Hokejisté Poruby oslavují gól.

Hokejisté Poruby oslavují gól. | foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Poruba po výhře nad béčkem Pardubic předstihla v čele první ligy Vsetín

• 5
Hokejisté Poruby vyhráli v 36. kole první ligy doma po obratu nad Pardubicemi B 4:2 a posunuli se do čela tabulky o bod před Vsetín, který podlehl na vlastním ledě Přerovu 1:3. Ostravané mají navíc ještě jedno utkání k dobru.

Poruba předstihla i Třebíč, která klesla po prohře v Sokolově 2:3 na třetí pozici. Až na 12. místo se po domácí porážce s pražskou Slavii 0:4 propadl Zlín, který loni sestoupil z extraligy.

Poslední Pardubice B na ledě Poruby vedly ještě po dvou třetinách 2:0, ale nakonec se jim nepodařilo podruhé v sezoně dosáhnout na dvě výhry za sebou. Poruba naopak po obratu nedopustila třetí porážku v řadě. Záložní tým Dynama po 46 sekundách otevřel skóre v oslabení díky Tomáši Urbanovi, který ve 12. minutě svým druhým gólem zvýšil na 2:0.

Za Porubu se prosadil poprvé po 29 vteřinách závěrečného dějství Tomáš Gřeš. V 54. minutě vyrovnal v přesilové hře Tomáš Šoustal a v čase 56:29 otočil stav Kanaďan Aaron Berisha. Výsledek pečetil 21 sekund před koncem při power play do prázdné branky Dominik Hrníčko.

Třebíč po sérii pěti výher neuspěla v Sokolově, který zabral po dvou porážkách. Baník se ujal vedení 22 sekund před koncem první třetiny díky Vítu Jiskrovi. Ve 27. minutě se domácí opět radovali po brance Martina Osmíka a za 49 vteřin v přesilové hře upravil obránce Martin Rohan už na 3:0. Horáckou Slavii vrátil do hry ve 43. minutě bek Daniel Poizl a 149 sekund před koncem využil přesilovku Miroslav Holec, ale Sokolov už těsný náskok udržel.

Zlín nenavázal na sobotní vítězství v Přerově 4:3 v prodloužení a po sedmé porážce z posledních devíti zápasů klesl z 10. místo ještě o dvě příčky. Po šesté výhře z uplynulých sedmi zápasů jej předstihla Slavia a také Sokolov.

Bezbrankový stav ve Zlíně prolomil v čase 28:23 v přesilové hře obránce Karel Klikorka, v 37. minutě využil další početní výhodu Robin Všetečka a 79 sekund před druhou pauzou při hře čtyř proti čtyřem zajistil Pražanům už tříbrankový náskok Lukáš Žejdl. V 52. minutě se prosadil ještě v přesilovce pěti proti třem Jaroslav Brož, který stejně jako Klikorka v utkání zaznamenal i dvě asistence. Brankář Roman Málek udržel počtvrté v sezoně čisté konto.

Litoměřice vyhrály v souboji o 4. místo v Prostějově 5:3 a uspěly počtvrté v řadě. Dvěma góly k tomu přispěl Filip Kuťák. Jestřábům nepomohly ani tři body za gól a dvě přihrávky Romana Vlacha.

Pátou prohru z posledních šesti duelů si připsala Jihlava, která ve svém azylu v Pelhřimově utrpěla debakl s Kolínem 0:5. Dva góly dal obránce René Piegl. Prvním čistým kontem v sezoně pomohl ke čtvrté výhře Kolína za sebou brankář Tomáš Sajdl.

Předposlední Šumperk podlehl doma Frýdku-Místku 2:4 a počtvrté za sebou prohrál. Hosté ukončili sérii tří proher. Shodně gólem a asistencí k tomu přispěli zadák Jakub Teper a polský útočník Alan Lyszczarczyk.

