Jihlava zůstala znovu bez bodu

• 4
Zlín - Jihlavští hokejisté ve Zlíně nezklamali. Předvedli statečný a bojovný výkon, na body to však znovu nestačilo. "S výkonem a naší hrou mohu být spokojen. Myslím si, že prohrát na ledě úřadujícího mistra a vedoucího týmu tabulky 1:3 není ostuda," uvedl po utkání jihlavský kouč Richard Farda.

Až do 35. minuty držela Dukla ve Zlíně bezbrankový stav. Poté však překonal výborně chytajícho brankáře Masalskise obránce New York Islanders Martin Hamrlík a poslal Hamé do jednobrankového vedení.

Jihlava mohla ještě před druhou přestávkou srovnat, výhodu dvou mužů v poli ale nevyužila. "To je jediné, co mě mrzí. Kdybychom v přesilovce pět na tři dokázali srovnat, mohli jsme domácí ještě více potrápit. Výsledek by pak možná vypadal jinak," litoval Farda.

V závěrečném dějství si Zlín vítězství pohlídal. Ve 43. minutě zvýšil na 2:0 útočník Nashville Predators Martin Erat. A i přesto, že ve 49. minutě svým snížením utkání zdramtizoval Aleš Padělek, na vyrovanání Dukla už síly nenašla. Naopak, už o minutu později vrátil Zlínu dvoubrankové vedení Martin Jenáček.

Dukla tak po těsné páteční prohře s Vítkovicemi a nedělní prohře ve Zlíně čeká na body pět utkání. V příštím týdnu má nejvyšší hokejová soutež reprezetační přestávku, a Jihlava tak bude moci zmobilizovat síly a připravit se na posledních 8 utkání základní části a nejdůležitější část sezony, souboj o extraligu. K tomu Jihlavu vyzve vítěz 1. ligy.

Dukla navíc bude mít dostatek času na vyléčení drobných šrámů a nemocí. "Po pauze nás doma čeká utkání proti Padrubicím, do kterého by měl nastoupit už i Láďa Lubina," věří Farda.

Zkušenému veteránovi v minulých dnech objevili lékaři nález na plicích a proto nemohl za Duklu nastoupit. Jeho návrat trenéři toužebně očekávají. "Lubinku určitě potřebujeme," uvedl Farda.