Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Reportáž skončila 16. 9. 2003 19:38

ZLÍN - SLAVIA

Utkání 3. kola extraligy komentuje Tomáš Železník

Zlín - Slavia 3:3 (0:0, 3:2, 0:1 - 0:0). Po prodloužení.
65:00
Utkání skončilo smírně 3:3. V prodloužení byla Savia nebezpečnější a Altrichter svůj tým podržel. Po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu, stejně jako na druhé straně Roman Málek. Mistr si veze ze Zlína první bod v sezoně.
63:05
Čermák tísněn Tesaříkem vypálil, Altrichter zachytil, Čermák ho sekl přes lapačku. Altrichter se chtěl mstít, ale jenom se napřáhl a pak si to rozmyslel.
62:21
Obě mužstva chtějí bonusový bod. Altrichter vychytal Hrušku, vzápětí zneškodnil Málek Okálovu střelu a z protiakce Tomica zblízka neprocedil puk za Altrichtrova záda.
60:54
Po Barinkově ideální nahrávce mohl z prostoru mezi kruhy rozhodnout Vlach, ale Málka nepřekonal.
60:01
Pětiminutové nastavení bylo zahájeno.
60:00
Základní hrací doba nerozhodla, následuje prodloužení.
59:51
Slavia se štěstím zachraňuje alespoň bod - 3:3. V power-play vypálil od modré Novák, trefil tyč, puk se odrazil k Supovi a ten vstřelil vyrovnávací branku.
59:33
Vhazuje se před Altrichtrem a Málek je na střídačce. Slavia hraje power-play.
59:17
Zápas mohl rozhodnout Balaštík, ale bekhendem minul. Následuje oddechový čas.
57:28
Rušné akce se střídají na obou stranách. Ze změti těl vydoloval puk Sup, vypálil bez přípravy a jen těsně minul levý horní růžek Altrichtrovy branky.
57:08
Naděje Slavie teď drží rozhodčí Venglář, který Pražanům dvakrát krátce po sobě prominul zřejmé podražení.
56:17
Martinec měl blízko k hattricku. Najížděl sám zleva, ale byl z úhlu, tak objel branku a pokusil se puk zasunout, ale Altrichter na brankové čáře puk chytil. Utkání sleduje 4883 diváků.
55:38
Altrichter teď zachránil tým proti Beránkově střele, na kterou dokázal zareagovat, přestože měl zakrytý výhled. Měl štěstí, že rána slávistického kapitána neměla patřičnou rasanci.
53:52
Málkovi teď na poslední chvíli pomohl spoluhráč Fadrný. Zlínští Barinka s Macholdou jeli dva na jednoho, ale Fadrný dokázal Barinkovu přihrávku na Macholdu tečovat.
51:53
Slavia se ubránila a děkuje za to opět především Málkovi, který se vyznamenal zejména při střele Lešky, jíž lapil na brankové čáře.
49:53
Obraz hry se nemění. Slavia se tlačí dopředu. Po Graňákově střele od modré, která těsně minula tyč, ale vznikl protiútok Zlína, při němž se Kuntoš provinil bráněním ve hře na Leškovi a Zlín má přesilovku.
47:29
Stále častěji se hraje před Altrichtrem, Slavia stupňuje nápor, ale do vyložených šancí se zatím nedostává. Zlínští se snaží kontrovat protiútoky.
44:57
Hosté ostřelovali Altrichtra od modré, ale Ani Novák, ani Fadrný, ani Graňák domácího gólmana nepřelstili.
44:02
Slávisté se snaží dostat do pásma, ale Zlín jí aktivním napadáním neumožňuje usadit se v pásmu a ohrozit Altrichtra. Na druhé straně Málek svůj tým podržel po dalším závaru třetí zlínské řady.
40:33
Málek opět svůj tým podržel. Leška vypálil od modré, puk těsně před brankou tečoval Leška, ale slávistický gólman stačil na změnu směru střely zareagovat a lapil jí.
40:01
Byla zahájena 3. třetina.
40:00
Skončila 2. třetina. Zlín v jejím závěru těsné vedení uhájil, přestože se dohrávalo nebezpečně blízko před Altrichtrem.
39:12
Antoš ve vyložené pozici nikým neatakován zblízka nepropálil Altrichtra.
38:47
Utkání získává tu správnou šťávu, obě mužstva hrají ve strhujícím tempu. Zlín mohl zvýšit vedení, když Zubíčkova střela jenom o milimetry minula pravou tyč Málkovy branky.
36:32
Zlín opět strhává vedení na svou stranu - 3:2. Po Vlachově šanci, kterou ještě Málek zneškodnil, následovalo buly. To vyhrál Martin Čech na Okála, který z prostoru mezi kruhy propálil bez přípravy Málkovy betony.
35:40
Slavia vyrovnává na 2:2. Přesilovku využívá po ideální Novákově přihrávce střelou do odkryté branky Martinec.
35:25
Mladík Jaroš naskočil do hry, dostal se do vyložené šance a zahákoval jej Hamrlík.
34:04
Slavia šťastně snižuje na 1:2. Klepiš se po návratu z trestné lavice dostal k puku, bekhendem vypálil z prostoru mezi kruhy mimo a puk se od spoluhráče Martince odrazil za záda bezmocného Altrichtra.
31:57
K dobré střle z pravého kruhu se dostal slávista Fadrný, ale Altrichtra nepřekonal. Po následné vzájemné potyčce jsou vyloučeni Klepiš se Zubíčkem, oba za hrubost. Podruhé v zápase se hraje čtyři na čtyři.