Chrudim - Olomouc: domácí Jan Šeda (v bílém) a Jakub Bartoň spolu svádějí souboj u mantinelu | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Hokejisté Mostu v první hokejové lize poprvé prohráli, nestačili na Brno

• 2
Hokejisté Mostu přišli v první lize o neporazitelnost. Ve čtvrtém kole podlehli domácí Kometě Brno 1:4. Bez jediného bodu zůstává Třebíč, která prohrála doma s Havlíčkovým Brodem. Favorizovaný Chomutov zdolal po boji Kadaň 4:2.

Kometa Brno - Most 4:1
Hokejisté Mostu našli až ve čtvrtém kole první ligy svého přemožitele. Dnes na ledě Komety Brno prohráli 1:4, když od začátku zápasu tahali za kratší konec.

Kometa vstoupila do utkání podle očekávaní aktivně a po několika šancích v 6. minutě otevřela skóre zásluhou Kostourka.

Domácí v tlaku pokračovali i nadále a svou převahu zúročili góly Houdka při početní výhodě a Černého z trestného střílení. Most snížil díky Budinskému.

Ve vyrovnané  poslední třetině  upravil skóre na konečných 4:1 Brabenec po teči Mikelovy střely.

Branky: 6. Kostourek, 24. Houdek, 30. Černý, 49. Brabenec - 34. Budínský. Rozhodčí: Mikula - Machálek, Škach. Vyloučení: 7:8, navíc Kántor (Brno) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4532.

Třebíč - Havlíčkův Brod 0:3 (0:0, 0:1, 0:1)
Třebíčští hokejisté zůstali i po čtvrtém zápase bez bodu, když dnes podlehli na domácím ledě Havlíčkovu Brodu 0:3. Třebíč byla sice po celé utkání aktivnější, ale nedokázala proměnit ani ty nejvyloženější šance. Jejich bezzubou snahu potrestal poprvé v 33. minutě Třetina, v závěru pak dvěma brankami do prázdné svatyně zpečetili výhru Borovanský a Svoboda.

Branky: 33. Třetina, 59. Borovanský, 60. Svoboda. Rozhodčí: Smeták - Klein, Novák. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:1. Diváci: 1270.

Chomutov - Kadaň 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)
V sousedském derby překvapili hosté urputným výkonem, kterým favorita řádně potrápili. Ten se sice gólem Ťupy v úvodu druhé třetiny ujal vedení, ale Kadaň ani poté nedala ani píď ledu zadarmo a bojovnost se jí vyplatila.

Nejprve důrazné Valský vrátil do sítě puk vyražený brankářem Cikánkem a o deset minut později Szakal v přesilovce trefil přesně horní růžek branky.

Chomutov ale ve třetí třetině ukázal svou sílu a Taušovou střelou zpoza hráčů a Ťupovou dělovkou od modré strhl vedení na stranu domácích. Ti  ještě vystupňovali tlak, který však brankově vyjádřil jen Jeslínek půl minuty před koncem zápasu.

Branky: 22. a 49. Ťupa, 46. Tauš, 60. Jeslínek - 29. Valský, 39. Szakal. Rozhodčí: Dvořák - Brejcha, Šmíd. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. Diváci: 2122.

Jihlava - Beroun 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Dva odražené puky rozhodly o vítězi jinak urputné defenzivní bitvy. První třetina nenabídla ani góly ani šance a dlouho to stejně vypadalo i ve druhém dějství. V polovině utkání se ale puk odrazil mezi kruhy k volnému Dolníčkovi a ten trefil skulinu mezi Altrichterovými betony. Definitivní podobu skóre stanovil těsně před přestávkou Hanzal. Za modrou čarou se dostal k volnému puku a jeho ránu tečoval jeden z hostujících hráčů za záda bezmocného berounského gólmana.

Branky: 30. Dolníček, 39. Hanzal. Rozhodčí: Trombík - Bartereček, Koliba. Vyloučení 5:7. Bez využití. Diváci: 1497.

Havířov - Poruba 6:4 (4:1, 0:2, 2:1)
Domácí hokejisté vstoupili do utkání aktivně a v první třetině se dokázali prosadit hned čtyřikrát, z toho hned dvakrát dokázali využít přesilovku.

Ve druhém dějství převzali iniciativu hostující hráči a díky dvěma trefám se přiblížili na rozdíl jediné branky. Na začátku třetí třetiny se hostujícímu týmu dokonce podařilo skóre vyrovnat. Strhnout vedení na stranu domácích se podařilo Filipu Štefankovi, který po pěkné kombinaci celé pětice skóroval.

Kaňkou na utkání byl faul Jana Kolaříka na domácího Evana, kterého krosčekoval na mantinel, za což dostal trest ve hře. Hosté v závěru zkoušeli power-play, ale neúspěšně, naopak do odkryté branky zavěsil Zeliska.

Branky: 14. a 16. Brynecký, 4. Podešva, 10. Evan, 57. Štefanka, 59. Zeliska - 12. Kvapil, 21. Ovšák, 33. Gelačák, 48. Holík. Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 8:8, navíc Kolařík (Por.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:3. Diváci: 1344.

Chrudim - Olomouc 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Vyrovnané utkání rozhodl pět minut před koncem Semorád, který se po vypíchnutí puku dostal brejku a trefil horní růžek olomoucké branky. Po celé utkání držel domácí nad vodou gólman Růžička, jemuž mohli jindy chladní diváci aplaudovat i po skončení duelu. Olomouc tak na svou první výhru za tři body v nové sezoně stále čeká.
Branky: 11. Martinec, 31. Suchý, 56. Semorád - 35. Bordowski, 52. J. Řípa. Rozhodčí: Pešina - Prchal, Beneš. Vyloučení: 9:6, navíc Šafařík (Chrudim) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 780.

Vrchlabí - Benátky 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Vrchlabí bylo lepším týmem, avšak nedařilo se mu využívat gólové šance. Do vedení šli domácí již ve 2. minutě zásluhou Kříže. Hosté se však nevzdávali a o chvíli později srovnal Dušek. Do konce třetiny Vrchlabí strhlo vedení zpět na svou stranu a po třetí brance ke konci druhé třetiny už si vítězství podrželo.

Branky: 2. Kříž, 16. Rusnák, 37. Pajič - 11. Dušek. Rozhodčí: Petružálek - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 1491.