PSG Berani Zlín - HC Slavia Praha 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Branky: 28:23 Kern (Klikorka), 36:10 Všetečka (Šmerha), 38:36 Žejdl (J. Brož, Všetečka), 51:32 J. Brož (Kulda, Klikorka). Rozhodčí: Cabák, Šudoma – Zídek, Blažek.

PSG Berani Zlín Huf (Honzík) – Talafa, Gazda, M. Novotný, Suhrada, Husa, Zbořil, Riedl – P. Sedláček, Honejsek, Mrázek – Pospíšil, Kindl, Heš – Ondráček (A), Hejcman, Kubiš (C) – Z. Sedlák, Gago, Köhler (A).

HC Slavia Praha Málek (Volevecký) – Klikorka, Hejda, Žovinec, Křepelka, Barák (A), Szathmáry, D. Němeček – Všetečka, Žejdl, Kulda – Simon, Kern, J. Brož – Mrňa, D. Sklenář, Šmerha – Havrda, Labuzík, L. Stehlík.

HC Dukla Jihlava - SC Marimex Kolín 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Branky: 06:01 Morong (Síla), 24:32 Piegl (D. Šedivý), 26:03 Ouřada (Koukal, Z. Král), 39:27 Piegl (Matějček), 55:48 Z. Král (D. Šedivý). Rozhodčí: Jechoutek, Grygera – Beneš, Vašíček.

HC Dukla Jihlava Beran (41. Wolf) – Bilčík, Chvátal, D. Kolář, F. Kočí, Dundáček, Vala, Haman – Jungwirth, Miškář, Pořízek – Harkabus (A), Skořepa (C), Handl – Cachnín, Juda, V. Brož – Křehlík, Kuchta, Tecl.

SC Marimex Kolín Sajdl (Soukup) – Piegl (A), Čáp, Aubrecht, Niko, Cibák, Zajíc, Naar – Ouřada, Koukal (C), Z. Král (A) – J. Sklenář, Korkiakoski, Lang – Síla, Morong, Polák – D. Šedivý, Matějček, T. Jelínek.

HC Baník Sokolov - SK Horácká Slavia Třebíč 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Branky: 19:38 Jiskra (Kofroň), 26:34 Osmík (Kofroň), 27:23 M. Rohan (Vracovský) - 42:06 Poizl (Meluzín), 57:29 Holec (Ferda, Forman). Rozhodčí: Petružálek, Valenta – Kokrment, Pěkný. Diváci: 487.

HC Baník Sokolov Michajlov (Horák) – Mikyska, J. Novák, M. Rohan, Weinhold, Krutil, Rulík, Klejna – Vrhel, Kverka (A), Vracovský – Kofroň, Jiskra, Osmík – Hauser, Zadražil, Berka – Csamangó, T. Rohan (C), Hajný.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (28. Mičán) – Tureček, Bořuta, Furch, Forman, Fajmon, Poizl – Psota, Bittner (C), Dočekal (A) – Ferda (A), D. Michálek, Holec – Krliš, Šilhavý, Vodný – I. Sedláček, Maty. Svoboda, Meluzín.

DRACI PARS ŠUMPERK - HC Frýdek-Místek 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Branky: 06:30 Vildumetz (Vachutka, Bernat), 31:53 Bartoš (Průžek, Eliáš) - 16:56 Ramik, 25:10 A. Zeman (Svačina), 46:40 Lyszczarczyk (Vrdlovec, Teper), 49:04 Teper (Lyszczarczyk, Macháček). Rozhodčí: Zavřel, Svoboda – Maštalíř, Roischel.. Diváci: 1 082..

DRACI PARS ŠUMPERK Hamalčík (Lackovič) – Drtil (A), Eliáš, Hrachovský, Kadeřávek, Kunst, Dudycha – Průžek, Bartoš (A), Žálčík (C) – Matě. Svoboda, Šuhaj, Š. Jelínek – Vildumetz, Nedvídek, Vachutka – Křemen, Bernat, Jouza.

