - projektu ECE; přitom projekt u Koruny je z hlediska dopravy naprostou katastrofou pro centrum města a rozšíření plochy ve Futuru si již nyní, před otevřením, vyžádalo dramatický nárůst zplodin z výfuků na Brněnské; projekt ECE zcela jistě bude TAKÉ znamenat dopravní komplikace, ale jistě menší, než Koruna; ale to se lidem jako je Jaklová, Záleský, Vojtíšek, Návorník a další žoldáci lži a nenávisti prostě nehodí, tak se o tom mlčí; paní Záleský lže; jedno české příslový říká, že kdo lže, ten taky.......

+1/0
14.12.2011 11:22

Bouvard

Re: na besedě jsem byl a pokud tam byl p. Záleský,

Nechápu, proč by se mělo na diskuzi o Parku Malšovice diskutovat o AUPARKU a křižovatce Koruna. A už vůbec nechápu drzost autora tohoto příspěvku, který viditelně čerpá jen z toho, co publikuje pan Vávra.

Ono nám totiž v tom víně, předsedo, něco plave...

0/0
14.12.2011 13:03

tombry

Re: na besedě jsem byl a pokud tam byl p. Záleský,

A v čem je ta drzost, smím-li se zeptat ?

+3/0
14.12.2011 13:24

gunny

Re: na besedě jsem byl a pokud tam byl p. Záleský,

každý jen přes Korunu jezdím a souhlasím zcela s autorem, kterého napadáte; i mne by zajímalo, proč si Jaklová vybrala k pořádání diskuze o vhodnosti/nevhodnosti POUZE jeden z chystaných projektů;  pokusím se odpovědět, jsou jen tři možnosti :

1) je hloupá   20%

2) je zaplacená  30%

3) zaplatili jí, protože je hloupá  50%

 Mimochodem, jste Jaklová ? Nádvorník? Vojtíšek? musíte být někdo z nich, není možné, že by v Hradci žilo víc takových týpků...:-)

+1/0
14.12.2011 13:30

jiku

Re: na besedě jsem byl a pokud tam byl p. Záleský,

Nejsem předseda, ale ředitel ? Ale v práci mi tykají, můžeš taky :-).

Předpokládám, že ta tvoje nervozita pramení z trapnosti celé té Jaklovsko/Nádvorníkovské trapárny, kde se očekávalo, že si všichni přátelsky zaplkají, poplácají se po zádech, vzájemně si pochválí názory a rozdělí se o hřejivé lidské teplo Záleského prolhaného článečku - jak to tak chodí....;-D

0/0
14.12.2011 13:35

votrokar

zalesky

nekolikrat jsem si stezoval na  praci redaktora zaleskeho, tento posledni vyplod jiz ponecham bez komentare, chcete znicit hradecky fotbal a obhajujete minoritu ekologickycjh fanatiku v cele s p. zarubou, kteri bojkotuji veskere planovane projekty ve meste. slozeni pondelni diskuze nema smysl opet komentovat, nikoho lepsiho nez odbornika z liberce, ktery se proslavil svym hospodarenim a realizovanymi projekty, jste nemohli pozvat. dekujeme za radu a vratte se tam, odkud jste prisel!;-€

0/0
14.12.2011 11:22

Horskamys_2

To bude nejlepší

řešit zda se vyhodí peníze za fotbalový stadion a nesmyslné nákupní středisko v centru města s kelímkáči z ochozů ;-D

+1/0
14.12.2011 10:25

Betula pandula

To snad už ne ...

Pane redaktore, při posledním článku jsem měl pocit, že už jste pochopil, která verze nového stadionu vyhrála v soutěži a nebudete nám dále předkládat tu s lízátky ... leč jak koukám na aktuální článek, tak jsem se mýlil ... Mě se sice líbí mnohem více než ta krabice, co vyhrála, ale takhle akorát matete čtenáře ;-O

+6/0
14.12.2011 9:27

DonZewl

Re: To snad už ne ...

Záleský je známej ignorant :P

+1/0
14.12.2011 11:00

Najdete na iDNES.cz