Karlovy Vary ukončily sérii Liberce

Karlovy Vary - Před rokem mluvil František Ptáček, kapitán hokejistů extraligové Energie Karlovy Vary, o výhře nad Libercem jako o zavření tygrů do klece, to podle šelmy v klubovém znaku Severočechů. A úspěšnou akci si včera Energie zopakovala, když doma Liberec porazila 3:1.

Soupeř si připsal prohru po předchozích jedenácti zápasech, ve kterých dokázal bodovat. "Na tohle jsme se nedívali. V soutěži může poslední porazit prvního, liga je vyrovnaná," odmítl karlovarský brankář Lukáš Mensator vyšší než běžnou dávku motivace.

Asistent hostujícího kouče Karel Dvořák litoval, že se jeho týmu nepodařilo zúročit tlak z úvodu duelu.

"V prvních dvanácti, patnácti minutách jsme měli šance, ale domácí gólman nás vychytal."

První třetina měla po stránce statistik stejný průběh jako páteční partie, kterou v Karlových Varech nakonec vyhrály České Budějovice. I tentokrát vedli domácí po úvodní dvacetiminutovce 2:0, obě branky padly v přesilové hře Energie.

Poprvé se v 19. minutě zblízka prosadil Ľubomír Hurtaj, kterého po utkání spoluhráč Michal Dvořák přejmenoval na Forsberga podle slavného švédského útočníka.

O minutu a vteřinu později se trefil kapitán František Ptáček. Tomu do pozice mezi kruhy předložil perfektní přihrávku režisér karlovarských přesilovek Jan Alinč. Hosté v té chvíli měli na ledě o dva hráče méně, za fauly vysokou holí pykali slovenští útočníci v libereckých službách Rataj a Vaic.

"Ty přesilovky a pak branka v úvodu poslední třetiny rozhodly. Od třetího gólu už jsem věřil, že to pro nás dopadne dobře, i když závěr byl ještě hektický," komentoval klíčové okamžiky zápasu domácí asistent trenéra Václav Baďouček.

Kritický moment přestála Energie ve 44. minutě. Liberecký obránce Derner pálil na domácí branku od modré, ránu tečoval jeden z domácích hokejistů a puk cvakl o levou tyč Mensatorovy branky. "To jsme měli štěstí," přiznal gólman.