Brankář Petr Mrázek z Chicaga vyráží puk v zápase s Buffalem.

Brankář Petr Mrázek z Chicaga vyráží puk v zápase s Buffalem. | foto: Reuters

Mrázek vychytal Chicagu výhru nad Buffalem, Gudas jednou asistoval

• 10
Hokejový brankář Petr Mrázek 30 zásahy pomohl Chicagu k domácí výhře nad Buffalem 4:3 v prodloužení. Blackhawks i přes úspěch ve čtvrtém z posledních pěti zápasů zůstávají na chvostu Západní konference. Radko Gudas asistoval u jedné branky Floridy při prohře na ledě Toronta 4:5 v prodloužení. Po devíti porážkách zabrala Arizona, která porazila Detroit 4:3 po samostatných nájezdech.

Chicago ve třetí třetině proti Buffalu smazalo dvoubrankové manko. O vyrovnání se v poslední minutě základní hrací doby postaral Seth Jones, jehož nahození od modré čáry zapadlo až za brankáře Craiga Andersona. Druhý gól v utkání přidal Jones v prodloužení, ve kterém rozhodl o výhře Blackhawks.

Rozhodující akce začala Mrázkovým zákrokem proti střele Caseyho Mittelstadta. Odražený puk sebral Tyler Johnson, jenž v přečíslení našel Jonese a ten bekhendem usměrnil puk mezi brankářovi betony.

Toronto porazilo Floridu 5:4 v prodloužení a uspělo po dvou prohrách za sebou. Maple Leafs nezvládli úvod zápasu a po 22 minutách prohrávali 2:4. Zásluhou tref Austona Matthewse a Williama Nylandera si vynutili prodloužení, ve kterém Nylander vstřelil svou druhou branku a rozhodl o výhře kanadského celku. Gudas v závěru první třetiny připravil gól pro Joshuu Mahuru a bodoval poprvé od konce listopadu. Centr třetí formace Toronta David Kämpf se do statistik nezapsal.

První výhru Arizony v novém roce řídil Nick Bjugstad, který ke gólu a asistenci přidal trefu v závěrečných nájezdech. Connor Ingram dostal v brance Coyotes přednost před Karlem Vejmelkou a pomohl svému týmu 37 zákroky. Dominik Kubalík ani Filip Hronek v dresu Detroitu nebodovali.

V souboji týmů ze spodních pater tabulek NHL Philadelphia porazila 5:2 Anaheim díky premiérovému hattricku útočníka Kevina Hayese, který bude svůj klub reprezentovat na blížícím se Utkání hvězd NHL. Všechny své branky Hayes gestem věnoval do nebe svému zesnulému bratrovi Jimmy Hayesovi (rovněž hrál v NHL). Flyers tak odčinili předchozí nejhorší porážku sezony po výsledku 0:6 s vedoucím Bostonem.

Výsledky hokejové NHL

Montreal Canadiens - Winnipeg Jets 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Branky: 27:46 Dadonov (J. Barron, Dvorak), 29:28 Hoffman (Dach, J. Barron), 33:31 Dadonov (Dvorak, Savard), 44:19 Jos. Anderson (Dach, Matheson) - 21:24 Connor (Morrissey, Ehlers). Rozhodčí: Marc Joannette, Brandon Schrader – Jonny Murray, Scott Cherrey..

Montreal Canadiens Montembeault (Primeau) – Savard, Harris, J. Barron, Edmundson (A), Kovacevic, Matheson, Xhekaj – Drouin, Suzuki (C), Caufield – Jos. Anderson (A), Dach, Hoffman – Ylönen, Dvorak, Dadonov – Harvey-Pinard, R. Pitlick, Pezzetta.

Winnipeg Jets Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Schmidt, Heinola – Ehlers, Dubois, Connor – Wheeler, Scheifele (A), Perfetti – Kuhlman, Lowry (A), M. Barron – Mäenalanen, Stenlund, Jonsson Fjällby.

