Plzeňští hokejisté se radují z gólu

Plzeňští hokejisté se radují z gólu | foto: ČTK

Kometa vyhrála poprvé venku, Slavia se Spartou doma nestačily na lídry ligy

• 70
Velkou slávu zažívají v Brně, Kometa totiž poprvé v sezoně vyhrála za tři body venku, když otočila duel ve Vítkovicích z 0:2 na 3:2. Ve 33. kole extraligy propadla obě pražská S, která shodně v domácím prostředí nestačila na aktuální lídry tabulky.

Plzeň se raduje z triumfu 7:5 na ledě Slavie, ke kterému jí pomohly chyby dvojice brankářů Orct, Neruda. Zlín pak podruhé v sezoně uspěl na Spartě a vyhrál 5:2. Oběma pražským velkoklubům se tak o kousek vzdálila první šestka zaručující přímý postup do čtvrtfinále play-off.

Nedaří se ani mistrovi z Karlových Varů. Západočeši, jenž loni spoléhali na nedobytnou tvrz ve staré "plechárně", prohráli v nové aréně pojedenácté v sezoně, což je nejhorší bilance v lize, tentokrát Třinci 2:4.

Litvínov přerušil Liberci sérii čtyř vítězství v řadě, když u svého krajského rivala vyhrál 4:1. Středočeský souboj mezi Mladou Boleslaví a Kladnem, který sledoval i Jaromír Jágr, skončil vítězstvím domácích 2:1 po samostatných nájezdech. Budějovice pokračují ve zlé bilanci, když v Pardubicích inkasovaly debakl 5:0.

slavia - plzeň 5:7

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži

Plzeň nastartoval k vítězství povedený závěr první a začátek druhé třetiny, kdy se dostala do vedení 4:1. Podílel se na něm především útočník Vampola, který se blýskl hattrickem a v dalším průběhu přidal i dvě asistence. Slavii nepomohl ani produktivní útok Romana Červenky, jenž nahrávkami zařídil čtyři góly (tři z toho pro Vondrku). Pražané mohou žehrat hlavně na slabý výkon dvojice brankářů Orct, Neruda.

Jiří Čelanský (Slavia): "Plzeň hraje velice nátlakově, její agresivní styl žádnému mančaftu nesedí a vynáší jí pozice, na kterých je. I když se nám utkání nepovedlo, je pozitivní, že jsme se dokázali dvakrát dotáhnout. Vážím si toho, že se hráči dokázali do utkání vrátit i za stavu 3:7. Mrzí nás porážka, ale od kvalitního soupeře nás musí jen posunout dál."
Marian Jelínek (Plzeň): "Jeli jsme samozřejmě na Slavii s tím, že tady chceme bodovat, protože se nám se Slavií v této sezoně zatím nedařilo a získali jsme jediný bod. Byli jsme hladoví, bylo to vidět. Chtěl bych mužstvu poděkovat, protože podalo heroický výkon. Hlavně z toho důvodu, že Slavia dvakrát vstala, dotáhla se a je to psychicky velice náročné."

Dále čtěte: Slavia dojela na gólmany. Přišel čas pro nástup Hniličky

Branky a nahrávky: 5. Sloboda (Vondrka, Červenka), 26. Vondrka (Kůrka, Červenka), 27. Vondrka (Červenka), 51. Hruška (Beránek, Drtina), 56. Vondrka (Červenka, Kůrka) - 14. Vampola (Vlasák), 20. Vampola, 21. Vampola (Modrý), 25. Vostřák (Dvořák, Straka), 29. Dresler (Vampola, Adamský), 32. Benda (Jiří Hanzlík, Vampola), 43. Stránský. Rozhodčí: Jebavý, Kubeš - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 6:7, navíc Modrý (Plzeň) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 7369. Třetiny: 1:2, 2:4, 2:1.

