6. listopadu 2003

První utkání Česka na Karjala Cupu komentuje Michael Langr

ČESKO - ŠVÉDSKO 2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0) Samostatné nájezdy
2.
Steen zkusil blafák, ale Svoboda se roztáhl na čáře a betonem puk vyrazil. Česko vítězí po samostatných nájezdech 2:1.
1.
První penaltu jel Divíšek a dává gól. Pardubický centr si najel mírně zleva a poslal puk do sítě nad ramenem Liva.
65:00
Konec prodloužení, následují samostané nájezdy. Jede se v sérii po jednom, pokud jeden tým dá gól a druhý ne, zápas skončí. Duda dostal ještě dvě minuty, nemůže jet penaltu.
64:47
Sup unikal s Dudou, ale nepodařilo se mu vrátit přihrávku před poloprázdnou branku.
64:27
Divíšek najížděl před branku, ale byl tísněn a bekhendem nadvakrát trefil jen připraveného Liva.
64:03
Sup je na ledě, Česko se ubránilo především díky vynikajícímu Svobodovi, který jen v oslabení šestkrát zasahoval.
63:34
Svoboda čaruje, skluzem vyrazil střelu Rhodina a řeší tak obrovský nápor Švédů. Češi nemohou dostat puk ze třetiny.
62:45
Střelu Magnusse Johanssona chytil vynikající Svoboda, který se rychle přesunul k levé tyčce.
62:03
Sup zahákoval Svartvadeta a je vyloučen. Švédsko bude mít přesilovku čtyř proti třem.
60:35
Nordströmova bomba trefila Svobodu do masky.
60:17
Kadlec mohl jít sám na Liva, ale byl v ofsajdu.
60:01
Začalo prodloužení.
60:00
Konec třetí třetiny, bude se prodlužovat. Stejně jako na zářijovém turnaji ČP Cup v Pardubicích se bude v zápase Česko - Švédsko prodlužovat.
58:54
Po ojedinělé české akci mohl rozhodnout Divíšek. Zatáhl pukl do pásma a nahrál Procházkovi. Ten střílel bez přípravy a Divíšëk před poloprázdnou brankou jen těsně minul puk.
58:30
Zakroko po Svartvadetově střele byl pro Svobodu už sedmnáctým ve třetí části.
57:42
Stejný obraz hry: domácí se snaží rozhodnout ještě před případným prodloužením. Česká obrana je ale nyní už pozornější, soupeř nyní střílí jen zdálky.
55:54
Další střela na Svobodu, dorážku znemožnil Jönssonovi Kadlec.
55:00
Švédové tešď na víc než minutu zamkli Skořepovu a Divíškovu řadu v pásmu, Divíšek nakonec český tým osvobodil jen za cenu zakázaného uvolnění.
53:34
Švédská obrana pracuje skvěle, české útoky se o ní rozbíjejí jako o skálu. Naposled se snažil projít Duda, ale skončil bez puku na mantinelu.
51:36
Další závar před Svobodou, po střele Kahnberga lehce dorážel po ledě Svartvadet, ale Svoboda se nenechal překvapit.
50:45
Češi šli dva na jednoho, Balaštík volil střelu z pravé strany, ale mířil nad.
49:38
Útočník Roman Vopat poprvé zasáhl do hry, kouč Lener ho posatvil na křídlo k Hlinkovi.
47:42
Svoboda znovu rozklekem zlikvidoval dorážku Jönssona. česká obrana má problémy s útočníky, kteří se cpou před branku. Za sedm a půl minuty vystřelili Švédové na Svobodu už desetkrát.
45:45
Švédové se derou před branku, teď zblízka dorážel Nordström. Svoboda chytá výtečně, roztáhl se na brankové čáře a puk skryl pod tělo.
45:59
Nápor domácích sílí, Svoboda znovu chytil puk po střele Rudslätta.
45:34
Salomonsson střílel z ototčky, Svoboda vyrazil. Pak musel zasahovat znovu, po Kahnbergově střele skryl puk do lapačky.
43:50
Anger se po rychlém brejku dostal metzi dvěma beky do šance a vystřelil na Sovobodu, který puk skryl pod sebe. Anger pak v pádu zatlačil puk i s brankářem za čáru, ale gól není uznán pro atakování gólmana v brankovišti.