Nashville Predators - Columbus Blue Jackets 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky: 25:43 Glass (F. Forsberg, Duchene), 36:55 Trenin (Josi, Jeannot) - 49:01 Nyquist (Roslovic, Blankenburg).

Nashville Predators Lankinen (Saros) – McDonagh, Josi (C), Ekholm, A. Carrier, Lauzon, Fabbro – F. Forsberg (A), Glass, Duchene – Niederreiter, R. Johansen (A), Granlund (A) – Co. Smith, Pärssinen, Sissons – Trenin, Novak, Jeannot.

Columbus Blue Jackets Tarasov (Merzlikins) – Gavrikov, A. Boqvist, Berni, Gudbranson, Blankenburg, Peeke – J. Gaudreau (A), Roslovic, Laine – K. Johnson, Jenner (C), Nyquist (A) – Marčenko, Sillinger, Bemström – E. Robinson, Kuraly, Olivier.

Arizona Coyotes - Detroit Red Wings 4:3N (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)pen. 2:0

Branky: 31:09 Bjugstad (Chychrun, Crouse), 46:43 Boyd (Crouse, Stecher), 47:53 Guenther (Crouse, Bjugstad), Schmaltz - 28:34 Larkin (Seider, Bertuzzi), 44:51 P. Suter (Fabbri), 45:49 Perron (Rasmussen, Copp). Rozhodčí: Reid Anderson, Jon Mclsaac. Čároví: CJ Murray, Brad Kovachik. Diváci: 4600.

Arizona Coyotes Ingram (Vejmelka) – Gostisbehere, Chychrun, Stecher, Välimäki, Moser, Nemeth, J. Brown – Schmaltz, Hayton, Keller (A) – Guenther, Bjugstad, Crouse (A) – Fischer (A), Boyd, N. Ritchie – Kassian, McBain.

Detroit Red Wings Hellberg (Husso) – Seider, Walman, Hronek, Chiarot, Lindström, Määttä – Raymond, Larkin (C), Fabbri – Berggren, Copp (A), Rasmussen – Perron (A), P. Suter, Bertuzzi – Sundqvist, Veleno, Kubalík.

Toronto Maple Leafs - Florida Panthers 5:4P (2:3, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 02:38 D. Hunt (Rielly, Aston-Reese), 15:10 Kerfoot (Järnkrok, Liljegren), 39:57 Matthews (Nylander, Marner), 45:59 Nylander (Marner, Giordano), 61:53 Nylander (Timmins, Tavares) - 01:52 Verhaeghe (Ekblad), 12:34 Lundell (Barkov), 18:04 Mahura (Gudas, Děnisenko), 21:41 Barkov (Montour, Reinhart). Rozhodčí: St. Laurent, Lambert – Mills, Cormier. Diváci: 18 573.

Toronto Maple Leafs M. Murray I (22. Samsonov) – Liljegren, Rielly (A), Holl, Giordano, Timmins, Jo. Benn – Nylander, Matthews, Bunting – Marner (A), Tavares (C), Järnkrok – Engvall, Kämpf, McMann – D. Hunt, Kerfoot, Aston-Reese.

Florida Panthers Bobrovskij (Lyon) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Reinhart, Barkov (C), Lundell – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Cousins, Luostarinen, Děnisenko – G. Smith, E. Staal, Lomberg.

Philadelphia Flyers - Anaheim Ducks 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Branky: 13:32 Hayes (DeAngelo, Konecny), 32:43 Ristolainen (Laughton, Konecny), 39:21 Frost (J. van Riemsdyk, Ristolainen), 42:30 Hayes (Laughton, Allison), 59:16 Hayes (Allison, York) - 27:39 Henrique (Klingberg, Zegras), 58:51 Vatrano (Shattenkirk, R. Strome). Rozhodčí: Ch. Rooney, J. Samuels-Thomas – T. Hughes, M. Shewchyk. Diváci: 16 312.

Philadelphia Flyers Ersson (Hart) – York, Provorov, DeAngelo, Sanheim, Ristolainen, Seeler – Tippett, Frost, J. van Riemsdyk – Konecny, N. Cates, Farabee – Allison, Laughton (A), Hayes – MacEwen, P. Brown, Deslauriers.