Slavia: Orct (25. Neruda) - Kadlec, Špelda, Roth, Žižka, Sloboda, Kolařík, J. Drtina - Kůrka, Červenka, Vondrka - Havel, Beránek, Tomica - D. Hruška, Sklenář, M. Čermák - P. Jelínek, V. Růžička ml., Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Plzeň: Pöpperle - Jiří Hanzlík, O'Brien, Benda, Modrý, Benák, Dresler, Dobrovolný - Vostřák, Straka, Vlasák - Hvila, Vampola, Adamský - Bomersback, Scofield, M. Heřman - Stránský, Jan Kovář, Dvořák. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.

karlovy vary - třinec 2:4

Domácí předvedli, jak se dá ztratit dobře se vyvíjející zápas. Přestože v čase 20:24 zvyšoval Kumstát na 2:0, Třinec se dokázal sebrat a výsledek otočil. Už v čase 25:07 bylo díky dvojici Seman, Květoň vyrovnáno. Rozhodující moment nastal devět a půl minuty před koncem, kdy hosté potřetí využili přesilovku, trefil se střelou z levého kruhu Hrabal. Západočeši prohráli popáté z posledních šesti duelů.

Václav Baďouček (Karlovy Vary): "Během minuty a půl jsme ztratili zápas. Soupeř využil své přesilové hry za naše zbytečné fauly. Poté už bylo vidět, jak Třinec začal lehce kombinovat, byl živější. My jsme se zbytkem zápasu protrápili. Klukům nemohu nic vytknout, ale náš největší problém je pro nás hlava."
Břetislav Kopřiva (Třinec): "Delší dobu se nám venku nedařilo, s hráči jsme určité věci probírali. Dnes u nás byla vidět úplně jiná vůle po vítězství. Byl to úplně jiný výkon než v posledních kolech. U hráčů jsem viděl zvýšenou obětavost, nechali zde srdíčko. Hráčům za to děkuji."

Branky a nahrávky: 13. Čutta (Zaťovič, Kuběna), 21. Kumstát - 24. Seman (Malec, Martynek), 26. D. Květoň (Seman, Peterek), 52. Hrabal (Polanský, M. Růžička), 60. Kohn. Rozhodčí: Turčan, Homola - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:3. Diváci: 3721. Třetiny: 1:0, 1:2, 0:2.

Karlovy Vary: Mensator - Němec, Čutta, Dobroň, Mucha, Parýzek, Tribuncovs, Prošek, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Skladaný - Hluchý, Dej, Pletka - Zaťovič, Kuběna, Zucker. Trenéři: Hynek, Baďouček a Kněžický.
Třinec: Hamerlík - Zíb, Hrabal, Seman, Malec, Cartelli, Výtisk, Lojek, Andersons - Kohn, Polanský, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Martynek - Tomas, Bonk, Polák - Pospíšil, Kanko, Hampl. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

vítkovice - kometa 2:3

S Kometou to opět nevypadlo dobře, brněnští hráči se ale tentokrát nevzdali a podruhé za sebou bodovali venku. V čase 22:18 snižoval v přesilovce na 1:2 Zubíček, ještě ve druhé třetině vyrovnal Brabenec a vítěznou trefu zaznamenal v čase 47:34 Varaďa, kterého se Vítkovice v průběhu sezony zbavily. Dopita ve středním pásmu vyslal Dlouhého, ten zajel do pásma a posunul puk Varaďovi, jenž vystřelil kousek zpoza kruhu a trefil se k levé tyčce.

Alois Hadamczik (Vítkovice): "Zklamal mě celý tým. Nebyl znát rozdíl postavení v tabulce. Zklamali mě hráči, kteří mají rozhodovat přesilovky. Těch jsme měli dost, ale góly z nich nedali. Dneska se za svůj výkon musí stydět i reprezentanti. Mám z utkání špatný pocit, ať už vůči divákům nebo vůči klubu. Musíme na tom zapracovat."
Vladimír Jeřábek (Brno): "I přesto, že jsme první třetinu prohráli 2:0, jsme nehráli špatně. Hráči plnili to, co jsme si řekli. Góly jsme inkasovali nikoliv tím, že by nás soupeř přehrál ve středním nebo útočném pásmu. Do hry nás dostal gól z přesilovky. Chytli jsme se a až do konce jsme byli Vítkovicím rovnocenným soupeřem."

Branky a nahrávky: 2. R. Hruška (Svačina), 9. Klimek (Hubáček, Burger) - 23. Zubíček (R. Procházka), 36. Brabenec (Huml, Mojžíš), 48. Varaďa (Dopita). Rozhodčí: Jeřábek, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. Diváci: 5535. Třetiny: 2:0, 0:2, 0:1.

Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Rehák, Kuboš, Stehlík, Sičák, Trnka - Klimek, Burger, Hubáček - Vrána (41. Treille), Štefanka, Svačina - Ujčík, R. Hruška, Kvapil - od 49. min. navíc Szturc, Roman, Šedivý. Trenéři: Hadamczik a Konečný.
Brno: Trvaj - Houdek, Bičánek, J. Novák, Ovčačík, Mojžíš, Zubíček, Kempný - Varaďa, Dopita, R. Dlouhý - Erat, Divíšek, Vondráček - J. Svoboda, Huml, Brabenec - R. Procházka, Polodna. Trenéři: Jeřábek, Lubina a Trličík.

liberec - litvínov 1:4

Litvínov nasměroval k cennému vítězství povedený vstup do utkání. Hned z prvního výraznějšího útoku se dorážkou Lukešovy střely prosadil mladík Majdan, pak z nenápadné křížné přihrávky Hübla zvýšil na 2:0 tvrdou ranou Jenáček. Do konce zbývalo ještě téměř padesát minut, ale Liberec se nemohl prosadit. Sice díky Víškovi snížil, ale místo závěrečného tlaku přišlo vystřízlivění. Tedy další dva góly Chemiků.

Jiří Kalous (Liberec): "Do utkáni jsme vstoupili špatně, první třetina byla z naší strany doslova strašná. Museli jsme se potom při dvougólovém vedení soupeře tlačit do útoku, ale nevedla se nám koncovka. Poté co Lukeš dal třetí gól, bylo o zápasu rozhodnuto."
Jiří Šlégr (Litvínov): "Musím mužstvo pochválit za přístup, soustředili jsme se na defenzívu a to se povedlo do puntíku. Chtěl bych vyzvednout brankáře Jaroslava Hübla, jehož výkon byl v zápase rozhodující."

Branky a nahrávky: 46. Víšek (Klimenta) - 6. Majdan (Lukeš, Reichel), 11. Jenáček (V. Hübl, Kubinčák), 58. Lukeš (Reichel, Majdan), 59. V. Hübl (Jenáček). Rozhodčí: Hodek, Svoboda - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 5508. Třetiny: 0:2, 0:0, 1:2.

Liberec: Pinc - Moravec, Čakajík, Rýgl, Derner, Malkamäki, Hunkes, Jareš - Bartovič, Podkonický, Matějovský - Špaček, Blatný, P. Nedvěd - Víšek, Dušek, Klimenta - Jech, Urban, Kica. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Litvínov: J. Hübl - K. Pilař, Stříteský, Gureň, Švarný, Kroupa, Skuhrovec, Kousalík - Majdan, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - J. Černý, Vopat, Trávníček - Jánský, Heinisch, Bojer. Trenéři: Kučera a Šlégr.

sparta - zlín 2:5

Spartu srazil nepovedený vstup do utkání, když inkasovala už po čtyřiadvaceti vteřinách. To do rozhozené obrany vnikl Filip Čech a skóroval. Klid Zlínu dodal druhý gól Kubiše, jenž nastavil hůl na střílenou přihrávku Siváka, třetí úder přidal v přesilovce Důras, jenž se trefil z prostoru mezi kruhy. O chvíli později sice snížil také v početní výhodě Ton, jenže Moravané se nesesypali. Naopak díky Balaštíkovi znovu získali tříbrankový rozdíl, který už nepustili.

Miloš Holaň (Sparta): "Náš výkon podstatně ovlivnil gól z úvodu utkání po hrubé chybě na útočné modré čáře a nedobruslení hráče. Zlín hrál poctivě dozadu, naopak my jsme měli slabý pohyb, slabé nasazení. Někdy mi přijde, že hráči nevěří, že můžeme porazit i mužstva z horní poloviny tabulky. Jdeme do zápasů s nimi ustrašeně, což se projevilo i dneska."
Zdeněk Venera (Zlín): "Jsme samozřejmě spokojeni. Letos se nám venku daří. Navíc jsme to měli dnes zjednodušené tím, že jsme hned v první minutě dali branku. Sparta asi trochu znervózněla, nás to naopak uklidnilo. Do stavu 3:0 jsme hráli velice dobře, pak jsme ale trochu polevili, nebo možná Sparta přidala."

Branky a nahrávky: 35. Ton (D. Výborný, Gulaši), 53. D. Výborný - 1. F. Čech (Leška, Balaštík), 23. Kubiš (Sivák), 32. Důras (Rachůnek, Nosek), 49. Balaštík (Leška, F. Čech), 59. Kubiš (Sivák). Rozhodčí: Minář, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:11, navíc Jan Hanzlík (Sparta) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 6068. Třetiny: 0:1, 1:2, 1:2.

