Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Reportáž skončila 31. 1. 2003 20:14

45. kolo extraligy:
SPARTA - LITVÍNOV

31. ledna 2003


Utkání komentuje Ondřej Trunečka

SPARTA - LITVÍNOV 2:0 (1:0, 0:0, 1:0). Zápas odehrán
60:00
Konec utkání, Sparta ubránila a v závěru pojistila těsnou výhru. Před 6678 diváky uhájil Bříza nulu, Richard Žemlička hrál proti Spartě velmi aktivně, ale neprosadil se. Tribuny často skandovaly jeho jméno. Na závěr dostal při děkovačce kytici růží ve sparťanských barvách.
59:54
Sparta pojistila výhru gólem do prázdné branky. Po vyhraném vhazování vyjeli hosté z pásma a Podolka zároveň na střídačku, ale puku se zmocnil Nedvěd a poslal jej do litvínovské sítě. Zároveň je vyloučen Kotrla na deset minut za nesportovní chování.
59:42
Kotrlova rozehrávka končí zakázaným uvolněním, hra se stěhuje do pásma hostů a Podolka se tak musí vrátit do branky.
59:27
Hosté se před Břízu nedostali, naopak se sami vytlačili z útočného pásma. Před buly ve střední třetině si domácí kouč Hadamczik vyžádal time out.
58:59
Podolka je z branky venku, litvínovskou kombinovanou sestavu doplnil jako šestý hráč v poli Kotrla. Začína power play hostů, vhazuje se před Břízou.
58:58
Hosté si vyžádali oddechový čas.
58:56
Klíma měl na hokejce vyrovnání, byl sám před Břízou a položil jej kličkou na led. Sparťanský brankář ale koncem vyrážečky na poslední chvíli puk chytil.
56:33
Bělohlavovu střelu z levého kruhu kryl Podolka betonem. Litvínov se snaží, ale nemůže se přes dobrou obranu Sparty prosadit do prostorů před Břízou a ohrožuje jej jen zdálky.
55:05
Zatímco litvínovský Podolka se chvílemi v brance nudí, domácí gólman Bříza se vytáhl při Kroupově střele, kterou kryl vyrážečkou. Předtím musel ještě zasahovat při dvou nahozeních zdálky. Sílí nápor hostů, kterým chybí jediný gól k vyrovnání.
52:54
Bříza vyjel za branku a zastavil nahozený puk pro Ptáčka, kterému se ale nepodařilo jej vyhodit. Forčekující litvínovští hráči ale nedokázali jeho zaváhání využít.
51:28
Litvínov útoční do plných, Sparta hrozí z brejků. Gombár nejdřív střílel těsně vedle a na druhé straně pálil z protiútoku tvrdě Nedoma, ale do jeho střely padl obránce Bombic a zblokoval ji.
49:30
Litvínov je ve snaze vyrovnat aktivnější, Kotrla stříle z levého kruhu vedle, před ním ještě pálil Steiner jen do spolehlivě chytajícího Břízy.
46:03
Oba brankáři se zahřáli pohodlnými zákroky: Bříza betonem vyrazil střelu modré a Podolka chytil nahození ze středního pásma.
43:58
Na obou stranách se blýskli obránci. Kroupa nejdřív překazil spolupráci Kratěny s Tomajkem, na druhé straně Nedvěd rybičkou vypíchl puk najíždějícímu Klímovi.
42:27
Tpomajko ujel třem protihráčům a zkoušel Podolku překonat balafákem, ale namířil puk jen do jeho padajícího těla.
42:00
Sparta se bez problémů ubránila, Litvínov se k ničemu v přesilovkce nedostal.
40:01
Začala třetí třetina. Domácí se budou ve čtyře bránit v oslabení.
40:00
Při závěrečné siréně se ještě Nedvěd ohnal hokejkou a je vyloučen za vysokou hůl, Litvínov začne třetí třetinu přesilovkou.
40:00
Konec prostřední části. Druhá třetina byla velmi vyrovnaná, o čemž svědčí i zásahy brankářů: Bříza 10 - Podolka 11 .
38:51
Útok Patrika Martince vytvořil závar před brankou Litvínova, Kratěna se nadvakrát snažil překonat Podolku, který puk odrazil lapačkou. Nikdo ze sparťanů se k němu pak už nestačil dostat, aby jej poslal do poloprázdné branky.
37:07
Paroulek zkoušel z úhlu překvapit Podolku a odražený puk poslal Leška těsně nad horní tyčku. Stejná dvojice měla i další šanci, Leška nechal puk v tandemu Paroulkovi, jehož střelu ztlumil litvínovský brankář betonem.
34:50
Sparta se dostala do brejku, Leška nahrával do pravého kruhu Kubinčákovi, ale dobře vyjetý Podolka puk vyrazil.
33:31
Oba týmy jsou v pěti. Klobouček dvakrát zkoušel pozornosrt Břízy, ten si ale poradil jednou vyrážečkou a jednou lapačkou. Kubinčák na druhé straně střílel při krátké přesilovce Sparty ze střední vzdálenosti, ale litvínovský gólman puk vyrazil.
31:55
Hraje se čtyři na čtyři, Litvínov přesilovku nevyužil. Žemlička hledal v dobré pozici Kroupu, ale tomu přeskočil puk hokejku.
31:31
Litvínovská možnost vyrovnat v dvojnásobné přesilovce končí po jedenácti vteřinách, vyloučen je Steiner za nebezpečnou hru vyokou holí.
31:16
Srdínko hákoval a je vyloučen, Sparta bude tři čtvrtě minuty hrát ve třech proti pěti. V předešlých chvílích měl šanci Havel, ale zvlízka trefil jen Břízu.
29:55
Litvínov bude mít první přesilovou možnost, vyloučen je kapitán Sparty Nedvěd za hákování.
26:46
Bříza má nyní plné ruce práce, Klímovu střelu od modré nadvakrát chytil do lapačky.
25:19
Žemlička nepřekonal Břízu v sólovém nájezdu. Navrátilec z trestné lavice se dostal k odraženému puku a jel úplně sám na sparťanského gólmana, ten ale jeho pokus vyrazil.