Anaheim Ducks Stolarz (Gibson) – Kulikov, Fowler (A), Klingberg, Benoit, Shattenkirk, Vaakanainen – Terry, McTavish, Henrique (A) – R. Strome, Zegras, Comtois – Silfverberg (A), Carrick, Vatrano – Leason, Jays. Megna, Max Jones.

Washington Capitals - Minnesota Wild 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)

Branky: 18:57 Fehérváry (Ovečkin, T. van Riemsdyk), 25:05 D. Strome (Fehérváry, Ovečkin) - 20:50 Spurgeon, 33:12 Brodin (Dewar, Dumba), 38:15 Spurgeon (Dewar, Reaves), 59:06 J. Eriksson Ek (F. Gaudreau). Rozhodčí: Furlatt, South – Kelly, Gawryletz. Diváci: 18 573.

Washington Capitals C. Lindgren (Kuemper) – E. Gustafsson, T. van Riemsdyk, Orlov, Jensen, Irwin, Fehérváry – Ovečkin (C), D. Strome, Aube-Kubel – Milano, Bäckström (A), Wilson – Sheary, Eller, Oshie (A) – M. Johansson, Kuzněcov, Hathaway.

Minnesota Wild Gustavsson (M. Fleury) – Middleton, Spurgeon (C), Brodin, Dumba (A), Merrill, Addison – Kaprizov, Steel, Zuccarello – Boldy, F. Gaudreau, Hartman – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek, Greenway – Duhaime, Dewar, Reaves.

Chicago Blackhawks - Buffalo Sabres 4:3P (1:2, 0:1, 2:0 - 1:0)

Branky: 08:41 Murphy (Kurashev, J. Toews), 41:34 Kurashev (S. Jones, Raddysh), 59:04 S. Jones (Kurashev, T. Johnson), 62:24 S. Jones (T. Johnson, Mrázek) - 12:15 V. Olofsson (Jost, Mittelstadt), 19:53 Ta. Thompson (J. Skinner, Tuch), 26:21 Krebs. Rozhodčí: Lee, Rank – Galloway, Marquis. Diváci: 16 363.

Chicago Blackhawks Mrázek (Stauber) – McCabe, S. Jones (A), J. Johnson, Murphy, C. Jones, I. Phillips – T. Johnson, Domi, P. Kane (A) – Kurashev, J. Toews (C), Raddysh – Athanasiou, Lafferty, Dickinson – R. Johnson, Entwistle, Blackwell.

Buffalo Sabres C. Anderson (Comrie) – Samuelsson, Dahlin (A), Power, Jokiharju, Bryson, Ljubuškin – J. Skinner, Ta. Thompson, Tuch – Peterka, Cozens, Quinn – Mittelstadt, Jost, V. Olofsson – Girgensons (A), Krebs, Okposo (C).

Edmonton Oilers - Seattle Kraken 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Branky: 14:08 McDavid (Draisaitl), 23:15 Ryan (Desharnais, Holloway), 32:30 Foegele (Draisaitl, Hyman), 41:23 Hyman, 49:18 R. McLeod (Holloway, Hyman) - 03:11 Eberle (Sprong, Schultz), 40:22 Dunn (Wennberg). Rozhodčí: Hebert, Hanson – Apperson, Mahon. Diváci: 18 183.

Edmonton Oilers Campbell (S. Skinner) – Ceci, Nurse, Barrie, Kulak, Bouchard, Broberg, Desharnais – Janmark, Nugent-Hopkins, Kostin – Foegele, R. McLeod, E. Kane – Ryan, Holloway, Hyman – McDavid, Draisaitl.

Seattle Kraken Mar. Jones (Grubauer) – Dunn, A. Larsson, Schultz, Oleksiak, Borgen, Soucy – Eberle, Beniers, Burakovsky – McCann, Wennberg, Donato – Bjorkstrand, Gourde, Tolvanen – Sprong, Geekie, B. Tanev.