Sparta: Chábera (32. Přikryl) - Vydarený, Gulaši, Bolf, Jan Hanzlík, Macholda, J. Mrázek, Cunik - Netík, Broš, Koreis - Ton, D. Výborný, Hromas - Látal, Langhammer, Ručinský - Podlešák, Hrdel, Kafka. Trenéři: Volek a Holaň.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Míka, Švrček, Kučný, Galvas - Balaštík, Leška, F. Čech - Důras, Balán, Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Ondráček, Finsterle, Záhorovský. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdira.

mladá boleslav - kladno 2:1sn

Když v čase 44:23 vstřelil domácí Fabuš první gól utkání, zdálo se, že Boleslavští v krajském souboji uspějí. Jenže pak předvedlo pěknou akcí trio kladenských veteránů. Kaberle s Paterou naservírovali puk k Procházkovi, jenž sám před brankářem uspěl střelou pod horní tyčku. Duel nakonec dospěl do samostatných nájezdů, v nichž byl úspěšný jediný střelec. Domácí kapitán Richard Král jel jako poslední ve třetí sérii a rozhodl o druhém bodu střelou mezi Kopřivovy betony.

Vladimír Čermák (Mladá Boleslav): "Dnes se potvrdilo, že Kladno v posledních zápasech dostává minimum branek. Myslím si, že zápas byl vyrovnaný. V prodloužení mělo Kladno navrch, ale podržel nás brankář Marek Schwarz. V nájezdech už je to o náhodě."
Zdeněk Müller (Kladno): "V závěru utkání a v prodloužení jsme měli více ze hry. S bodem bychom mohli být za normálních okolností spokojení, ale jelikož Kometa vyhrála ve Vítkovicích, bod je pro nás málo."

Branky a nahrávky: 45. Fabuš (Kracík), rozhodující sam. nájezd Král - 55. Martin Procházka (Patera, F. Kaberle). Rozhodčí: Šindler, Polák - Guth, Rittich. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 3610. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1.

Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, Jindra, Šterbák, Duben, Lehikoinen, Frolo, J. Kasík - Pabiška (41. Vrbata), Král, Sup - Bahenský, Nouza, Boháč - Fabuš, Kracík, Macho. Trenéři: V. Čermák a Šejba.
Kladno: Kopřiva - Kameš, F. Kaberle, Toman, J. Dlouhý, Trončinský, Šmach, D. Růžička - Bělohlav, Patera, Martin Procházka - Bílek, Kalla, Frolík - Eberle, Stieler, Kuchler - Branda, Valský. Trenéři: Müller a P. Kasík.

pardubice - české budějovice 5:0

Budějovice opět předvedly, že nejsou v ideální formě, prohrály počtvrté za sebou, navíc podruhé nevstřelily ani gól. V Pardubicích je definitivně zlomil gól z času 19:59. Obránce Snopek nesmyslně nahrál Koukalovi, ten posunul na ještě výhodněji postaveného Starého a bylo to 2:0. Východočeši měli utkání celou jasně pod kontrolou a bez potíží přidali další tři góly. Nakládal prudkou ranou od modré, Kolář vyšachoval v sólu Turka a nakonec Koukal bekhendovým blafákem z trestného střílení.

Branky a nahrávky: 7. Koukal (Kolář), 20. Starý (Koukal), 22. Nakládal (Starý, Koukal), 28. Kolář (Starý), 57. Koukal. Rozhodčí: Hradil, Husička - Čech, Poruba. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7460. Třetiny: 2:0, 2:0, 1:0.

Pardubice: Růžička - Píša, Kočí, Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, MacKenzie - Sýkora, Špirko, Pivko - Kolář, Koukal, Starý - Pineault, Zohorna, Somík - Klejna, Kousal, Rákos - Pilař. Trenéři: Václav Sýkora a Jan Votruba
České Budějovice: Turek - Ptáček, Tůma, Snopek, Gřegořek, Melichar, Kotaška, Jank, Gulaš - Vak, Veselý, Melichárek, Mikeska, Květoň, Micka, Šimánek, Sailer, Hřebejk, Mertl, Kotrla. Trenéři: František Výborný, Milan Kupka a Ladislav Gula.