HC Frýdek-Místek Švančara (Mokry) – Žůrek, Teper (C), Zeleňák, Kowalczyk, Sova, Kareš, Homola – Lyszczarczyk, A. Zeman, Svačina (A) – Macháček, Vrdlovec (A), Doktor – Hotěk, Haas, Klimša – Geidl, Matěj, Ramik.

HC RT TORAX Poruba 2011 - HC Dynamo Pardubice B 4:2 (0:2, 0:0, 4:0)

Branky: 40:29 Gřeš (Vachovec, Voráček), 53:46 Šoustal (Střondala, A. Sedlák), 56:29 Berisha (Urbanec, Christov), 59:39 Hrníčko (Šlahař, Voráček) - 00:46 T. Urban (Rákos), 11:20 T. Urban (Hruška, Nedbal). Rozhodčí: Koziol, Rapák – Otáhal, Roupec.

HC RT TORAX Poruba 2011 O. Bláha (12. Dolejš) – Urbanec (C), Voráček, Doudera, Lemcke, Klimíček, A. Sedlák, Mlčák – Gřeš, Vachovec (A), Šoustal – Christov, Pšurný (A), Berisha – Šlahař, Střondala, Hrníčko – Brodek, Toman, Häring.

HC Dynamo Pardubice B Klouček (Kadlc) – Bukač, Zdráhal, Chabada, Hanousek, Nedbal, Kaštánek, Kubíček – T. Zeman, Rákos, Rouha – T. Urban, Hruška, T. Svoboda – Kaplan, Kaut, Belluš – M. Rohlík, P. Machač, Lichtag.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice 3:5 (3:2, 0:1, 0:2)

Branky: 09:36 Vlach (Jiránek, Illéš), 15:39 Jansa (Vlach, Poledna), 18:59 Illéš (Vlach, Jiránek) - 03:04 Kuťák (Válek), 12:07 Kuťák (Válek, Holý), 21:35 Kracík (P. Svoboda, Výtisk), 51:35 Procházka (P. Svoboda), 55:53 Koláček (Procházka). Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Peluha, Polák.. Diváci: 812.

LHK Jestřábi Prostějov J. Němeček (13. Pavelka) – Hamšík, Malák, Poledna, Bartko, Benda, Pěnčík – Jiránek (A), Vlach, Illéš – V. Burian, Ostřížek, Veselý – Slanina, Hašek, Jansa – Jandus, Venkrbec (C), Maruna.

HC Stadion Litoměřice T. Král (Sklíba) – Jebavý (A), Veber, Hampl, Výtisk (C), J. Šedivý, Holý (A), Š. Němec – Válek, Kuťák, Koláček – Procházka, Kracík, P. Svoboda – Cikhart, Jícha, M. Vitouch – Jiruš, Pártl, Gajda.

VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Branky: 7:47 Berzinš (Smetana, Říha) - 2:15 Jak. Svoboda, 46:45 F. Dvořák (Jan Svoboda), 59:43 Jan Svoboda (L. Adámek, Pechanec). Rozhodčí: Skopal, Micka – Komínek, Kráľ. Diváci: 2039.

VHK ROBE Vsetín Žukov (Vošvrda) – Krajčík, Smetana (A), Jenáček, O. Němec, Ondračka, Říha – Rob (C), Berzinš, Jenyš – Berger, Klhůfek, Sihvonen – Š. Bláha, Štefka, Hořanský – Vítek (A), Klímek, Lichanec – Pětník.

HC ZUBR Přerov Postava (Žurek) – R. Černý, Krisl (C), Hrdinka, Chroboček, Gréč, Němec, Dluhoš – Březina, Pechanec, Jak. Svoboda – Doležal (A), F. Dvořák, Okál – Goiš, Macuh, Dobša – L. Adámek, Indrák, Jan Svoboda.