Dvacet vteřin žila naděje Vítkovic

Kladno - Hokejisté Vítkovic na Kladně padesát minut prohrávali, pak srovnali skóre, ale po 20 vteřinách už zase ztráceli. Soupeři v boji o pozici v osmičce pro play-off nakonec podlehli 1:2 a ze čtyř duelů vybojovali jediný bod. Na souseda v tabulce teď ztrácejí pět bodů.

„Viděli jsme dobrý hokej, vyrovnaný zápas, ve kterém dominovali brankáři,“ řekl vítkovický kouč Vladimír Vůjtek.

Jeho tým soupeře mnohdy přehrával, jenže proti Vítkovickým stál výborný Orct. „Hráli jsme dobře, ale nedávali jsme góly,“ posteskl si obránce Pavel Kubina.

Vítkovický kapitán se vrátil do sestavy po zranění kolena. Léčil se téměř šest týdnů. Nastupuje se speciálním tejpem. „Ale koleno drží,“ libuje si. „Jen mi chybí rozehranost.“

Na ledě však dlouhý výpadek nebyl příliš znát. Číslo 13 nešlo na ledě přehlédnout. Z modré čáry pak vítěz Stanley Cupu dirigoval poslední minutu zápasu. „Na to, že hraje první zápas po pěti týdnech a má za sebou čtyři tréninky, hrál dobře,“ chválil Kubinu trenér Vůjtek.

Zápas zlomil začátek poslední desetiminutovky. Vyrovnání a po něm znovu gól Kladna. „Nevím, jestli to bylo štěstí soupeře, nebo nekoncentrovanost naší pětky, která šla na led,“ řekl vítkovický kouč Vůjtek.