4.5. 2003

utkání komentuje Jaroslav Martínek

ČESKO - NĚMECKO 4:0 (1:0, 1:0, 2:0). Konec zápasu.
60:00
Utkání končí výhrou Česka nad Německem 4:0. Čechům stačil výkon na půl plynu, Němci hrozili nejvíce ve druhé třetině, ale Roman Málek vychytal čisté konto. Střelcem zápasu byl Jan Hlaváč, autor dvou branek, další góly přidali Reichel a Výborný. Češi se dotáhli bodově na Slovensko a v pondělí si to rozdají se Slováky o první místo ve skupině E. Slovákům stačí díky lepšímu skóre i remíza.
58:32
Němci mohli v rychlém výpadu korigovat, ale Morcinietz pokazil finální přihrávku.
57:38
Češi ve svých ofenzívních výpadech narážejí na zkonsolidovanou obranu, Němci jeno vyhazují puky.
56:15
Dohrává se v klidu, Němci už na obrat nemají čas ani síly.
55:35
Radek Duda je na ledě, ubránili jsme se.
55:20
Málek vyzáží střelu Sashi Goce od modré.
54:40
David Výborný fauloval Tomáše Martince, ten ovšem pád přihrál a vyloučeni jsou oba. Na poměru sil na ledě to nic nemění.
54:17
Po ráně od modré prošel Málkovi puk mezi betony, ale zamířil těsně mimo.
54:00
Málek ustál Erhoffovu ránu a zachytil puk.
53:35
Za sekání je vyloučen Duda.
53:39
Vrbata byl dlouhou přihrávkou vyslán na zteč Kadlecem, položil si gólmana Müllera, ale nedokázal zvednout puk přes jeho lapačku.
52:50
Modrý si nabruslil až do střelecké pozice, ale na Müllera nevyzrál.
51:15
Výborný zatáhl puk po pravém křídle, nahrál Hlinkovi, jehož rána ale neprošla.
49:41
Výborný zvyšuje na 4:0. Straka zavezl puk do pásma, namazal na modré Špaškovi, který sice těsně minul, ale odražený puk zasunul u levé tyče David Výborný.
48:02
Jaroslav Hlinka je na ledě, Češi dále drží vedení 3:0.
47:19
Kathan střelou z pravého křídla míjí, puk se odráží do středního pásma.
46:38
Špaček dostal ránu od modré přímo do kolene a s bolestivou grimasou opouští led.
46:15
Morcinietz a Martinec se snažili dorážet po ráně od modré. Málek však puk udržel.
46:02
Vyloučen Jaroslav Hlinka za hákování. Němci mají přesilovku.
45:54
Hlinka nezpracoval Modrého prudkou přihrávku - zakázané uvolnění.
45:23
Češi kombinují ve středním pásmu, nemohou se prosadit přes zabetonovanou obrannou modrou soupeře.
44:00
Češi drží puk na hokejkách. Na střelu si najel Kaberle, gólman vyrazil, stejně si poradil i s Dudovou střelou.
43:17
Modrý z dobré pozice vypálil po přihrávce zpoza branky, gólman Müller zachytil puk efektně lapačkou.
42:22
Hlaváč zvyšuje na 3:0. Vrbata se vykličkoval z rohu, předložil puk před branku Hlaváčovi, který se trefil nad levé rameno gólmana Müllera a dává už druhý gól v zápase.
41:25
Kreuzer se obtočil kolem beka a v pádu vypálil, Málek chytá
41:05
Výborný zpoza branky našel Hejduka, jeho pohotovou střelu ale vyrazil gólman Müller.
40:28
Češi chybují při přechodu do útoku, ale Němci zahráli na zakázané uvolnění.
40:01
Byla zahájena 3. třetina.
40:00
Konec 2. třetiny. Kapitán Robert Reichel v ní navýšil vedení na 2:0. Němci poté zvýšili aktivitu a Málek musel několikrát zasahovat. Vyznamenal se zejména proti pohotové střele zcela volného Kathana. Po střetu s protihráčem nedohrál druhou část Michal Sup.