Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Reportáž skončila 19. 9. 2003 20:28

PARDUBICE - ZNOJMO

Utkání 4. kola extraligy komentuje Vladimír Gregor

PARDUBICE - ZNOJMO 6:3 (2:1, 3:1, 1:1) Zápas odehrán
60:00
Konec utkání, favorit vítězí 6:3. Ve velmi vyrovnaném utkání rozhodl o výhře větší důraz domácích, jejich proměňování šancí a využití dvou přesilových her.
57:50
Zápas se jen dohrává, Znojmo už nemá síly na zvrat. Obecenstvo slaví očekávanou výhru mexickými vlnami.
54:57
Znojmo v přesilovce nemělo vážnější šanci, pouze Snopek bombou od modré zaměstnal Svobodu, který jeho střelu kryl betonem.
52:57
Znojmo bude mít přesilovku, Novotný je vyloučen za sekání.
52:30
Mrázek se díky důrazu protlačil do dvou sllibných šancí, střelu z otočky ale Duba chytil a po chvíli minul pardubický útočník horní tyč znojemské branky.
50:49
Pardubice využívají přesilovku, 6:3. Od modré čáry zvyšuje bombou k tyči obránce Čáslava, asistenci si připisují Pácal a Janecký.
50:11
Přesilovku budou hrát domácí, vyloučen je znojemský kapitán Pucher za sekání.
50:04
Znojmo snižuje, 5:3. Pardubice si berou oddechový čas. Kombinaci hostů zakončil tvrdou střelou nad Svobodovo rameno obránce Kudělka, nahrával mu Mareš.
49:40
Rataj se pokusil překonat Svobodu blafákem do bekhendu, ale v tísni nestačil zvednout puk.
47:55
Svým typickým forčekingem dělá Znojmu potíže čtvrtá pardubická řada. Kolář získal v rohu puk a nahrál ho před branku volnému Průchovi. Ten ale zblízka poslal puk Dubovi do lapačky.
47:20
Je po přesilovce, Znojmo ji nevyužilo. Mělo tlak, zamklo soupeře v pásmu, ale zbytečně překombinovávalo své akce. Svoboda tak zasahoval jen jednou po střele od modré.
45:20
Přesilovku bude mít Znojmo, obránce Duben je vyloučen za podražení.
44:34
Do šance se protlačil Kudrna, ale v rozhodující fázi se mu zapletl puk pod nohy.
43:54
Uramovu střelu z úhlu Svoboda v pohodě kryl.
43:02
Hamanova řada zatlačila domácí v pásmu. Ratajova střela spadla za Svobodova záda, ale mezitím byla přerušená hra pro posunutí branky.
42:27
Domácí se s pukem na hokejce do útočného pásma vůbec nedostali. Znojmo se ubránilo.
40:27
Havíř zezadu sekl po Petru Sýkorovi, Pardubice budou hrát na začátku třetí části přesilovou hru.
40:01
Začala 3. třetina.
Naproti hlavnímu vchodu pardubické areny vznikl pietní koutek za zesnulého Pavla Kábrta. V pozadí je černá vlajka s nápisem "Pavle, nezapomeneme", před ní svíčky, asi 200 růží a polystyrénová čísla 39 (s tím hrával Kábrt v Pardubicích) a 42 (v Liberci). V přestávce okolo těchto předmětů mlčky posedávali fanoušci.
40:00
Konec druhé třetiny. I v prostředním dějství se hrál atraktivní a rychlý zápas, Znojmo bylo střelecky aktivnější (Duba zasahoval úspěšně jen čtyřikrát, Svoboda devětkrát), ale položily ho dva rychlé góly. Pardubice daly soupeři lekci ve využívání šancí.
37:48
Skvěle hrající první útok Znojma si připravil několik šancí. Pucher se octl sám před Svobodou, ale mířil jen do ochranné sítě. Na konci další kombinace byl Havíř, jeho pokus ale vynikající Svoboda vytěsnil vyrážečkou.
35:48
Znojmo bojuje o snížení, pomůže mu přesilovka. Dopita zasáhl vysokou holí Erata a je vyloučen na dvě minuty.
34:01
Znojmo snižuje na 5:2. Pucher obešel v krásném sólu tři protihráče a nahrál puk ke druhé tyčce volnému Barusovi, který jej dopravil do prázdné branky. 2. asistence Uram.
32:21
Pardubice vedou už 5:1. Mrázek znovu najel na modrou a dostal od Pišteka navlas stejnou přihrávku jako před chvílí od Dopity. Tentokrát puk zpracoval a v nájezdu na Dubu vystřelil nad jeho ramenem do horního růžku znojemské branky.
32:02
Dopita hledal dlouhým pasem na modréí Mrázka, tomu chyběly centimetry k tomu, aby puk zachytil. Akce končí jen zakázaným uvolněním.
29:35
Znojmo se těžce brání lavinovitým útokům nabuzených domácích hokejsitů. Šanci měl Divíšek, ale v situaci tří proti jednomu zbytečně prováhal čas na nahráku i střelu. Na druhé starně se prezentoval jen střelou zápěstím od modré Hradecký.
27:10
Pardubice vedou už 4:1, Znojmo si vybírá time-out. Krásnou kombinaci na jeden dotek zakončil Razingar střelou do odkryté branky. Puk se k němu dostal po ose Mudroch - Blažek.
25:56
Pardubice zvyšují na 3:1. Dopita vyslal kolmou přihrávkou do brejku Koláře, který se od poloviny hřiště řítil sám na Dubu. Vystřelil mezi betony, Duba puk kryl, ale po chvíli mu vypadl těsně za brankovou čáru.
25:06
Znojmo má více ze hry, po Hamanově přihrávce trefil z prostoru mezi kruhy obránce Benák tyčku pardubické branky.